Introwertyk się dziwi...

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Alexis

Introwertyk się dziwi...

Post autor: Alexis »

Jakie rzeczy na świecie najbardziej Was dziwią w tym sensie, że nijak nie możecie ich pojąć i dostrzec w nich sensu.

Moje propozycje:

- Taniec (nigdy nie zrozumiałam, po co to jest i jak w ogóle można w ten sposób wyrażać samego siebie)
- Wielkie spędy typu wiece, festyny (lud jako ogół, choć pewnie zabrzmi to okropnie, niestety napawa mnie swego rodzaju obrzydzeniem, nie rozumiem przede wszystkim owczego pędu)
- Utrudnianie sobie życia poprzez np. noszenie garniturów w upał (politycy, pracownicy wielu biur) czy konieczność składania życzeń (które prawie zawsze są oklepane i wyuczone na pamięć: "Zdrowia, szczęścia, pomyślności...)

Jakich rzeczy Wy nie możecie pojąć?
Zoe

Post autor: Zoe »

Jak ludzie mogą być tak strasznie materialistyczni i próżni.
Jak ludzie mogą cały czas udawać kogoś innego i podlizywać się innym.
(Na szczęście są wyjątki).
Awatar użytkownika
kropka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:20
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: wyrwana z kontekstu

Post autor: kropka »

Ja nie rozumiem, dlaczego wszyscy wszystkich oceniają. Jest cała lista rzeczy, których nie wypada robić, bo co sobie ludzie pomyślą, bo etykieta i dobre maniery, bo nie, bo kto to widział?! Nie mam tu na myśli ubierania hawajskiej koszuli na własny ślub (chociaż... czemu nie?), ale to całe sztywniactwo, szablonowość, schematy... Jest w tym coś, co mnie denerwuje.

A! I nie pojmę, jakim cudem samoloty nie spadają (zwykle) na ziemię ;)
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

Nie rozumiem czemu inteligentni ludzie marnują swój czas na rozrywki przeznaczone, wydawałoby się, dla pół-debili: telewizyjne biesiady, durniejsze seriale, Dodę itp.

edit: A i jeszcze kolorowe plotkarskie magazyny typu "Życie na gorąco". Wiadomo, uzupełnianie sobie życia sukcesami innych, ale w sumie nie mieści mi się to w głowie. I portale typu "plotek", czy "pudelek". I jakim cudem "Fakt" sprzedaje tyle egzemplarzy??
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

nie rozumiem ludzi ktorzy ogladaja programy typu 'gwiazdy na lodzie, taniec z gwiazdami itd', jedna wielka gora zalosnosci. i dziwie sie rowniez tym, ktorzy nazywaja owe 'znakomitosci' - gwiazdami. moim zdaniem co najwyzej upadlymi po poziomu zdechlej ryby. nie reprezentuja soba zadnych wartosci (dodatkowo zero talentow), co najwyzej skrajna glupote ubierajac sie w te odblaskowe szmatki i robiac z siebie cudakow
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

mało rzeczy mnie dziwi, ale jeżeli już, to prawdziwe konkrety: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bug_chasing
Awatar użytkownika
kropka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:20
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: wyrwana z kontekstu

Post autor: kropka »

iksigrekzet - no jeśli pójść by w aż takie skrajności, to brakłoby życia, żeby wszystkie spisać...
Tak w związku z ww mi się przypomniało - zadziwia mnie ludzki mózg. Przecież każdą rzecz, jaka robią ludzie, robią z jego polecenia. Czy to genialny wynalazca, czy skrajnie patologiczny, krwiożerczy morderca - robią to, co siedzi im w głowie :shock:
Thorn

Post autor: Thorn »

1) Po co ludzie stworzyli takie instytucje jak: rodzina, spółdzielnia, parafia bla bla bla....kiedyś tego nie było i ludzie żyli.
2) kobiety mnie dziwią....tak bez powodu xD
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Skąd się wzięła ta wszechobecna fascynacja seksem.
Seks na bilboardach reklamujących instalacje grzewcze
W reklamach wody mineralnej
W podtekstach podczas rozmów na każdy inny temat
W modzie, nazwach drinków, jako hot topic w magazynach kobiecych, jako jedyny topic w magazynach męskich (jeśli akurat nie ma nic o motoryzacji),
w tekstach do większości popularnych piosenek, filmie, książce...
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

Mnie to nie dziwi, gdyż seks stał się niewątpliwie najbardziej chodliwym towarem XX i początku XXI wieku. Jako, że jest towarem, ciągle musi być eksponowany i istnieć w powszechnej świadomości ludu.Zaprawdę, zarabia się na tym miliardy keszu.
Awatar użytkownika
Samotny Navigator
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2008, 2:13
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z wewnątrz

Post autor: Samotny Navigator »

Mnie dziwi takie coś jak 'spółka jednoosobowa' :D
Wygrywa jeden by reszta mogła go palcem wykląć.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

iksigrekzet pisze:mało rzeczy mnie dziwi, ale jeżeli już, to prawdziwe konkrety: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bug_chasing
:lol: W sumie, to mnie też niewiele rzeczy dziwi :) .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Erato
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:59
Płeć: nieokreślona

Post autor: Erato »

A mnie dziwi czemu człowiek sie dziwi ;) I czemu człowiek jest człowiekiem. Jak to się stało, że ewolucja i jakieś dziwne reakcje chemiczne w naszym mózgu dały nam szansę stworzyć taka właśnie cywilizację, mentalność, kulturę, postęp techniczny... I jak to sie dzieje, że czasem ludzie sami dążą do zniszczenia tego wszystkiego, biorą i myślą że im sie należy. Nie rozumieją, że to tylko spadek po pokoleniach o który trzeba dbać i rozwijać, nawet nie dla następnych pokoleń - jeśli do kogoś ten argument nie trafia, ale własnego dobra...

A i dziwią mnie tipsy. Te długaśne pazury w które niektóre panienki inwestują kupę kasy przynajmniej raz w miesiącu... ja już nawet tego nie potępiam, ja nie mogę tego pojąc jak można rzucić dla tego grę na gitarze, stracić możliwość normalnego pisania na klawiaturze, wykonywania niektórych czynności domowych, i jeszcze nie poderżnąć sobie gardła przez przypadek... :|

PS: i sie dziwie czemu jeszcze nikt nie pokusił sie o kotratemat z odpowiedziami na pytania ;) bo mnie kusi :D
Ostatnio zmieniony 14 sie 2008, 19:18 przez Erato, łącznie zmieniany 1 raz.
Teraz to nieskończenie cienka granica między tym co było, a tym co będzie.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

iksigrekzet pisze:Mnie to nie dziwi, gdyż seks stał się niewątpliwie najbardziej chodliwym towarem XX i początku XXI wieku. Jako, że jest towarem, ciągle musi być eksponowany i istnieć w powszechnej świadomości ludu.Zaprawdę, zarabia się na tym miliardy keszu.
I to też mnie dziwi. Że takim towarem się stał, że został wyprowadzony na pozycję lidera w tej dziedzinie, zupełnie, jakby nie było rzeczy równie, lub bardziej przyjemnych. Chyba, że... dla większości ludzi rzeczywiście nie istnieje nic bardziej atrakcyjnego.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Jacek

Post autor: Jacek »

a mnie dziwi i jednoczesnie martwi (choc to moze zbyt ogolne stwierdzenie ) dlaczego głupota ludzka nie zna granic.
ODPOWIEDZ