styl, atrakcyjność fizyczna

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

Phoebe pisze:Mój styl to elementy boho, hippie, etno.
Nie wiem nawet co to znaczy :P Ja jestem typem, który nie przykłada uwagi do "stylu" ubierania się. Tzn, nie ubieram się tak, żeby utożsamiać się z jakąś grupą czy modą. Właściwie to od zawsze ubieram się podobnie a wszelkie modowe fluktuacje po mnie spływają. Była moda na szerokie skejtowskie spodnie - whatever, teraz faceci chodzą w kolorowych butach i wąskich spodniach - whatever, na front wysuwają się hipsterzy - whatever.

Mam za to bardzo precyzyjne upodobania co do ubioru kobiet i zasmuca mnie, kiedy nagle wychodzi znikąd moda, która sprawia że panie zaczynają ubierać się wbrew moim upodobaniom - psuje mi to przyjemność :) Przykład - nie znosiłem biodrówek i wylewających się z nich "boków", na szczęście to już mija. Nienawidziłem wręcz kobiecych butów "ze szpicem", które były na topie parę lat temu, a uwielbiam powracającą modę na buciki z ładnym okrągłym zakończeniem :) itp, itd.
Phoebe pisze:Zauważyłam, że wśród introwertyków istnieje pewien lifestyle'owy kod ubierania się (generalizując) tzn. czarny kolor lub kolory ziemi, stonowane, glany, długie włosy
Coś jest z tym stonowanym kolorem ubrania. Włosy i glany - nie wydaje mi się :)
KapiX
Introwertyk
Posty: 65
Rejestracja: 16 maja 2010, 1:25
Płeć: mężczyzna

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: KapiX »

Ja też lubię czerń. Najchętniej chodziłbym w czarnych dżinsach i czarnej bluzce, najlepiej bez żadnych nadruków, aby nie daj Boże nie wywoływały niczyich emocji.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Akolita »

W tym roku przerzuciłam się na różowy, chociaż jeszcze nie mam w szafie zimowych łachów w tym kolorze.
Jestem prawie pewna, że dla kobiety pragnącej kokietować poważnych i inteligentnych facetów, jest to niemal jak strzał we własną stopę.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: iksigrekzet »

Zależy, IMHO inteligentny facet powinien mieć nos do wyczuwania ironii :)))))
Sułtan.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Akolita »

iksigrekzet pisze:Zależy, IMHO inteligentny facet powinien mieć nos do wyczuwania ironii :)))))
Ja i ironia? Dobciu, doceniam znakomity dowcip. :roll:
Tak, czy siak, znakomicie - lekko i swobodnie - czuję się z tym kretyńskim image.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
jcDenton
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 05 lip 2011, 11:41
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: jcDenton »

Akolita pisze:
iksigrekzet pisze:Zależy, IMHO inteligentny facet powinien mieć nos do wyczuwania ironii :)))))
Ja i ironia? Dobciu, doceniam znakomity dowcip. :roll:
Tak, czy siak, znakomicie - lekko i swobodnie - czuję się z tym kretyńskim image.
Przynajmniej nikt Cię nieproszony nie zaczepi, bo jak zobaczy ten strój, to pomyśli 'Różowy, pewnie jakaś głupia'. ;)
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Akolita »

A mówi się, że faceci boją się inteligentnych kobiet, więc do głupiej powinni lgnąc jak osy do cukierka. :roll:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
pieniek
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2011, 23:32
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: pieniek »

Akolita pisze:A mówi się, że faceci boją się inteligentnych kobiet, więc do głupiej powinni lgnąc jak osy do cukierka. :roll:
Kiedys wyobrazalem sobie ze jakbym mial taka bysta i szybkomyslaca, trafnie ujmujaca mysli, odwazna dziewczyne to dopiero byloby cudownie, stanowilaby bowiem moja druga brakujaca polowe.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Akolita »

pieniek pisze:
Akolita pisze:A mówi się, że faceci boją się inteligentnych kobiet, więc do głupiej powinni lgnąc jak osy do cukierka. :roll:
Kiedys wyobrazalem sobie ze jakbym mial taka bysta i szybkomyslaca, trafnie ujmujaca mysli, odwazna dziewczyne to dopiero byloby cudownie, stanowilaby bowiem moja druga brakujaca polowe.
Gdyby okazała się bardziej wyedukowana i lepiej wyrażająca skomplikowane przemyślenia, to nie czułbyś się przy niej gorszy? Zazdrosny?
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
IKM
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2010, 20:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: IKM »

