Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Coi
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2013, 0:00
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Coi »

Ooh rany! Wybaczcie, że najpierw piszę tu, a nie w "przywitaj się" albo czymś w tym rodzaju, ale przeczytałam większość postów w tym temacie, zobaczyłam że jest aktualny i postanowiłam nie kryć swojej radości. Słówka "ja też, ja też, mam tak samo" powtarzane w kółko w trakcie rozmowy o upodobaniach, doświadczeniach i innych tego typu rzeczach doprowadzają mnie zazwyczaj do stanu... lekkiego podirytowania, ale w tej chwili te pare postów sprawiło mi nie lada przyjemność bo, no cóż, mam zupełnie tak samo. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do tej pory nie spotkałam w swoim otoczeniu nikogo, kto sprawiałby wrażenie osoby takiej jak ja.
Cieszę się, że na was natrafiłam. Tu Coi, witajcie :)
no attacks, only questions

To takie miłe u pani, że pani nie jest wesoła.
Awatar użytkownika
Zour
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 10 lis 2012, 17:52
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: von Ohlau

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Zour »

Mnie kiedyś wkurzało jedno:
Idę sobie w miarę "normalnym" i wygodnym dla mnie chodem. Podchodzi jeden ekstrawertyk i mówi:
"Co się tak wozisz?"
Ja? Wożę się?
A co? Mam chodzić z kręgosłupem jak pałąk od wiadra lub na 4-nożny chód przejść?
Dlaczego pacjenci ma oddziale chirurgii są zawsze rozgadani?
Bo są otwarci.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: leonidas »

pytania typu co tam jak tam wcalenie sa takie zle a zato mozna nawiazac fajna pogaduche
np jak ktos mnie pyta jak tam to mowie,bywalo lepiej ale nie jst zle albo zalezy o co pytasz (z taka mina :] ), czy cos takiego i opowiadamy sobie kto komu wykrecil afere i jakies tam ploty
Awatar użytkownika
Jeanne
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2013, 19:27
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Jeanne »

Denerwujące:
-" Co u ciebie?'
-"Dlaczego jesteś taka blada"
-" Dlaczego się nie uśmiechasz? Smutno ci?
-" Dlaczego nic nie mówisz"
-"Pójdziesz ze mną na imprezę/do klubu/upić się"?
-"Poznałaś w końcu kogoś ciekawego (tu: chodzi o samca alfa)".
Obrazek
Johny X
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:09
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Johny X »

Zauważyłem, że prawie każdego denerwują te same pytania. Mnie też. Czyli ogólnie rzecz biorąc męczy nas nic innego aniżeli namolność i rozgadanie. Mnie znowu wkurza to "Nie zamulaj. Czego tak zamulasz?". Co to w ogóle jest? Raz wracałem szynobusem z paczką hiperextra-ekstrawertyków. Usiadłem spokojnie w fotelu i zacząłem coś pykać na ajfonie tudzież spozirać przez okno. Te wpadły w histeryczny śmiech, twierdząc, że "zawiesiłem się; zamulam, przestałem kontaktować" itd itp. Nosz kurde jego... - myślę - o co im chodzi. Toż to już przez okno popatrzyć najspokojniej w świecie nie wolno... :D
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Shamicki »

'Czemu nie odbierasz telefonu ?' - przecież to się wie samo przez się że jak bym mógł/chciał to bym odebrał a jak nie obieram to raczej nie mam go pod ręką. A nie - tak, już bo przecież to "JA" dzwonie... 'Nie odbiera, co za burak'. Osobiście uważam za rozsądne wysłanie sms-a z informacją 'o co chodzi' gdy ktoś nie odbiera. Jeżeli taki ktoś będzie miał telefon pod ręką i zainteresuje go otrzymana wiadomość zadzwoni lub odpisze.
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: nika »

Najbardziej denerwujące pytania ekstrawertyków: Czy dobrze się Pani czuje??? Dlaczego nic nie mówisz?
nigdy nie wiadomo co na to odpowiadać, bo ja się czuję tak jak zawsze i jestem cicha mysza, może wolę siedzieć w kącie cicho i robić swoje, czytać czy słuchać muzyki a ja nigdy nie byłam ekstrawertykiem, choć faktycznie po 5 godzinnym łażeniu po sklepie to faktycznie się słabo czuję, każdy kto się wpędzi w taki maraton bez odpoczynku będzie się źle czuć.
Awatar użytkownika
dreamer08
Introwertyk
Posty: 98
Rejestracja: 30 gru 2012, 19:42
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: dreamer08 »

Ostatnio często zdarza mi się słyszeć: "Olu, źle się czujesz?"
A biorąc pod uwagę fakt, że ludzie mój normalny nastrój interpretują jako smutek malujący się na twarzy, równie często zdarza mi się słyszeć: "Stało się coś złego?"

Kiedyś usłyszałam, czemu się tak noszę i na odchodne: "Nie kręć tak tym tyłkiem, bo Ci z zawiasów wypadnie". :lol: Dziwne... Zawsze byłam przekonana, że chodzę jak koń w klapkach i wyglądam jak "kopa nieszczęścia".
Obrazek
ODPOWIEDZ