styl, atrakcyjność fizyczna

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
ultramaryna
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Post autor: ultramaryna »

mumintrollet pisze:hmm..No nie da się ukryć, że im lepiej wygladam, tym lepiej się czuję. Im lepiej się czuję, tym lepiej wyglądam... i nabieram ochoty na przestawanie z gatunkiem ludzkim 8)
Otóż to.

Ja mam za sobą różne fazy w tym względzie :) W gimnazjum/liceum uwielbiałam rockowo - metalowy styl, czerń, glany i tę całą otoczkę, koniecznie chciałam okazywać wszem i wobec swój gust muzyczny oraz maksymalnie odróżnić się od "plastikowych" i "pozbawionych wyrazu" koleżanek :D

A potem stopniowo mi to złagodniało. Zaczęłam czuć większą potrzebę kobiecego wyglądu. Przeprosiłam się z kieckami, zaczęłam zwracać uwagę na makijaż i całą resztę. Nadal jednak zależało mi, żeby zachować widoczny rockowy pazur, choćby w detalach. ;)
Teraz chodzę głównie w spódnicach i to chętnie krótkich (co kiedyś nie mieściłoby mi się w głowie), cenię sobie koszulki z oryginalnymi, graficznymi nadrukami, mam dużo większą tolerancję i świadomość kolorystyczną niż kiedyś. Rzadko już noszę czerń od góry do dołu, natomiast lubię ją kontrastowo zestawiać oraz nosić skórzane i skóropodobne dodatki.

Ogólnie estetka ze mnie, lubię zwracać uwagę na pozorne drobiazgi, dbać o odpowiednie połączenia kolorystyczne. No i z zasady nie wychodzę z domu w wersji "byle jak", bo źle bym się czuła. Nie wyjdę nawet po chleb bez lekkiego makijażu, cóż. ;) Taki typ. Poza tym zwyczajnie lubię widzieć aprobatę otoczenia i sama się sobie (w miarę) podobać.
Czy własna atrakcyjność fizyczna ma dla mnie znaczenie - jak widać, tak.
"Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

ultramaryna pisze:Poza tym zwyczajnie lubię widzieć aprobatę otoczenia
A co jest dla ciebie ważniejsze - opinia otoczenia, czy wewnętrzne odczucia? Jak by wyglądało twoje samopoczucie, gdybyś była przekonana, że wyglądasz atrakcyjnie, ale ktoś by jednak skrytykował twój wygląd? Dopuszczasz w ogóle krytykę? Pytam, bo jestem zadziornym sukinsynem i lubię się wybijać z kółeczek wzajemnej adoracji. I w związku z tym zauważyłem jak łatwo jest pewien rodzaj kobiet, przyzwyczajony do często bezpodstawnych komplementów (broń Boże nie insynuuję niczego w twoją stronę) wyprowadzić z równowagi właśnie choćby drobną krytyką.
Awatar użytkownika
ultramaryna
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: ultramaryna »

highwind pisze: A co jest dla ciebie ważniejsze - opinia otoczenia, czy wewnętrzne odczucia?
To się wzajemnie dopełnia. Byle zdrowo, z dystansem do tego podchodzić - i do siebie, i do zdania innych.
Jedno jest pewne: jeżeli staram się dobrze wyglądać i sama jestem z siebie w miarę (bo ogólnie mam do siebie dużo "ale") zadowolona, to zwyczajnie lepiej się czuję i to też widać.

highwind pisze: Jak by wyglądało twoje samopoczucie, gdybyś była przekonana, że wyglądasz atrakcyjnie, ale ktoś by jednak skrytykował twój wygląd? Dopuszczasz w ogóle krytykę?
Pewnie, że dopuszczam, a konstruktywną krytykę wręcz cenię. Nie mam nic przeciwko, żeby ktoś mi powiedział, że coś jest nie tak (albo że nie jestem w jego typie, choć żadna ze mnie podrywaczka :D), byle z wyczuciem. Wszystko zresztą zależy od konkretnej sytuacji.
Poza tym w życiu nie przyszłoby mi na myśl, że się wszystkim podobam, spokojna głowa. ;)
highwind pisze: Pytam, bo jestem zadziornym sukinsynem i lubię się wybijać z kółeczek wzajemnej adoracji.
No i słuszne podejście.
"Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju."
Awatar użytkownika
Gugis
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 12 lis 2012, 16:17
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Bydgoszcz, Poznań, Dublin

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Gugis »

ultramaryna pisze:Ja mam za sobą różne fazy w tym względzie :) W gimnazjum/liceum uwielbiałam rockowo - metalowy styl, czerń, glany i tę całą otoczkę, koniecznie chciałam okazywać wszem i wobec swój gust muzyczny oraz maksymalnie odróżnić się od "plastikowych" i "pozbawionych wyrazu" koleżanek :D

A potem stopniowo mi to złagodniało. Zaczęłam czuć większą potrzebę kobiecego wyglądu. Przeprosiłam się z kieckami, zaczęłam zwracać uwagę na makijaż i całą resztę. Nadal jednak zależało mi, żeby zachować widoczny rockowy pazur, choćby w detalach. ;)
Utożsamiam się w stu procentach. Obecnie jestem na etapie poszukiwania własnego stylu, co oczywiście skutkuje wieloma wpadkami, ale myślę, że jestem na dobrej drodze;)
ultramaryna pisze:Nie wyjdę nawet po chleb bez lekkiego makijażu, cóż. ;)
Mnie się zdarza, ale nie patrzę wtedy nikomu w oczy, pomykam szybciutko i jeszcze szybciej wracam do domu :P Nie, żebym się aż tak źle czuła we własnej skórze, ale po co ludzi straszyć :D
~Take It As It Comes~
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Maksiu »

