Dlaczego jesteśmy fajni?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Erato
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:59
Płeć: nieokreślona

Dlaczego jesteśmy fajni?

Post autor: Erato »

Tak pozytywnie i optymistycznie proszę! Bo nikt mi nie wmówi że same wady mają ludzie z cechami introwertycznymi. To nie choroba wiec cieszmy sie tym, a nie użalajmy ;)

1. Otaczamy się tylko zaufanymi ludźmi,
2. możemy dać innym wiele stałości i opanowania...
3. ...ale odpowiednio rozkręceni jesteśmy nie do powstrzymania :twisted:
4. Można się nam wyryczeć w rękaw i przyjmiemy to ze spokojem (przynajmniej tym zewnętrznym),
5. zawsze można nas zastać w domu(korzyść dla niespodziewanych gości ;))
6. Na nudnym przyjęciu u cioci nie cierpimy tak bardzo jak te "żwawsze" osoby (a przynajmniej nie widać tego po nas),
7. działamy logicznie,
8. nie trzymamy sie ślepo jednej strony w dyskusji, umiemy zmienić zdanie jeśli uznamy to za słuszne...
9. ...a co za tym idzie jesteśmy plastyczni i możemy iść z duchem czasu

Jakies jeszcze propozycje?
Teraz to nieskończenie cienka granica między tym co było, a tym co będzie.
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Re: Dlaczego jesteśmy fajni?

Post autor: Piotrek K. »

Erato pisze:7. działamy logicznie,
8. nie trzymamy sie ślepo jednej strony w dyskusji, umiemy zmienić zdanie jeśli uznamy to za słuszne...
9. ...a co za tym idzie jesteśmy plastyczni i możemy iść z duchem czasu
Myślę, że ogólnie ludzie działają logicznie, ogólnie ludzie trzymają się ślepo jednej ze stron dyskusji lub nie.

A co do zalet, to dodam, że wnioski z obserwacji własnego wnętrza przenosi się na innych, co daje dobrze rozwiniętą komunikację niewerbalną. Ale mogę pieprzyć głupoty. Jak na razie na przykładzie wspólnego (introwertyka z ekstrawertykami) oglądania filmów się sprawdza.
Map

Post autor: Map »

10. Niewiele potrzeba nam do szczęścia.
11. Potrafilmy się dogadywać z ludźmi, z którymi inni nie potrafią rozmawiać.
12. Wolimy wyrobić swoje własne zdanie, aniżeli przyjmować w ciemno racje innych.
13. Kobiety lubią tajemnice - a my przecież mamy ich dużo. 8)
14. Często posiadamy wyrobiony talent aktorski.
15. Mocno rozwinięty zmysł empatii.
16. Często myślimy abstrakcyjnie.
17. Dla wielu ludzi jesteśmy nieprzewidywalni, ciągłą zagadką. :P
18. Łatwiej doceniamy prawdziwą sztukę.
19. "Najpiękniejsza ze wszystkich tajemnic: być geniuszem i tylko samemu o tym wiedzieć"/ Mark Twain :D

O to chodziło :) ? Życie jest piękne, ot co! :wink:
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

W ogóle, introwertycy są najlepszymi ludźmi. :roll:
intro

Post autor: intro »

Bardzo dobry wątek! Namawiam do rozwijania listy, może wyjdzie z tego coś, co można będzie umieścić na stronie głównej jako sztandarowe :)
Awatar użytkownika
Erato
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:59
Płeć: nieokreślona

Re: Dlaczego jesteśmy fajni?

Post autor: Erato »

Jak_wrak pisze:
Erato pisze:7. działamy logicznie,
8. nie trzymamy sie ślepo jednej strony w dyskusji, umiemy zmienić zdanie jeśli uznamy to za słuszne...
9. ...a co za tym idzie jesteśmy plastyczni i możemy iść z duchem czasu
Myślę, że ogólnie ludzie działają logicznie, ogólnie ludzie trzymają się ślepo jednej ze stron dyskusji lub nie.
masz rację, bardzo źle ujęłam :/ miałam na myśli to, że nasza logika wynika nie z emocji, ale z świadomej analizy, jest bardziej.... matematyczna?
Teraz to nieskończenie cienka granica między tym co było, a tym co będzie.
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

No więc ja bym chciała podkreślić że to co łączy nas z innymi ludzmi (przyjaciółmi, partnerem, rodziną itd.) jest prawdziwe, silne i trwałe i że nie bazujemy na zakłamanych, wyolbrzymionych, pustych uczuciach które rozpadają sie przy pierwszej okazji
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Post autor: Shy »

Map pisze: 15. Mocno rozwinięty zmysł empatii.
Ja zdaje się tego zmysłu nie posiadać. To chyba zależy jeszcze od typu (INTJ, ISTP etc.)

