Okresy "bardziej intro" ?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Exarkun
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:37
Płeć: mężczyzna
MBTI: Architekt (INTJ)

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Exarkun »

U mnie sprawa wyglada tak, ze cześciej mam okresy "bardziej intro" niż nie mam. Izoluje sie od ludzi, czasem na całe tygodnie, po czym jeden dzien gadam, jak najęty. Schodzi ze mnie "powietrze" i znow izolacja. Taki tryb życia w zupełności mnie zadowala. Nie musze słuchać o czyichś zmartwieniach, chorobach i znosić głupich komentarzy, bądź pretensji o to, jaki jestem. Najbardziej ładuje baterie przez czytanie ksiazek. To dla mnie nowe doznania :) niestety w pracy musze w minimalnym stopniu kontaktować sie z ludzmi, wiec zawsze mam ze sobą książkę i w każdej możliwej chwili czytam :)
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Corpseone »

Wiosną i latem miewam rzadko takie okresy, natomiast jesienią i zimą już tak, zwłaszcza, jak jest posępnie, deszczowo, to najchętniej bym się zamknął sam ze sobą, płytami i książkami.
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: krucha_babeczka »

A można mieć jednocześnie potrzebę kontaktu i izolacji?
Brzmi może paradoksalnie, ale ma mam stałą potrzebę świadomości że gdzieś tam jest ktoś do kogo w razie potrzeby mogę się odezwać, a jednocześnie permanentnie nie znoszę jak ktoś mi "robi hałas" (piszę w cudzysłowie bo znaczenie tego wyrażenia jest szerokie ale chyba każdy tutaj wie o co chodzi).
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Uciekinierka »

krucha_babeczka pisze:A można mieć jednocześnie potrzebę kontaktu i izolacji?
Brzmi może paradoksalnie, ale ma mam stałą potrzebę świadomości że gdzieś tam jest ktoś do kogo w razie potrzeby mogę się odezwać, a jednocześnie permanentnie nie znoszę jak ktoś mi "robi hałas" (piszę w cudzysłowie bo znaczenie tego wyrażenia jest szerokie ale chyba każdy tutaj wie o co chodzi).
W takim kontekście jak piszesz nie wydaje mi się to paradoksalne. Czy to nie jest w ogóle tak, że ludzie lubią mieć możliwość? Niekoniecznie z takiej opcji w danym momencie skorzystają, ale dobrze że jest, bo jakby jej nie było, to przykrość straszna.
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
seraph infj
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 12 sie 2016, 0:26
Płeć: mężczyzna
MBTI: infj
Lokalizacja: Szczecin, Miami, Barcelona

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: seraph infj »

Ja w takim stanie jestem od urodzenia :D
Czuje głęboką nienawisc do ludzi ale każdego człowieka kocham jako jednostkę. .....
na szczęście moja praca pozwala mi znaleźć równowagę między tymi skrajnosciami
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Introman24 »

Też mam okresy bycia "bardziej intro", zazwyczaj kilkudniowe. Zazwyczaj wtedy, kiedy mam dużo spraw do załatwienia zamykam się w swojej skorupie i o ile nie muszę się kogoś poradzić lub poprosić o pomoc, to unikam kontaktów z innymi. Wówczas po pracy wieczorami siedzę sobie w domu, oglądam filmy lub czytam książki. A potem przychodzi kilka dni, w których mam ochotę wyjść do ludzi, wyciągnąć znajomych na miasto i tak cały czas w kółko. Taki mój dziwny cykl życiowy :)

Śmieszne w tym jest to, że zazwyczaj kiedy mam okres ,,bardziej intro" to wtedy najczęściej wtedy znajomi mają ochotę na wyjście, natomiast kiedy ja mam ochotę się zabawić, to wtedy nikt nie ma czasu :)
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: So-ze »

Od wczoraj mam taką fazę na bycie "bardziej intro". Przytrafia mi się takie cuś parę razy w roku. Polega to na tym, że przez kilka dni unikam telefonu, nie włączam w nim nawet wi-fi, by nie widzieć powiadomień, FB też nie sprawdzam, mam spokój i czas tylko dla siebie. Nie wiem czemu tak jest, ale sama myśl o sprawdzaniu wiadomości powoduje na tę chwilę dyskomfort.
ODPOWIEDZ