Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
lechu3333
Zagubiona dusza

Re: Witam!

Post autor: lechu3333 » 16 lis 2017, 23:29

Spoko rozumiem :)

gooseberry
Zagubiona dusza
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Post autor: gooseberry » 17 lis 2017, 15:50

Jestem nową użytkowniczką tego forum. Chciałam na start wszystkich bardzo serdecznie pozdrowić. Mam nadzieję, że przeprowadzę tutaj kilka interesujących konwersacji czy też dyskusji.
Miłego dnia!

Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Enneagram: 4w5

Post autor: Kuqi » 17 lis 2017, 21:26

Jeśli chodzi o interesujące konwersacje to jak najbardziej, są spore szanse na to :D

Czytelniczka
Zagubiona dusza

Post autor: Czytelniczka » 28 lis 2017, 19:33

Hej :)

Awatar użytkownika
Coldman
Global Moderator

Post autor: Coldman » 28 lis 2017, 20:17

Hejoo czytelniczka :D
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Awatar użytkownika
manat
Introrodek

Post autor: manat » 01 gru 2017, 18:55

Cześć wszystkim! Po przypadkowym wejściu na forum wpadł mi do głowy pomysł, że może to dobra metoda treningu konwersacji innych niż nużący smalltalk, do którego ograniczają się moje kontakty społeczne. Tak na wszelki wypadek, gdybym jednak kiedyś miała rozmawiać z kimś naprawdę. No więc potrenuję tutaj.

Szymek
Introrodek

Post autor: Szymek » 01 gru 2017, 19:02

Witaj zagubiona duszo, od razu życzę Ci kontaktów społecznych nie ograniczających się tylko do smalltalku :)

Awatar użytkownika
Amerigio
Wtajemniczony
MBTI: INTP

Post autor: Amerigio » 04 gru 2017, 20:04

Hej!

Patrząc na posty też coś napiszę od siebie. Dopiero stosunkowo niedawno doszedłem do wniosku, że wcale nie jestem odstrzelony od rzeczywistości, tylko najczęściej widzi się najbardziej jaskrawą rzeczywistość: mianowicie ekstrawertyków. Dlatego też od niedawna zaczynam pielęgnować moje introwertyczne skarby;) Jako że wcześniej nie udzielałem się na żadnym forum jest to jeden z moich pierwszych postów.

Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników, a potem w szczególności wrocławiaków (oświetlone mosty są rzeczywiście przepiękne).

Dodatkowo dodając trochę do tematu smalltalków. Jakiś czas temu komentując przy automacie z kawą ubranie kierownika projektu (miał rzeczywiście ładną koszulę) usłyszałem trochę sarkastyczną (w sposób taktowny) uwagę: "and the weather is fine and sth sth". Aż cisnęła się na usta odpowiedź: "to nie ja wymyśliłem te zachowania socjalne". Pointa jednak jest taka, że introwertyków nielubiących smalltalków jest wielu, jednak czasami trudno ich dostrzec, a nawet introwertycy raczej od razu nie zaczną rozmawiać na głębokie tematy póki kogoś nie poznają odpowiednio dobrze. Chociażby dlatego by kogoś nie urazić;)

Awatar użytkownika
Hazaks
Introrodek

Post autor: Hazaks » 10 gru 2017, 13:33

No dobra, to i ja się przywitam. Witam wszystkich :D.
A tak trochę poważniej, na to forum natknąłem się już jakiś czas temu podczas szukania informacji o introwersji (nie znalazłem tu konkretnie tego czego szukałem, chyba czas sięgnąć po książki) i od tamtego czasu czytam sobie czasem co tu się wyprawia. Pewnie nie zarejestrował bym się, ale ujął mnie dział światopogląd :D. To jeszcze raz witam wszystkich.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P

Awatar użytkownika
Coldman
Global Moderator

Post autor: Coldman » 10 gru 2017, 13:42

Hejka
Czego szukasz o introwersji ?
Mogę Ci pomóc
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Awatar użytkownika
Hazaks
Introrodek

Post autor: Hazaks » 10 gru 2017, 13:54

Podłoże biologiczne. Wiem, że jest, że różnimy się pod tym względem od ekstrawertyków, ale jak to konkretnie wygląda? I ciekawi mnie jak to widzą psychologowie. Dlatego zamówiłem sobie "typy psychologiczne" Junga :D Nie wiem czy znajdę tam coś o biologii, ale wydaje mi się, że odpowiedź z zakresu psychologii mnie usatysfakcjonuje. W sumie gdzie lepiej szukać informacji niż u źródła? :D
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P

Awatar użytkownika
Coldman
Global Moderator

Post autor: Coldman » 10 gru 2017, 14:25

Jeśli nie czytałeś nic z psychologii to współczuje, bardzo trudny język. Nie ma tam nic o biologii, bo ta książka ma 100 lat.
Obecnie nie bazujemy już na teorii junga jeśli chodzi o introwertyzm, tylko na Eysencka.
A podłoże biologiczne prześlę Ci na priv :D

Awatar użytkownika
Torrez
Wtajemniczony

Post autor: Torrez » 11 gru 2017, 20:22

Hej wszystkim! Podczas przeglądania komentarzy pod filmikiem Przeciętnego Człowieka o introwertykach ktoś wkleił link do tego forum. Tak więc jestem i mam nadzieję zostać dłużej :)

Awatar użytkownika
Coldman
Global Moderator

Post autor: Coldman » 11 gru 2017, 20:34

"Ktoś"
8) 8) 8)

Witaj na forum!!!

Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk

Post autor: Kuqi » 14 gru 2017, 17:15

Cześć i czołem!

ODPOWIEDZ