Introwertyczne postacie. Pomożecie?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Introwertyczne postacie. Pomożecie?

Post autor: Ekwiwalencja »

Może Wy mi pomożecie...
Czytacie książki prawda?
Znacie może jakieś postaci wybitnie introwertyczne? Albo lubiące spokój i samotność? Najlepiej twórców, poetów pisarzy...
Albo nazwiska autorów którzy pisali o dobrej samotności...
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Jak za Gierka:
-Towarzysze, Pomożecie?!
-Pomożemy!

Ja proponuje:
Samuel Beckett
Franz Kafka
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

z filmu: podobno Bergman, ja jego filmy uwielbiam i imo są bardzo introwertyczne
ale mimo wszystko - tylko dla amatorów, podobnie np. Fellini

spróbowałbym też komiksu - np. znakomitego Sandmana (autor - Neil Gaiman)

z książek np. Kena Keseya ("Lot nad kukułczym gniazdem") czy też Kathe Koji "Urazy mózgu"
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

Nareszcie ktoś podsunąć mi coś o czym nawet nie słyszałam i nie jest oklepane :) Dzięki :]
tomkoski

Post autor: tomkoski »

Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

taaa... ciekawe jak ktoś ustalił, że np. taki Homer czy Sokrates byli introwertykami

biorąc pod uwagę, że trzecia-czwarta część populacji jest intro, taki nie wiadomo skąd wzięty, ubogi gwiazdozbiór, może co najwyżej przydawać się jako chwilowy poprawiacz humoru
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

A może któreś z Was już coś napisało? Kilka osób wspominało o pomysłach. :)
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: szejk »

Polecam film "Amelia" . Czytałem gdzieś wywiad z odtwórczynią głównej roli Audrey Tautou z którego wynikało że sama przejawia introweryczne skłonności.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

o ile o sokratesie mozna by jeszcze cos powiedziec ze wzgledu na to, ze sporo jednak platon pisal z nim w roli głównej.
Ale kurwa Homer??
bezimienny
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 09 cze 2008, 13:20
Płeć: nieokreślona

Post autor: bezimienny »

Ja znam fikcyjną postać introwertycznego twardziela z dolarowej trylogii, ale to film...
amnesiac

Post autor: amnesiac »

Znam znakomity moim zdaniem introwertyczny film "Stay" - szczerze polecam, psychologiczny, pokręcony, dość mroczny, trochę "lynchowski", mój ulubiony ;-)
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

film jest świetny, ale do momentu końcówki... Banalna, wszystko niszczy, w zasadzie znika cała tajemniczość filmu.
Awatar użytkownika
kropka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:20
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: wyrwana z kontekstu

Post autor: kropka »

A jak już na ten film zeszła dyskusja - nie ma czasem ktoś ścieżki dźwiękowej do niego? Bo sam film był dla mnie taki sobie (może dlatego, że oglądany na półśpiąco podczas nocnego maratonu filmowego), ale muzyka mnie ujęła miejscami. Pzdr :)
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Książka, oraz film o introwertyzmie, samotności, fałszu i szaleństwie - Panna Nikt. (książka autorstwa Tomasza Tryzny, film w reżyserii Andrzeja Wajdy).
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Lukija
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:05
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Białystok

Re: Introwertyczne postacie. Pomożecie?

Post autor: Lukija »

Nie wiem, w jakim jesteś wieku, jakie gatunki cię dokładnie interesują, więc wrzucam tylko jedną propozycję: "Moje życie z Mozartem" Erica-Emmanuela Schmidta. Powieść autobiograficzna, sam autor jest intro.
ODPOWIEDZ