styl, atrakcyjność fizyczna

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Qwerty
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 01 maja 2015, 20:21
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: istj

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Qwerty »

Ja też nie próbuję na siłę podążać za jakąś modą. Robię to, co lubię i ubieram się, żeby dobrze się czuć. Wiadomo od czasu do czasu trzeba się ładnie, "modnie" ubrać. Najgorsze ubrania to według mnie "strój galowy" i kostium kąpielowy. Niepraktyczne i niewygodne jako że jestem fanką trampek i swetrów. Sporty uprawiam głównie latem i po świętach, żeby jakoś wyglądać i chyba dobrze mi z tym :D
Awatar użytkownika
Wilkan
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2015, 13:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Wilkan »

Osobiście nie cierpię eleganckiego stylu, preferuje raczej flejowate stonowane ciuchy:D No i przede wszystkim wygodne nie ograniczające ruchu:)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Coldman »

Najważniejsze jest by być schudnym i czystym , reszta to kwestia gustu.
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Kosa13 »

Wilkan pisze:Osobiście nie cierpię eleganckiego stylu, preferuje raczej flejowate stonowane ciuchy:D No i przede wszystkim wygodne nie ograniczające ruchu:)
Ja mam przeciwnie. Uwielbiam chodzić w koszulach. W ogóle dlatego zdecydowałem się odchudzać w tym roku(póki co przestałem). Właśnie żeby dobrze wyglądać w koszulach 8) . Schudłem 13 kg, ale i tak nie jestem do końca zadowolony :P. Elegancja to to co uwielbiam zarówno jak sam noszę, jak i płeć przeciwna. Wtedy wydaje mi się bardziej atrakcyjna.

Co do atrakcyjności fizycznej... no cóż, nie jestem tutaj jakiś wybredny - w sumie jedyne wymaganie to chyba brak nadwagi. Reszta jeśli chodzi o atrakcyjność fizyczną ma małe znaczenie. Mało uwagi do tego uwagi przykuwam. Nie wymagam by kobieta miała jakieś duże piersi, tyłek jak Nikki Minaj(fuuu!) czy tym podobne :roll: . Ma być na tyle chuda, żeby ładnie wyglądała w sukienkach :D. Jeśli to jest jakikolwiek miernik.

Z tego co widzę ciężko tu wyznaczyć wspólny mianownik jeśli chodzi o postrzeganie ludzi wyglądu przez introwertyków. Tutaj chyba nie ma wspólnych cech.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

Wielbiciel kobiecych stóp przypomina wszystkim prawilnym miłośniczkom upałów - im mniej zakryte (z góry), tym lepiej; a japonki < sandałki. Obok przykłady. 1 2 3 4 5 6. Mógłbym tak jeszcze wklejać, ale chyba powoli łapiecie regułę. Zupełnie zaś mówimy nie wszelkim klapkom cioci Krysi 8

W życiu nie widziałem na żywo, ale takie ozdóbki też są spoko - 9

Panom natomiast doradzam dobór obuwia w szacunku do tradycji - 10 lub 11.

Pozdrawiam ciepło :*
PS. Nie było numeru 7.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Saladin »

Ubieram się schludnie, jestem wielkim fanem szarej marynarki i obcisłej białej koszuli, bardzo dobrze się w tym czuje. Na co dzień, ubieram to, co akurat szafa 'wypluje'. I co nie ma dziur ;) .

Z racji że jestem osobą aktywną, to nadwaga u mojej potencjalnej partnerki momentalnie ją skreśla. Lubię wysportowane kobiety, szczególnie jeżeli posiadają ' klasę'. Co do piękna wewnętrznego- ważne, aby była inteligentna i wyczulona na sztukę. Wrócę do fizycznych objawów- szczerze powiedziawszy rozmiar biustu nie dla mnie większego znaczenia, najważniejsze w tym jest tylko to, żeby ten kobiecy atrybut był widoczny ;). A z racji moich blond włosów i ewolucyjnego zapędu do różnorodności genetycznej, jeżeli jeszcze typ ich urody zbliżony byłby do śródziemnomorskiej, bałkańskiej czy arabskiej to już mam ideał.