Ja cieszyłbym się, że mogę się od niej uczyć. Jednak tylko wtedy gdy ona będzie w pełni akceptowała mnie.
Awatar użytkownika
pieniek
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2011, 23:32
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: pieniek »

Akolita pisze:
pieniek pisze:
Akolita pisze:A mówi się, że faceci boją się inteligentnych kobiet, więc do głupiej powinni lgnąc jak osy do cukierka. :roll:
Kiedys wyobrazalem sobie ze jakbym mial taka bysta i szybkomyslaca, trafnie ujmujaca mysli, odwazna dziewczyne to dopiero byloby cudownie, stanowilaby bowiem moja druga brakujaca polowe.
Gdyby okazała się bardziej wyedukowana i lepiej wyrażająca skomplikowane przemyślenia, to nie czułbyś się przy niej gorszy? Zazdrosny?
No cóż, marzyłem o takiej, ale nie wiem, zresztą co bym czuł, chociaż chyba bym ją podziwiał. Czy czułbym się gorszy? Zauważ, niektórzy wyliczają różne rodzaje ineligencji. Ta werbalna co prawda jest istotna. Ja myślałbym wolniej ale to nic nie szkodzi. Przecież nie tylko mowa się liczy ale, ale wszystko razem, sposób w jaki żyjemy. Dlatego nie musiałbym się czuć gorszy, jeśli ja sam akceptowałbym to kim jestem i widział wartość tego co robię.
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: SardonicAlly »

Widzę, że z tymi stonowanymi, ziemistymi kolorami to jest jakiś introwertyczny punkt wspólny. Średnio zważam na modę, moja jedyną słabością jest wyszukiwanie markowych ciuchów w second handach. I tanie, i solidne. Od jakichś 2 lat jestem zdania że na sportowo ubierać się już mi nie wypada :P więc celuję w styl umiarkowanie elegancki. O tyle, o ile to jest wykonalne bez kiecek, butów na obcasach, biżuterii i makijażu. Wait...no. To nie brzmi zbyt elegancko.
Anyway, nie lubię się przesadnie wyróżniać, ale czasami jest to nieuchronne. Co ludzie o moim stylu ubierania myślą nie ma dla mnie znaczenia. Wychodzę z założenia, że jest to najmniej prawdopodobny temat ich przemyśleń.

Przyciągam wzrok płci przeciwnej w dwóch przypadkach a) płeć przeciwna jest pijana w sztok b)jest zafascynowana tym co mam do powiedzenia na temat wyznaczania stopnia statycznej niewyznaczalność konstrukcji(etc.) W obu tych przypadkach mój ubiór nie ma znaczenia.
Czy Wasza atrakcyjność fizyczna ma dla Was jakieś znaczenie?
Czy introwertyzm wpływa na Wasze poczucie atrakcyjności?
Ani ja, ani mój introwertyzm nie mamy wpływu na nieistniejące zjawiska. Zakładając, że atrakcyjność jest zjawiskiem :P
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: MetalMan »

Akolita pisze:Gdyby okazała się bardziej wyedukowana i lepiej wyrażająca skomplikowane przemyślenia, to nie czułbyś się przy niej gorszy? Zazdrosny?
Ojtam, przecież byłaby ze mną i już z tego powodu nie czułbym się gorszy. ;)
SardonicAlly pisze:Przyciągam wzrok płci przeciwnej w dwóch przypadkach a) płeć przeciwna jest pijana w sztok b)jest zafascynowana tym co mam do powiedzenia na temat wyznaczania stopnia statycznej niewyznaczalność konstrukcji(etc.)
No tak, rozmowa o stopniu statycznej niewyznaczalności konstrukcji to cios poniżej pasa, toć konwencja Genewska o tym mówi. :twisted:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

MetalMan pisze:
SardonicAlly pisze:Przyciągam wzrok płci przeciwnej w dwóch przypadkach a) płeć przeciwna jest pijana w sztok b)jest zafascynowana tym co mam do powiedzenia na temat wyznaczania stopnia statycznej niewyznaczalność konstrukcji(etc.)
No tak, rozmowa o stopniu statycznej niewyznaczalności konstrukcji to cios poniżej pasa, toć konwencja Genewska o tym mówi. :twisted:
Czy ja wiem, to zależy od towarzystwa. Podejrzewam że na połowie, może 1/3 wydziałów "polibudowych" nie byłoby to niczym nadzwyczajnym :)
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Piorun23 »

Pytanko: co to "statyczna nieoznaczalność"?

Jedyne z czym mi się to kojarzy, to z obgadywaniem np problemów tanatologii czy pasożytów człowieka przy obiedzie (dość typowe dla biologów) :wink:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
ODPOWIEDZ