Co Was denerwuje?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Pomidor »

Dużo dobrej muzyki dzisiaj powstaje, tylko trzeba chcieć ją odnaleźć, no ale jak ktoś przegląda karty na czasie youtuba i odpala jakieś mainstreamowe radio, to nie ma się co dziwić. Kiedyś to było...
https://www.youtube.com/watch?v=z_amLLo_PE4
Tomek0
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Tomek0 »

Mawo, to zależy gdzie mieszkasz. Sam piszesz, że w każdej większej algomeracji je znajdziesz, więc wynikałoby z tego, że większość powierzchni kraju nie ma takiego wyboru niestety.
Nie muzyka schodzi na psy, w dosłownym znaczeniu, ale gusta. Muzyka jest taka jak zawsze - gorsza i lepsza, zależy od gustu. Ale muzyka, którą 'się słucha' jest coraz gorsza. Poważnie zobaczcie za co teraz ludzie mają platynę po tygodniu od wydania. Nie trzeba słuchać co jest modne, zresztą nigdzie nie pisałem, że kiedyś to była muzyka, teraz to gnioty same. Wyuczoną ripostę 'na każdą okazję' nie zawsze można trafnie użyć. Pracowałem w sklepie z płytami największej firmy na rynku stacjonarnym i wiem dobrze co ludzie kupują i w jakich ilościach co się sprzedaje. Niestety ;) Nie piszę nigdzie, że kiedyś to było... A co, teraz nie to nie ma? Nie dopowiadajcie sobie nic od siebie. Teraz nadal jest dużo świetnej muzyki, tylko coraz bardziej popularna jest muzyka, która jest coraz mniej wartościowa. Świat ewoluuje, nawet ślepy widzi że mass media promują coraz więcej pustych rzeczy, co przekłada m.in. się na gust muzyczny ogółu stadka baranów. A nie jest zbyt wysoki, jak i nie zbyt wysokie są jego promowane wzroce. Zaraz ktoś napisze że w takim razie nie oglądaj TV. Ale większość ogląda. Prostą i niewyszukaną rozrywkę, która jest serwowana. I to że tutaj jeden z drugim myśli samodzielnie wcale nie oznacza, że większość społeczeństwa robi podobnie.
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Nowokaina »

mawo pisze: 11 sty 2018, 18:51 Nie zgodzę się z tym, że ciężko znaleźć kluby muzyczne, w których puszczają inną muzykę niż ta najbardziej popularna (bo rozumiem, że to jest przedmiotem krytyki). W każdej większej aglomeracji znajdziemy kluby, w których znajdziemy zarówno muzykę latino, jak i indie, metal, hip hop, czy techno. Chyba trzeba słuchać muzyki afrykańskiej, żeby mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej imprezy. Chociaż i afrobeat się czasem zdarza.
Jeśli nie mieszka się w "większej aglomeracji" to praktycznie nie ma się dostępu do różnorodności o której piszesz. Zostaje jedynie Internet. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę jak wyglądają weekendowe imprezy w mniejszych miejscowościach. Jeśli nie lubisz disco polo czy muzyki elektro, nie masz czego szukać.
mawo pisze: 11 sty 2018, 18:51 Nikt nie pamięta o twórcach popkultury z lat 60 czy 70, nikt też za pięćdziesiąt lat nie będzie pamiętał o - dajmy na to - Popku.
Mocno się zdziwiłam tym stwierdzeniem. A więc uważasz, że nikt nie zna i nie słucha dorobku zespołów powstałych w tamtych czasach? W takim wypadku jestem jakimś wyjątkiem skoro mając już 13 lat wciągnęłam się w rocka klasycznego (Kansas, Journey, Bad Company, Blue Oyster Cult). Niektórym te nazwy nie mówią nic, ale wystarczy wspomnieć o The Beatles, którzy powstali dokładnie w 1960 roku. Ich również nikt teraz nie słucha?
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: mawo »

Nowokaina pisze: 12 sty 2018, 10:10 Jeśli nie mieszka się w "większej aglomeracji" to praktycznie nie ma się dostępu do różnorodności o której piszesz. Zostaje jedynie Internet. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę jak wyglądają weekendowe imprezy w mniejszych miejscowościach. Jeśli nie lubisz disco polo czy muzyki elektro, nie masz czego szukać.
mawo pisze: 11 sty 2018, 18:51 Nikt nie pamięta o twórcach popkultury z lat 60 czy 70, nikt też za pięćdziesiąt lat nie będzie pamiętał o - dajmy na to - Popku.
Mocno się zdziwiłam tym stwierdzeniem. A więc uważasz, że nikt nie zna i nie słucha dorobku zespołów powstałych w tamtych czasach? W takim wypadku jestem jakimś wyjątkiem skoro mając już 13 lat wciągnęłam się w rocka klasycznego (Kansas, Journey, Bad Company, Blue Oyster Cult). Niektórym te nazwy nie mówią nic, ale wystarczy wspomnieć o The Beatles, którzy powstali dokładnie w 1960 roku. Ich również nikt teraz nie słucha?
Nie wiem, sam mieszkałem w mieście około 10 tysięcy mieszkańców i nie było z tym problemu. Może to zależy od rejonu? Nie wiem. Na wsi nie mieliśmy żadnych klubów muzycznych, co zrozumiałe. Zresztą, ludzie tam woleli spotykać się w domach, we własnym gronie, ewentualnie podjeżdżać do większych miejscowości.

