Introwertyk się dziwi...

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: iksigrekzet »

Akolita pisze:Pewnie jestem burakiem i wsiokiem bez krztyny gustu, ale mi hymn Polski na Euro pasuje. Jest nasz rodzimy folklor, jest prosta, wpadająca w ucho i bardzo skoczna nuta, są jakieś gitarki w tle, żeby było nieco nowocześnie...
Lubie to, mon amour :wink:
Sułtan.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: highwind »

Akolita pisze:Pewnie jestem burakiem i wsiokiem bez krztyny gustu, ale mi hymn Polski na Euro pasuje. Jest nasz rodzimy folklor, jest prosta, wpadająca w ucho i bardzo skoczna nuta, są jakieś gitarki w tle, żeby było nieco nowocześnie...
A mnie nie pasuje. Bo jaką taki hymn/motyw powinien pełnić rolę? Zdaje mi się, że graczy zagrzewać do walki, a kibiców do dopingowania. A mnie tymczasem, Koko motywuje do wyjścia na pole pozbierać ziemniaki, albo do powyrywania pierza ze świeżo urżniętego drobiu. I nie mam nic do folkloru, ani wsi - dużą część życia tam spędziłem. Dla mnie Koko jest po prostu irytujące. Słyszeliście kawałek motywujący Irlandii? Albo z rodzimego podwórka, niemłody już kawałek Maryli Rodowicz "Futbol". Tam to jest Moc. Z resztą - ten utwór był wybierany przez widzów TVP1, gdzie średnia wieku wynosi jakieś 120 lat (parafrazując Beczlog). Czego się spodziewać? :P
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: Fyapowah »

highwind pisze:A mnie tymczasem, Koko motywuje do wyjścia na pole pozbierać ziemniaki, albo do powyrywania pierza ze świeżo urżniętego drobiu.
Może ta piosenka ma uświadomić naszą reprezentację, że do tego się właśnie nadają?
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: Akolita »

Się jeszcze taki nie urodził, co by każdemu dogodził. :twisted: Mnie tam wsio ryba w gruncie rzeczy, kibicem nie jestem i Euro oglądać nie będę. Może też bym rozpaczała, gdybym czuła się częścią tej szopki, ale jestem z boku i patrzę na to z zewnątrz, nie oceniam, nie wartościuję, więc nie mam uwag krytycznych. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: Padre »

Fyapowah pisze:Może ta piosenka ma uświadomić naszą reprezentację, że do tego się właśnie nadają?
Niniejszym ogłaszam, że wygrałe(a?)ś Internet :-D
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
autochton
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2012, 21:54
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: autochton »

Z resztą - ten utwór był wybierany przez widzów TVP1, gdzie średnia wieku wynosi jakieś 120 lat (parafrazując Beczlog). Czego się spodziewać?
Zgadzam się w zupełności.
W naszym kraju jest ogromna rzesza emerytów siedzących całymi dniami przed telewizorem, tak jak moi pradziadkowie, którzy biorą udział we wszystkich głosowaniach i ślą te SMS-y bez opamiętania, z nadzieją na wygranie Xboksa albo wycieczki, której celem będzie Loveparade. :)
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: Fyapowah »

A odnośnie głównego tematu tego wątku to dziwi mnie, że na pytanie
Alexis pisze:Jakie rzeczy na świecie najbardziej Was dziwią w tym sensie, że nijak nie możecie ich pojąć i dostrzec w nich sensu.
chyba 90% osób opowiada o ludzkich reakcjach, wyborach i innych zachowaniach. Nie macie ciekawszych obiektów do obserwacji niż ludzie? (wiem, że forumowicze to też ludzie i właśnie robię to samo)
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: arvendanci »

To taka perfidna zmiana tematu... Bo ja się dziwię dlaczego...?
No właśnie. Co z tymi kolorami włosów? Dlaczego brunet to brunet a szatyn to szatyn, czyli brunet - czarne włosy a szatyn brązowe włosy?
Nie wiem jak Wam, ale mi brunet - (brun)atny kojarzy się bardziej z brązowym niż z czarnym, a szatyn bardziej z czarnym niż brązowym.
Może mi się coś pokićkało, ale nie sądzę, bo nie jeden raz sparzyłem się na tym, że pomyliłem te dwa kolory.
W końcu sobie poradziłem tak, że ktoś ma albo włosy brązowe albo czarne.

