styl, atrakcyjność fizyczna

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
melancholy95
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2012, 22:49
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: melancholy95 »

Ja nie lubię się wyróżniać, choć styl, jaki mi się najbardziej podoba, napewno by mi nie pomógł w zachowaniu skromnej neutralności estetycznej. Staram sie więc jak najbardziej minimalizować i ograniczać różne ekstrawaganckie dodatki i nietypowe ubrania. A szkoda...
The world was on fire and no one could save me but you.
It's strange what desire will make foolish people do.
I never dreamed that I'd meet somebody like you.
And I never dreamed that I'd lose somebody like you.

Chris Isaak - Wicked Game
Ever
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2012, 19:37
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Ever »

Ja ubieram się dość "dziwnie?" albo "nieodpowiednio do pogody". Tylko dlatego, że mam jakąś 'fobię' na tle krótkiego rękawu u bluzki. Nie potrafię chodzić ubrana w sam t-shirt. Muszę na wierzch mieć nałożoną bluzę lub sweter cokolwiek byleby z długim rękawem. Dosyć dziwne... Sumując chodzę w długich, męskich o wiele za dużych bluzach, obowiązkowo (kiedy przepisy pozwalają - w szkole się nie da) kaptur na głowie, do tego legginsy albo rurki byleby coś przylegającego ściśle do nóg i buty głównie vansy lub jakieś trampki.
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: arbuz25 »

Ja ubieram się tak żeby się nie wyróżniać. Spodnie jeansy, koszulka zwykła w ciemnym kolorze (najczęściej zielonym) - tylko bez napisów (teraz ciężko takie znaleźć), buty to adidasy (szare). Do tego w zależności od pogody bluza albo sweter. Kurtki mam czarne, choć mam w planach zaopatrzenie się w inny kolor. Ogólnie mówiąc, lubię wyglądać schludnie i poważnie. :)
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Lunatic »

Ja się ubieram najzwyczajniej jak się da: trampki (białe lub czarne), albo ciemne adidasy, koszulki jasne lub ciemne (zazwyczaj białe lub czarne), spodnie to zwykłe jeansy, bluza czarna, kurtka też. Najzwyczajniej jak się da.
Awatar użytkownika
midnight_rider
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:28
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: midnight_rider »

do niedawna nosiłam praktycznie tylko proste, czarne ubrania. czasem jakieś inne ciemne kolory. do tego zrobiłam sobie dwa kolczyki na twarzy. pieszczochy, glany, krzyże. źle czułam się niknąc w tłumie, co doprowadziło właśnie do wyrażania gusty muzycznego przez wygląd :). teraz już nie mam takiej potrzeby, zaczynam kupować ubrania nieco bardziej stonowane.

zauważyłam u siebie pewną zależność co do dbałości o wygląd. dopiero odkryłam swój introwertyzm, więc w końcu wiem dlaczego tak się ze mną dzieje. mianowicie, we wcześniejszych latach odruchowo spędzałam sporo czasu z ludźmi, jednak kontakty te strasznie mnie męczyły. po prostu wracając do domu po szkole + kilku godzinach po szkole ze znajomymi, nie miałam siły praktycznie na nic innego. więc nie przykładałam zbytniej wagi do wyglądu, ot jak wszyscy. teraz, kiedy spędzam większość wolnego czasu sama mam czas i ochotę dobierać rzeczy, trochę pokombinować. :). nie są to jakieś specjalne wybryki, po prostu dbam o szczegóły.
A wszystko to jest
identycznie trwałe
jak numer telefonu
na pudełku zapałek
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Sorrow »

Jeśli chodzi o dobieranie rzeczy to mnie zwyczajnie nie stać na ładne rzeczy. W zasadzie mam tylko jedną parę czarnych bojówek, jedną parę glanów i jeden sweter. Nie mam z czym kombinować.
Inaczej bym pewnie spróbował coś poza czernią albo inne kształty tej czerni.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Spatsi »

Ogólnie to mało mnie obchodzi jak wyglądam, stawiam przede wszystkim na komfort. Tak więc z reguły noszę krótkie spodenki, t-shirt z nazwą jakiegoś zespołu, adidasy. Jestem bardzo zimnolubny, dlatego staram się nie zakładać nic więcej, no chyba , że temperatura spada poniżej 5 stopni.
Awatar użytkownika
Suicide Solution
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2012, 17:27
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Suicide Solution »

