O tym jak widzę swój introwertyzm - artykuł

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
lukasamd

O tym jak widzę swój introwertyzm - artykuł

Post autor: lukasamd »

Witam raz jeszcze, bo już choć raz się witałem, to nie jestem tu niesamowicie stałym bywalcem.
Tak, przy rejestracji zastanawiałem się czy podawać nick jakiego używam wszędzie w internecie (bo to oznacza, że jestem arcyłatwy do namierzenia). Podobnie zastanawiałem się, czy podawać dane kontaktowe w temacie o kontakcie internetowym. Nie mogę być dwoma osobami jednocześnie, powinienem być sobą, więc zdecydowałem się pisać jak jest. Tyle tytułem wstępu :)

To, że jestem introwertykiem odkryłem stosunkowo niedawno. Pewien zbieg wypadków i wydarzeń spowodował, że z wegetowania przeszedłem do fazy poważnego zastanawiania się nad sobą, odkrywania samego siebie. Dużo się zmieniło od tego czasu, na lepsze co ważne.
Już w grudniu podjąłem decyzję, że napiszę artykuł dotyczący bycia introwertykiem. Najpierw brakowało czasu, później brakowało zapału. Niemniej, zrobiłem to po tym, jak dostałem "kopa". Chciałbym się nim... pochwalić to chyba złe słowo. Być może dla jakichś osób będzie on pomocny? Któż to może wiedzieć. Jeden ze znajomych zapytał, czy może go pokazać rodzinie, aby ta zrozumiała, dlaczego zachowuje się jak zachowuje. Może być więc przydatny.
Nie będę więc zanudzał, odsyłam do lektury

Introwertyk - o ciszy w krzyczącym świecie

Artykuł zawiera odwołania (niebezpośrednie) do źródeł naukowych, w głównej mierze są to jednak moje osobiste odczucia, a więc nie każdy musi się z nim zgadzać.
Oczywiście czekam na opinie, komentarze, sugestie. No i pytanie: czy macie tak samo?
ODPOWIEDZ