Zdolności introwertyków przewidywanie

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Lolo
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2014, 21:11
Płeć: nieokreślona

Zdolności introwertyków przewidywanie

Post autor: Lolo »

Cześć,

Zastanawia mnie czy jako introwertycy macie jakieś "zdolności", których inni nie mają? Nie chodzi mi jakieś nadprzyrodzone moce itp. tylko o takie czasem zdawało by się mało znaczące, które w jakiś sposób pomagają wam w życiu.

Na moim przykładzie wiem, że dobrze przewiduję jak losy danych osób się potoczą (jeżeli poznałem daną osobę w różnych sytuacjach).

Przykład:

Znałem dwie dziewczyny, współlokatorzy (czasy studenckie) byli na nie strasznie napaleni jednak ich starania zawsze spełzały na niczym, mnie natomiast mało interesowały bo nie były w moim typie. Wiec kierując się wcześniejszymi obserwacjami i doświadczeniami z życia, w wolnych chwilach tłumaczyłem im (było to na 1 roku), że najwcześniej dziewczyny zaczną prowadzić bardziej "rozwiązły" tryb życia najwcześniej na 4 lub 5 roku studiów i tak właśnie się stało jedna na 4 roku zmieniała partnerów, co parę miesięcy po czym wyszła za mąż. Druga bardziej introwersyjna podobnie lecz znalazła chłopaka na czwartym roku, potem zrywali etc. i ciągle szuka.

To może nie pomogło mi w życiu ale uważam to za swój sukces predykcji :D
lukasamd

Re: Zdolności introwertyków przewidywanie

Post autor: lukasamd »

W wolnym czasie lubię siłą woli przenosić szafki z jednego pokoju do drugiego.
Zdarza się też tradycyjnie ratować świat przed zagładą, od taka codzienność.

A tak na serio... nie, jakoś nie zauważyłem żadnych niesamowitych zdolności czy nietypowych sił :)
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Zdolności introwertyków przewidywanie

Post autor: arbuz25 »

Też potrafię przewidzieć, jak potoczą się losy niektóry ludzi, ale nie sądzę żeby to była jakaś nadprzyrodzona moc. Po prostu chłodna kalkulacja i trochę logiki. :)
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Zdolności introwertyków przewidywanie

Post autor: Czerwona »

I ja potrafię wiele rzeczy przewidzieć, ale nie wynika to z posiadania żadnej nadprzyrodzonej mocy. Ot po prostu jestem dobrym obserwatorem oraz umiem łączyć ze sobą fakty i zdarzenia. A ludzie w gruncie rzeczy zachowują się mocno schematycznie, choć większość usilnie przekonuje, że akurat z nimi jest zupełnie inaczej ;)

Na pewno nie umiałabym przewidzieć kiedy kosmici nawiedzą Ziemię albo kiedy będzie koniec świata, bo nie mam możliwości poobserwowania podobnych zjawisk, więc nie mam żadnych punktów odniesienia.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
emfausto

Re: Zdolności introwertyków przewidywanie

Post autor: emfausto »

rzeby robić takie rzeczy wystarczy: wyobraźnia przestrzenna + logika i to wystarcza 8)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Zdolności introwertyków przewidywanie

Post autor: Drim »

nadprzyrodzone moce
Wlewają we mnie jakąś kwaśną i śmierdzącą ciecz po czym robi mi się gorąco w brzuszku i latam do takiego Pekinu czy Czykago. Chociaż ostatnio się w Meksyku popsułem.
Awatar użytkownika
BłędnyOgnik
Introwertyk
Posty: 75
Rejestracja: 25 cze 2013, 23:40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zdolności introwertyków przewidywanie

Post autor: BłędnyOgnik »

Uważam że potrafię przewidzieć jaki będę miał charakter za 20-30 lat oraz jakie będą moje dzieci i wnuki (gdybym je miał)
Łatwiej pomagać komuś niż sobie, a tym czasem najpierw powinno się pomóc sobie, żeby móc pomagać innym.
Jednak pomagając innym nieświadomie pomagamy też sobie.
ODPOWIEDZ