Jestem metalowa. Nie lubię się rzucać w oczy co nie znaczy też, że nie mam wyrażać siebie. W taki ubraniach czuję się dobrze i nie widzę, aby ktoś to źle odbierał. Może dlatego, że aż tak ekstrawagancka nie jestem. :wink: Introwertyzm nie wpływa na moje poczucie atrakcyjności. Bo ja sama nigdy siebie nie oceniam pozytywnie. Czasem zdarza mi się być dumną z siebie, ale to rzadkość. A co do tego, czy strojem przyciągam chłopaków to nie wiem. Chyba nie, bo ogólnie trudno do mnie dotrzeć i introwertyzm sprawia, że nie otwieram się szybko na ludzi, lub nie chce rozwijać znajomości. Mam swojego chłopaka, który próbuje wkroczyć do mojego świata i w sumie całkiem nieźle mu to wychodzi. Uważa, że nie przeszkadza mu mój sposób bycia a i z wyglądu mu się raczej podobam. :wink:
Sarcastique

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Sarcastique »

Czerń, czerń, wszechobecna czerń.
Mam swój styl i jest to dość charakterystyczny styl, przez co, często nawet niezamierzenie, zwracam na siebie uwagę.
Uwielbiam czerń i czuję się nieswojo będąc przyodziana w coś innego. 95% mojej szafy to ciuchy w tymże kolorze, choć czasem trafi się coś fioletowego tudzież czerwonego.
Często zwracam się ku stylowi gotyckiemu, który uwielbiam. Przeróżne spódnice - od tych długich po mini, gorsety (choć w tych nie chadzam na co dzień oczywiście:D ) i różne bluzki, najlepiej z koronką czy rozkloszowanymi rękawami. A gdy nie mam czasu na wymyślną stylizację - zwykłe czarne dżinsy + czarny T-Shirt, bluza.
Ponadto ciężko ujrzeć mnie bez mych cudnych 15 dziurkowych glanów (oprócz szkoły, gdzie ustępują miejsca czarnym trampkom). I różne dodatki, które uwielbiam dobierać do reszty stroju - pieszczocha, wszelakie rękawiczki i rękawki, kamee, duża ilość pierścionków oraz kolczyki (posiadam więcej niż standardowe dwa:D ).
Paznokcie pomalowane na czarno także są nieodłącznym elementem mojego wizerunku.
Aczkolwiek makijaż preferuję delikatny.
Generalnie staram się mieścić w granicach pewnej estetyki, sama nie lubię przesady. Nie ubieram się dla publiki, cóż poradzę, że styl, który mi się podoba jest przez ogół postrzegany raczej jako dziwny:x

A że pochodzę z małej wioski, otoczonej innymi małymi wioskami lub mieścinami - mój wygląd jest dość niecodzienny. Spotykam się z krytycznymi lub po prostu zaciekawionymi spojrzeniami ludzi (choć zdarza się usłyszeć i komplementy). Ale przyzwyczaiłam się i teraz w sumie dziwnie się czuję, gdy nie patrzą oO Chyba to polubiłam.

Ponadto mam wielką słabość do przyodzianych na czarno mężczyzn. A widok osobnika w glanach wywołuje u mnie taką automatyczną nutkę sympatii i zaciekawienia.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Inno »

Sarcastique pisze:A widok osobnika w glanach wywołuje u mnie taką automatyczną nutkę sympatii i zaciekawienia.
O, to mamy tak samo! Mężczyzna w glanach ma na starcie + 50 punktów do seksowności. :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

Inno pisze:O, to mamy tak samo! Mężczyzna w glanach ma na starcie + 50 punktów do seksowności.
Inno, nie wiedziałem, że tak lubisz licealistów :P
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Inno »

highwind pisze:
Inno pisze:O, to mamy tak samo! Mężczyzna w glanach ma na starcie + 50 punktów do seksowności.
Inno, nie wiedziałem, że tak lubisz licealistów :P
Czemu licealistów? Są mężczyźni, którzy lubią być seksowni też po skończeniu LO, więc nadal noszą glany. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

Ale ładnie wybrnęłaś :)
Ja miałem fazę na glany, jak byłem licealnym metalowczykiem. Potem mi przeszło, a nawet obróciło się na ich niekorzyść. Dunno why.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Inno »

highwind pisze:Ale ładnie wybrnęłaś :)
Dziękuję ^.^
highwind pisze:Ja miałem fazę na glany, jak byłem licealnym metalowczykiem. Potem mi przeszło, a nawet obróciło się na ich niekorzyść. Dunno why.
Na metali nie lecę, sama też metalu nie słucham a glanów mam 4 pary. Żadne nie są czarne. ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Sorrow »

Wolę Desanty :D .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
ODPOWIEDZ