Co do punktu drugiego, to nie rozumiem Twojego punktu. Mówię, że twórcy popkultury z lat 60 i 70 nie są dzisiaj zbyt znani (poza małymi wyjątkami) i zdanie to utrzymuję. Wymienianie zespołów rockowych nie ma nic wspólnego z popkulturą, bo nigdy jej nie stanowiły. Równie dobrze można powiedzieć o dzisiejszych czasach: "Co to za czasy, że ludzie słuchają jakichś Riverside, Porcupine Tree, czy Toola".
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Nowokaina »

mawo pisze: 12 sty 2018, 10:29 Co do punktu drugiego, to nie rozumiem Twojego punktu. Mówię, że twórcy popkultury z lat 60 i 70 nie są dzisiaj zbyt znani (poza małymi wyjątkami) i zdanie to utrzymuję. Wymienianie zespołów rockowych nie ma nic wspólnego z popkulturą, bo nigdy jej nie stanowiły. Równie dobrze można powiedzieć o dzisiejszych czasach: "Co to za czasy, że ludzie słuchają jakichś Riverside, Porcupine Tree, czy Toola".
Wymienione przeze mnie zespoły traktowane były kilkadziesiąt lat temu jako element rodzącej się dopiero kultury masowej tudzież popkultury stąd do dziś dnia stanowią ważną część kultur amerykańskiej i brytyjskiej. Nie wiem, skąd zdanie, iż do niej nie należały. Możliwe, że bierze się to z myślenia współczesnego, kiedy mówiąc "popkultura" od razu przychodzą nam do głowy marnie śpiewające popowe piosenkareczki czy masowo wydawane utwory, wszystkie na jedno kopyto. Dlatego PRAWDZIWE zespoły rockowe i metalowe uznaje się obecnie za gratkę dla tych, którzy wolą nie mieć za wiele wspólnego z masówką.

Jeśli chodzi o reakcję innych na preferowany przez nas rodzaj muzyki, to w końcu każdy słucha tego, co mu w duszy gra. Dla przykładu, moja rodzina (a głównie moja mama) już chyba na zawsze będzie patrzeć na mnie przez pryzmat słuchanej muzyki. Prawda, lubię black metal, ale to nie jedyny gatunek jakiego słucham ;)
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: mawo »

Nowokaina pisze: 12 sty 2018, 10:52
Wymienione przeze mnie zespoły traktowane były kilkadziesiąt lat temu jako element rodzącej się dopiero kultury masowej tudzież popkultury stąd do dziś dnia stanowią ważną część kultur amerykańskiej i brytyjskiej. Nie wiem, skąd zdanie, iż do niej nie należały. Możliwe, że bierze się to z myślenia współczesnego, kiedy mówiąc "popkultura" od razu przychodzą nam do głowy marnie śpiewające popowe piosenkareczki czy masowo wydawane utwory, wszystkie na jedno kopyto. Dlatego PRAWDZIWE zespoły rockowe i metalowe uznaje się obecnie za gratkę dla tych, którzy wolą nie mieć za wiele wspólnego z masówką.

Jeśli chodzi o reakcję innych na preferowany przez nas rodzaj muzyki, to w końcu każdy słucha tego, co mu w duszy gra. Dla przykładu, moja rodzina (a głównie moja mama) już chyba na zawsze będzie patrzeć na mnie przez pryzmat słuchanej muzyki. Prawda, lubię black metal, ale to nie jedyny gatunek jakiego słucham ;)
Według mnie popkultura lat 70 to Chic, Jackson, Blondie, Diane Ross. Wymienione przez Ciebie zespoły są i były kulturą alternatywną i to do jej rozwoju się przyczyniły, dla do rozwoju kultury masowej. Dla potwierdzenia, najbardziej popularne piosenki w latach 70: https://www.retrowaste.com/1970s/music- ... the-1970s/

Rockowa muzyka to też "wszystko na jedno kopyto" w większości przypadków. Idealny przykład: zespół Motorhead. Osobiście również uważam, że współczesne artystki Beyonce, Kylie, czy Rihanna mają znacznie więcej do powiedzenia od zespołów rockowych. Oczywiście w popkulturze jest wiele szmiry, ale ona - jak już powiedziałem - nie zapadnie ludziom w pamięć, przeminie. Zasadniczą cechą kultury masowej jest jej przemijalność.