No ale drążąc dalej - niedźwiedź brunatny jest "brązowy" a nie czarny...

No i ani w tym nie widzę sensu, logiki ani niczego więcej...
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: Akolita »

Fyapowah pisze:Nie macie ciekawszych obiektów do obserwacji niż ludzie? (wiem, że forumowicze to też ludzie i właśnie robię to samo)
Nie mam. Temat brzmi "Introwertyk się dziwi", a dziwni są ludzie i ich kultura, stojąca w opozycji do natury. W naturze nic mnie nie dziwi, bo wszystko jest naturalne. :roll:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: MetalMan »

Nie ma się co dziwić i denerwować, przecież piosenkę wybrano DEMOKRATYCZNIE. Daje troszkę do myślenia ;)
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
mariusz2011
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2011, 23:24
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: mariusz2011 »

MetalMan pisze:Nie ma się co dziwić i denerwować, przecież piosenkę wybrano DEMOKRATYCZNIE. Daje troszkę do myślenia ;)
A jak myślisz, czy gdyby głosowano przez internet, a nie SMS-ami, wybrano by Koko Euro Spoko? Nie sądzę.
Awatar użytkownika
Will
Intronek
Posty: 59
Rejestracja: 10 maja 2012, 21:03
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: Will »

Dziwi mnie, że ludzkość dokonała 90 % swojego postępu w ciągu ostatnich 200 lat istnienia.
Dziwi mnie, że erotyka jest najlepiej sprzedającym się opakowaniem naszych czasów.
Dziwi mnie, że Polska jest na 160. miejscu w rankingu światowym jeśli chodzi o łatwość płacenia podatków.
INTJ
Samotność jest dla umysłu tym, czym dieta dla ciała.
Awatar użytkownika
amls
Introwertyk
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2012, 21:13
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: amls »

Dziwi mnie, a właściwie zastanawiam się co ci wszyscy otaczający mnie ludzie widzą w swoich komórkach. Wpatrują się w nie, sprawdzają, stukają, nawet jeśli się z nimi rozmawia (wtedy irytuje mnie to, czuję się ignorowana). Zauważyłam to nawet przed "erą smartfonów". Piszą ciągle SMS-y? Cały czas? Godzinami? :shock:
A jak się zwróci im uwagę to się obrażają.
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: arbuz25 »

Mnie dziwi to jak można cały czas się śmiać, żeby nie powiedzieć nawet brechtać. Rozumiem, że może być jakaś śmieszna sytuacja i można się pośmiać, ale żeby tak bez przerwy i bez powodu? Niestety ostatnio miałem okazję przebywać z takimi ludźmi i długo się zastanawiałem, czy oni przypadkiem nie są chorzy, albo czy się czegoś nie naćpali. Irytujące jest jak ktoś siedzi przede mną, rozdziabi japę i nie wiem czy się ze mnie śmieje czy co...
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Introwertyk się dziwi...

Post autor: highwind »

arbuz25 pisze:Mnie dziwi to jak można cały czas się śmiać, żeby nie powiedzieć nawet brechtać. Rozumiem, że może być jakaś śmieszna sytuacja i można się pośmiać, ale żeby tak bez przerwy i bez powodu?
Udokumentowanym naukowo ponoć jest, że sam śmiech, nawet jeśli wymuszony i udawany, powoduje wzrost stężenia hormonów szczęścia pokroju dopaminy we krwi. Czyli ci co się ciągle śmieją, mają tak na prawdę permanentną depresję i muszą się śmiać, żeby podtrzymywać u siebie stan endorfinowego haju :twisted:
ODPOWIEDZ