Nie przywiązuje uwagi do wyglądu. Moda nie ma dla mnie znaczenia. Ubiór: jeans, t-shirt, bluza.
Jestem jednak charakterystyczny: wysoki, szczuoły, szatyn, włosy proste, do ramion, całkiem atrakcyjny + po lewej drugi taki sam. Zwracamy na siebię uwagę. Ostatnio byłem w Krakowie i na Wawelu koleżanka powiedziała, że to ja z bratem jesteśmy tam największą atrakcją. Robię dobre wrażenie wśród płci przeciwnej, gdybym jeszcze umiał dobrze z tego korzystać...
Obrazek
Awatar użytkownika
Phoebe
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 18 lip 2011, 16:27
Płeć: nieokreślona

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Phoebe »

Do autora posta wyżej: lepiej być nieśmiałym atrakcyjnym, niż atrakcyjnym narcyzem, który bawi się dziewczynami.

Też lubię sukienki, w kwiatki, koronkowe ale nie za krótkie(: Noszę je codziennie i zajmują znaczną część szafy, jakoś już od LO polubiłam taki styl i spodnie ubieram tylko do koszulek z wilkami. Ubolewam nad tym, że tak mało dziewczyn chodzi w sukienkach...szkoda, szkoda(: Mam tatuaż w widocznym miejscu, który też w pewien sposób wpływa na mój image.
Moim skromnym zdaniem facet powinien odznaczać się hmm modową nonszalancją, mężczyźni zawsze wyglądają dobrze w czarnym i kolorach ziemi(:
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Sorrow »

Ja generalnie rzecz biorąc lubię jak dziewczyny mają czysty, rasowy wygląd.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Inno »

Phoebe pisze:mężczyźni zawsze wyglądają dobrze w czarnym
Się zgadzam. :)
Sorrow pisze:dziewczyny mają czysty, rasowy wygląd.
?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Sorrow »

Inno pisze:
Sorrow pisze:dziewczyny mają czysty, rasowy wygląd.
?
W przeciwieństwie do np. wyglądu kulturalnego, modnego albo plemiennego. Źródłem ideału wyglądu ciała nie są w tym przypadku zmieniające się mody dyktujące np. wstrzykiwanie sobie farby pod skórę, wbijanie kawałków metalu w ciało, rozsmarowywanie farby po ciele, usuwanie cech płciowych, itp. ale wygląd zdrowej, czystej osobniczki wynikający z jej kodu genetycznego.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

mają czysty, rasowy wygląd.
Zabrzmiało jak opis klaczy na aukcji.
Sorrow, co ty ostatnimi czasami czytasz za artykuły, że zaczynasz wszystko do rasy sprowadzać? Pytam ja - rasista.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Difane »

Phoebe pisze: Ubolewam nad tym, że tak mało dziewczyn chodzi w sukienkach...szkoda, szkoda(:
Też nad tym ubolewam. Sukienka to przecież artefakt dający +10 do aparycji. Szkoda że tak niewiele pań podziela te spostrzeżenia :wink: .
Inno pisze:
Phoebe pisze: mężczyźni zawsze wyglądają dobrze w czarnym
Się zgadzam. :)
No proszę. Ja ostatnio dostałem na urodziny czarną kurtkę (wybierała siostra z mamą) i jak pierwszy raz zobaczyłem się w niej w lustrze, to pomyślałem sobie "no nie, teraz to wyglądam jak rasowy włamywacz, więc jak kobiety uciekały ode mnie wcześniej, tak teraz będą uciekać jeszcze bardziej" :P . Także mam nadzieję, że Wasza opinia należy do tych z gatunku "powszechnych" :) .
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Shamicki »

Difane pisze:
Phoebe pisze: Ubolewam nad tym, że tak mało dziewczyn chodzi w sukienkach...szkoda, szkoda(:
Też nad tym ubolewam. Sukienka to przecież artefakt dający +10 do aparycji. Szkoda że tak niewiele pań podziela te spostrzeżenia :wink: .
Przyłączam się do ubolewających z tego faktu :D
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: arbuz25 »

Difane pisze:
Phoebe pisze: Ubolewam nad tym, że tak mało dziewczyn chodzi w sukienkach...szkoda, szkoda(:
Też nad tym ubolewam. Sukienka to przecież artefakt dający +10 do aparycji. Szkoda że tak niewiele pań podziela te spostrzeżenia :wink: .
O właśnie. Zawsze byłem zdania, że sukienki/spódnice są dla pań, a spodnie dla panów. :)
Phoebe pisze:mężczyźni zawsze wyglądają dobrze w czarnym
Fajnie, że są dziewczyny, które tak uważają :).
str8man
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:20
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wadowice

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: str8man »

Dla mnie wygląd się nie liczy, wystarczy że ona będzie ładna ;)
5 w 4 / ASSAQ
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Sorrow »

highwind pisze:
mają czysty, rasowy wygląd.
Zabrzmiało jak opis klaczy na aukcji.
Sorrow, co ty ostatnimi czasami czytasz za artykuły, że zaczynasz wszystko do rasy sprowadzać? Pytam ja - rasista.
http://www.rdos.net/eng/asperger.htm
http://www.koanicsoul.com/blog/reading- ... -the-soul/

Generalnie ostatnio mnie fascynuje temat domieszki neandertalskiej u współczesnego człowieka.

Ale jeśli chodzi o ten temat, to ogólnie takie zabezpieczenie przed modą, przed tymczasowością, przed wynaturzeniem. Nie podoba mi się, że np. magazyny o modzie dyktują jaki ma być wygląd człowieka.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
ODPOWIEDZ