Komunikacja miejska - czyli to, co kocha każdy introwertyk

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Komunikacja miejska - czyli to, co kocha każdy introwert

Post autor: Sorrow »

Unikam bo zwykle jest dżungla i walka o siedzenia. Człowiek płaci za pełny bilet a potem jest szansa że nie będzie jechał w normalnych warunkach i czytał albo rysował tylko będzie musiał stać i być narażonym na kradzież.

Jak człowiek zapomni skasować biletu raz na ruski rok to jest 50x kara. Jak oni notorycznie dostarczają niewystarczającą ilość pojazdów to według nich wszystko jest w porządku.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
stokrotka
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 07 lis 2015, 20:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Komunikacja miejska - czyli to, co kocha każdy introwertyk

Post autor: stokrotka »

Fakt komunikacja miejska bywa mało przyjemna, ale nie demonizujmy... Nie zawsze przecież trafiamy do śmierdzących, przeładowanych autobusów/tramwajów, które w dodatku nie przyjechały zgodnie z rozkładem jazdy akurat wtedy kiedy bardzo chcieliśmy być na czas... Ja zazwyczaj w trakcie takiej podróży "wyłączam się" podążając za własnymi myślami, co niestety skończyło się już przegapieniem przystanku...
A pociągi też lubię, ale to zupełnie inna bajka.
Awatar użytkownika
blackandwhite
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2016, 19:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Komunikacja miejska - czyli to, co kocha każdy introwertyk

Post autor: blackandwhite »

Podróże autobusem są super. Mnóstwo ludzi, to prawda, ale rzeczą naturalną jest, że się z nimi nie integrujemy i nikomu nie wydaje się to dziwne. Ja ten czas poświęcam na przemyślenia, słuchanie muzyki. Uwielbiam też czytać w komunikacji miejskiej. Jedyną niesamowicie irytującą rzeczą są ludzie, którzy przekrzykują się na cały autobus lub przez całą podróż nadają przez komórkę.
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Komunikacja miejska - czyli to, co kocha każdy introwertyk

Post autor: Coro »

4 przystanki, 2 kontrole biletów - Kraków <3
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska - czyli to, co kocha każdy introwertyk

Post autor: PłaskiJakDeska »

Droga komunikacjo miejska. O jakże ja cię sobie cenię.
Te słodkie 20 minut samotności w tłumie w drodze do pracy, które mogę spędzić na muzykę, rozdział książki, czy po prostu na jakieś przemyślenia. Jesteś wśród obcych ludzi, więc nikt nie oczekuje ode mnie jakiejkolwiek interakcji. Genialne wręcz. Mogę spokojnie zamknąć się w swoim myślowym kokoniku, nie zważając na świat zewnętrzny. A kiedy jest tłok? No cóż, najważniejsze to uświadomić sobie prosty fakt, że wszystkich dookoła ta sytuacja drażni dokładnie tak samo jak i Ciebie. Nie jesteś jedyny. Serio! Inni też czują nieprzyjemny zapach tego podpitego pana*, innych też denerwuje za głośno rozmawiająca przez telefon krzycząca babka. Życie stało się nieco prostsze kiedy sobie uświadomiłem, że takie sytuacje nie są skoncentrowane tylko na mnie (a poniekąd tak jesteśmy ustawieni domyślnie**). Szczerze przyznam, że kiedy np. przez okno widzę jakąś znajomą twarz, która zbiera się żeby wsiąść do tego samego autobusu co ja, to zawsze mam ogromną nadzieję, że mnie nie zauważą, abym nie musiał przerywać słuchania muzyki, czytania, etc. (wiadomo nie zawsze i nie na każdego znajomego, no ale wiecie o co chodzi).

*tak z przymrużeniem oka, to powinniśmy bardzo cenić takich ludzi, gdyż tworzą oni tzw. "aurę menela", która ogarnia autobus i powoduje całkowity brak kanarów na trasie.

**bardzo BARDZO polecam ten filmik > https://www.youtube.com/watch?v=0lu2e-q8ntM
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
Awatar użytkownika
Shiroi
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 03 gru 2012, 20:43
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska - czyli to, co kocha każdy introwertyk

Post autor: Shiroi »

CoroDaNem pisze:4 przystanki, 2 kontrole biletów - Kraków <3
Kurczę, to ja mam chyba jakiś wewnętrzny dar odstraszania kontrolerów ;)

A co do komunikacji miejskiej - lubię obserwować ludzi (z cichą nadzieją, że sama jestem niezauważalna). Często to właśnie w autobusie czy tramwaju mam czas na to, by poczytać książkę, chociaż czasem potrzeba nie lada skilla, by przewrócić stronę w zatłoczonym autobusie (tu świetnie sprawdza się czytnik ebooków ;D) i jednocześnie utrzymać równowagę na zakrętach.
Wiadomo, że ograniczona przestrzeń życiowa w autobusie irytuje każdego, ja też czuję dyskomfort, gdy napiera na mnie jakiś obcy człowiek (ale to chyba normalne). Faktycznie czasem się zestresuję, gdy niespodziewanie ktoś zacznie do mnie coś mówić albo gdy coś mi upadnie i przez przypadek skupię na sobie uwagę.
Podsumowując - książka, słuchawki, ninja mode i jedziem! :)
ODPOWIEDZ