intro a czas wolny,urlop i inne swieta?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
dmanian
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2015, 17:26
Płeć: mężczyzna

Re: intro a czas wolny,urlop i inne swieta?

Post autor: dmanian »

zblizaja sie kolejne dlugie weekendy i swieta...... jakies rady?
V69
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:50
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ

Re: intro a czas wolny,urlop i inne swieta?

Post autor: V69 »

mnie w tym roku czekają całkowicie samotne święta i... nie mogę się już tego doczekać :D

pierwszy raz w życiu - ciekawa jestem jak będzie :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: intro a czas wolny,urlop i inne swieta?

Post autor: Coldman »

Niektórym się wydaje fajnie, ale jak się usiądzie przy wigilijnym stole samemu to w środku boli.
Ktoś tu właśnie podobnie mówił, a potem żalił się
Awatar użytkownika
mada
Introwertyk
Posty: 105
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: ISFJ-T
Lokalizacja: Miasteczko festiwalowe w WLKP

Re: intro a czas wolny,urlop i inne swieta?

Post autor: mada »

Ja nie wyobrażam sobie, abym spędzał wigilię i święta samemu. To chyba najgorsze, co może człowieka spotkać, tym bardziej, jeśli samotnik z samotności włączy w święta tv, a tam same rodzinne filmy o rodzinach i dla rodzin.
"Ciemno, nudno, brudno, choć czuć zapach orchidei, a oczy chcą patrzeć na kolory zieleni"
V69
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:50
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ

Re: intro a czas wolny,urlop i inne swieta?

Post autor: V69 »

powiem po świętach :)
dmanian
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2015, 17:26
Płeć: mężczyzna

Re: intro a czas wolny,urlop i inne swieta?

Post autor: dmanian »

wiadomo ze boli mimo ze sie udaje ze bedzie fajnie... wcale nie bedzie...
no i niestety zaczalem wlasnei urlpo... mozna oszalec...
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: intro a czas wolny,urlop i inne swieta?

Post autor: ćma »

mada pisze:Ja nie wyobrażam sobie, abym spędzał wigilię i święta samemu. To chyba najgorsze, co może człowieka spotkać, tym bardziej, jeśli samotnik z samotności włączy w święta tv, a tam same rodzinne filmy o rodzinach i dla rodzin.
Ja tak spędzałam święta rok temu. Wszystko zależy od nastawienia i powodu, dlaczego jest się samemu. Nie, w zasadzie to nie "spędzałam" świąt, bo udawałam, że ich nie ma po prostu, zatem nie wiem, czy to się liczy? ;) Ale w zasadzie obejrzałam filmy świąteczne i miałam dużo słodyczy, to może trochę spędzałam jednak. :D No ale wracając - wszystko zależy od powodu lub motywacji. Ja chciałam mieć w końcu święty spokój i nie pasowało mi grono osób, z którymi mogłabym dzielić ten czas. Dlatego zostałam sama. Było to interesujące doświadczenie, poznałam wtedy kilka ciekawych osób na czacie, które oczywiście też były skazane lub obdarowane (zależy od nastawienia) swoim własnym towarzystwem. Akurat w takim specyficznym czasie wszyscy "normalni" spędzali czas z rodziną, a na czacie zostali sami popaprańcy, co oczywiście bardzo mi pasowało. :D Zatem kiedy poczułam się samotna przez chwilę i miałam ochotę na rozmowę, to wchodziłam na czat.

Generalnie mi zawsze na wszystko brakuje czasu, bo zawsze w kolejce czekają książki do przeczytania, filmy do obejrzenia, problemy do zgłębienia, strony do odwiedzenia, DYI do zrobienia itd., zatem nie rozumiem, co to znaczy mieć za dużo czasu wolnego. Każdy chyba ma jakieś zainteresowania, a biorąc pod uwagę, że jakieś 8 godzin człowiek śpi, 8 pracuje, 2 zajmuje mu higiena, przygotowanie posiłków, jedzenie, ze 2 pewnie przemieszczanie się pomiędzy pracą, domem, sklepem oraz zakupy, to wolnego czasu zostaje raptem 4 godziny. A co to są te 4 godziny dla siebie? Chwila.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
ODPOWIEDZ