Co do mojej osoby- wydaje mi się że dobrze wyglądam, ćwiczenie na siłowni dało mi jakąś sensowną muskulaturę, trudno mi się jednak rozmawia z kobietami. Nie zanudzam ich tematami o sytuacji gospodarczej Bliskiego Wschodu w obliczu Państwa Islamskiego, ale za każdym razem każda urywała kontakt :D Nie wiem też, na ile jest to wina mojej dziecięcej twarzy- mając lat 19, byłem brany za 16 latka ale też zdarzyło się raz że wzięli mnie za ucznia podstawówki. Teraz minął rok i wyglądam wydaje mi się na 18 ;)
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Mihrimah
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2015, 22:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Mihrimah »

Ja stawiam przede wszystkim na wygodę. Raczej nie podążam za aktualnymi trendami, ale przyznam, że staram się kupować ubrania, które nie wyglądają jak z minionej epoki. Cierpię katorgi gdy muszę ubrać coś eleganckiego. Od razu po przyjściu do domu zrzucam to z siebie jak wąż skórę, brr. Zazwyczaj moja pseudo stylizacja kończy się na dżinsach i dobranej bluzce. Żadnych pierdół. Nigdy jakoś specjalnie nie ciągnęło mnie w stronę mody, a zakupów... cóż, nie znoszę.
VampirLestat

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: VampirLestat »

Ubieranie się dla atrakcyjności uważam za bezsens. Z racji moich upodobań, ciemnych włosów i brązowych oczu, wybieram raczej ciepłe barwy, najbardziej lubię takie brązowe. A do tego marynarki, bojówki, stroje alternatywne, eleganckie,koszule, czasami coś z minionych epok. We współczesnym świecie wybór jest spory, co mnie bardzo cieszy. Włosy mam bardzo długie, ale nic z nimi nie robię, nonkonformizm na całego. Ważne, żeby czuć się dobrze w swoim ciele, w swoim ubraniu. W końcu będąc sobą, przyciągamy do siebie ludzi podobnych do nas :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

VampirLestat pisze:Ubieranie się dla atrakcyjności uważam za bezsens.
To co cię powstrzymuje od przywdziania worka od ziemniaków z wyciętymi paroma otworami na kończyny? Albo na przykład ubierania brudnych ciuchów?
VampirLestat

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: VampirLestat »

highwind pisze:
VampirLestat pisze:Ubieranie się dla atrakcyjności uważam za bezsens.
To co cię powstrzymuje od przywdziania worka od ziemniaków z wyciętymi paroma otworami na kończyny? Albo na przykład ubierania brudnych ciuchów?
Chyba nie zrozumiałeś. Ubieram to, co mi się podoba. Pisząc ten post, miałam na myśli, to, że nie ubieram czegoś co się podoba innym, żeby się przypodobać. Nie robię nic na siłę
chained
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2015, 9:26
Płeć: kobieta

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: chained »

ja przewaznie korzystam z wielu znizek i rabatow, bo nie lubie przeplacac. Znalazlam taka strone w necie, gdzie tych znizek jest stosunkowo duzo i wlasciwie na kazdy produkt http://kodyrabatowe.interia.pl/uslugi
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Papaja »

troche offtop czy jak to sie tam zwie
ale chyba zalecialo spamem...
chained pisze:ja przewaznie korzystam z wielu znizek i rabatow, bo nie lubie przeplacac. Znalazlam taka strone w necie, gdzie tych znizek jest stosunkowo duzo i wlasciwie na kazdy produkt http://kodyrabatowe.interia.pl/uslugi
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
dadaizm
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:41
Płeć: kobieta

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: dadaizm »

no ja lubie się dobrze ubierac i lubie jak mój partner jest też dobrze ubrany. Właściwie korzystamy cześto z second handu badz innych sklepów tgo typ i staram się jak najwiece wykorzystywac rabaty w sieci do tego celu http://kodyrabatowe.komputerswiat.pl/mo ... -bizuteria
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: rad19dym »

Jaki macie styl ubierania się i czy ważne jest dla Was jak ocenią go inni? Lubicie się wyróżniać, a może chcecie niknąć w tłumie?

Ja to nie uznaję stylu ubierania się. Nie interesuje mnie ocena innych ludzi. Preferuję znikanie w tłumie (jak asasyn).
No i czy swoim wyglądem pragniecie przyciągać spojrzenia płci, która Was kręci?
Nie.
Czy Wasza atrakcyjność fizyczna ma dla Was jakieś znaczenie?
Ani trochę.
Czy introwertyzm wpływa na Wasze poczucie atrakcyjności?
Odpowiedź wyżej.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2015, 22:59 przez rad19dym, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

Coś się we mnie burzy, niech mi ktoś to wytłumaczy.

Czy Wasza atrakcyjność fizyczna ma dla Was jakieś znaczenie?
rad19dym pisze:Ani trochę.
Czy introwertyzm wpływa na Wasze poczucie atrakcyjności?
rad19dym pisze:Bardzo (...), nie wydaję się być atrakcyjny.
Skoro twoja atrakcyjność nie ma absolutnie dla ciebie znaczenia, to jak twój introwertyzm może ją dewaluować? Jak przemnożysz zero przez jakąś dużą liczbę, to ciągle otrzymasz zero. Bez sensu to jest.
ODPOWIEDZ