Ja uważam się za osobę nudną. Nigdy nie wiem o czym ma z kimś rozmawiać, jak już ktoś się do mnie przysiądzie i o coś zagai to zaczynam panikować, bo po prostu nie wiem jak mam poprowadzić konwersację.
Awatar użytkownika
Erato
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:59
Płeć: nieokreślona

Post autor: Erato »

Shy! watek dla ciebie już czeka. Problemy są po to aby je rozwiązywać :).
Teraz to nieskończenie cienka granica między tym co było, a tym co będzie.
cynamonowa

Post autor: cynamonowa »

13. Kobiety lubią tajemnice - a my przecież mamy ich dużo. Cool
Ciekawe czy to działa też w drugą stronę ; )
jest prawdziwe, silne i trwałe i że nie bazujemy na zakłamanych, wyolbrzymionych, pustych uczuciach które rozpadają sie przy pierwszej okazji
może dlatego tak trudno nam znaleźć stałego partnera...

15. Mocno rozwinięty zmysł empatii.

Ja zdaje się tego zmysłu nie posiadać. To chyba zależy jeszcze od typu (INTJ, ISTP etc.)
Również nie zauważyłam u siebie takich zdolności.


Ja tylko dodam, że dzięki naszej obserwacji świata, otoczenia mamy bardziej rozwiniętą świadomość, co prawda życie z większą świadomością łatwe nie jest, ale chyba wolę to niż żyć w nieświadomości, jak połowa społeczeństwa.
No i nie wiem jak Wy, ale ja bardzo dokładnie studiuję swoją osobę i staram się pracować nad jej defektami, co wydaje mi się dosyć typowe, przynajmniej dla znanych mi introwertyków.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Shy pisze:
Map pisze: 15. Mocno rozwinięty zmysł empatii.
Ja zdaje się tego zmysłu nie posiadać. To chyba zależy jeszcze od typu (INTJ, ISTP etc.)

Ja uważam się za osobę nudną. Nigdy nie wiem o czym ma z kimś rozmawiać, jak już ktoś się do mnie przysiądzie i o coś zagai to zaczynam panikować, bo po prostu nie wiem jak mam poprowadzić konwersację.
Chodzi o to, żeby rozmawiać o tym co się lubi i o tym co się zna, wtedy mogę mówić dużo, aż nieraz sam się zaskakuje.

W innych przypadkach podobnie jak Ty, właściwie to głównie przytakuje ;P
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Post autor: Shy »

Właściwie jak rozmawiam o czymś co mnie interesuje lub na temat, na który mam coś do powodzenia to nie jest źle.

Ale kiedy idę z koleżanką na spacer (ona jest ekstrawertyczką, typową, jak słowo daje), to po prostu nie wiem o co zagaić. Napierw coś wspomnimy o bierzących sprawach, a później... niewygodna cisza (raczej dla niem, bo mi nie przeszkadza).

Trudno mi rozmawiać na tematy które ja lubie, kiedy wiem, że ona ich nie lubi albo po prostu ją nie interesują.

Poza tym zawsze wolałam pisać aniżeli mówić - większy przepływ myśli, mniejszy stres. Po prostu nie nadaję się na mówcę i nie potrafię zawsze dobrze się wysłowić.
Thorn

Post autor: Thorn »

Dorzucę coś od siebie...
Na moim przykładzie
20. Łatwiej jest nam znaleźć głębszy sens w życiu

Może trochę bez sensu, ale chciałem napisać jakiś pierwszy post. Oby nie ostatni :D
trev

Post autor: trev »

cynamonowa pisze:
15. Mocno rozwinięty zmysł empatii.

Ja zdaje się tego zmysłu nie posiadać. To chyba zależy jeszcze od typu (INTJ, ISTP etc.)
Również nie zauważyłam u siebie takich zdolności.
Do tego i ja się dopiszę.
Thorn pisze:Dorzucę coś od siebie...
Na moim przykładzie
20. Łatwiej jest nam znaleźć głębszy sens w życiu

Może trochę bez sensu, ale chciałem napisać jakiś pierwszy post. Oby nie ostatni :D
Witamy na forum :) Chociaż nie jestem do końca pewny co do tego punktu... Wciąż go (sensu) szukam :P



21. Zawsze jesteśmy w stanie przeprowadzić interesującą i wyczerpującą konwersację na ciekawy temat... To, że z samym sobą to tylko nieznaczny szczegół ;)
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Samowystarczalność.
ODPOWIEDZ