Jak odróżnic prawdziwy zespół rockowy od nieprawdziwego?
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: s1a3p1a1 »

Stawianie mnie w sytuacji dokonanej - w tym brak kompromisu i podstawowego szacunku. Ja jestem/byłem/... osobą, która dla innych mogła/może/... przeznaczyć wszystko, tj. swój czas, ale taka inwestycja zbyt często się nie zwraca. Tylko to mnie szczerze, prawdziwie denerwuje.
Malinella15

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Malinella15 »

s1a3p1a1 pisze: 17 lut 2018, 1:10 Stawianie mnie w sytuacji dokonanej - w tym brak kompromisu i podstawowego szacunku. Ja jestem/byłem/... osobą, która dla innych mogła/może/... przeznaczyć wszystko, tj. swój czas, ale taka inwestycja zbyt często się nie zwraca. Tylko to mnie szczerze, prawdziwie denerwuje.
Kompromis - to rozwiązanie, które nie satysfakcjonuje nikogo. To sytuacja, w której każdy coś przegrywa. Więc po co?
Jeżeli ktoś stawia Cię w sytuacji dokonanej, nie dając wcześniej możliwości dokonania wyboru, to rzeczywiście nie jest w porządku.
Inaczej, jeżeli ktoś daje Ci wybór, a Ty nie potrafisz podjąć decyzji i ostatecznie ten ktoś musi zadecydować za Ciebie.
Dla mnie brakiem szacunku jest sytuacja, gdy daję wybór, a ktoś nie umie zakomunikować mi swojej decyzji i równocześnie nie umie określić, kiedy ją podejmie albo poprosić o więcej czasu. A potem ma pretensje, że jakaś decyzja zapadła. To mnie naprawdę wkurza, a czasem boli.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Pomidor »

Wkurza mnie to, że los się zawsze tak składa, że strasznie dużo czasu muszę spędzać z ludźmi których nie lubię, a tak mało mam czasu i okazji do przebywania z ludźmi których szanuję.
AnaMarcela
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:15
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-A

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: AnaMarcela »

Denerwuje mnie:
- niesprawiedliwe ocenianie ludzi
- źle traktowanie dzieci, zwierząt
- brak tolerancji (a doświadczyłam jej przez swoją chorobę)
Jest tego więcej, ale napisałam te najważniejsze.
house
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:55
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: house »

Zgłębianie tematów o bezradności i powolnych zmianach to klucz do tego, abym opuścił taką rozmowę.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Coldman »

Europejskie wzorce kulturowe
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Polan »

Coldman pisze: 18 mar 2018, 22:20 Europejskie wzorce kulturowe
To jest tak ogólne i prowokacyjne że aż poproszę o rozwinięcie.
Bartios
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2018, 10:05
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Bartios »

Gdy druga osoba mówi cały czas o sobie, w ogóle nie zwracając uwagi co ty masz do powiedzenia. Jesteś dla niej jakby tłem do którego chce się tylko wygadać. Gdy ktoś obgaduje za plecami druga osobę, mówi jak to jej nie lubi, jaka jest głupia itp. a potem się z nią spotyka, spędza czas, wspólnie snapuje... No i na pewno też budowanie własnej pewności siebie na obrażaniu i wyśmiewaniu innych co często widzę u mnie w szkole.
Kavova
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2018, 19:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Między między

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Kavova »

od dłuższego czasu przeszkadzają mi zdrabnienia; "mam pytanko", "folijka" .... czy ludzie już nie potrafią normalnie mówić? rozumiem, że matka mająca małe dziecko, może się do pewnego stopnia nie kontrolować po całym tym "a titititi", ale rety.. przychodzi dzisiaj, do mnie w pracy dorosły facet, który mi mówi "wypełniłem wnioseczek, tutaj dowodzik na potwierdzenie". Myślałam, że mi żyłka trzaśnie. Ludzie nie potrafią nad tym panować? Wstyd by mi było odzywać się w ten sposób do drugiego, obcego mi człowieka, u którego chcę coś załatwić. No przecież to przypomina słowa kierowane do dziecka, chociaż nie jestem pewna, czy dziecko należy traktować jak idiotę i mu ciągle: pytankowac, klocuszkować, jedzeńkować, misiaczkować.. etc. Wr. wr.
ODPOWIEDZ