Co Was denerwuje?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: wydra »

Krata_Browara pisze: Denerwuje mnie jak siedzę sobie w grupie ludzi, nie znam ich za bardzo, akurat nie chce mi się udawać ekstra, więc siedzę i obserwuję, słucham i patrzę i nagle ni z tego, ni z owego ktoś pyta - a kolega co tak siedzi i nic nie mówi? Aaaaggh dlaczego, za co? I co można wtedy odpowiedzieć?
Ugh, dokładnie. Kiedy ludzie w grupie próbują wciągnąć Cię do rozmowy, ale zamiast zadać jakieś konkretne i ciekawe pytanie to rzucają właśnie takim "A co tak nic nie mówisz? Powiedz coś." albo "Opowiedz coś o sobie" - od razu sobie myślę: "To znaczy co dokładnie? ;/"

To mnie nie denerwuję, tego totalnie nienawidzę: fochów, obgadywania, pozornego "lubię cię, ale tak naprawdę wrzucam na ciebie za twoimi plecami", a także ogólnego "nie udaję, że cię lubię, ale wrzucam na ciebie za twoimi plecami, bo nie mam odwagi powiedzieć ci tego w twarz i spróbować to załatwić, jak ludzie cywilizowani", rzucania komuś kłód pod nogi, białych kłamstewek
Niestety większość tego dotyczy cech powszechnie uznawanych za normalne u dziewczyn :/

Denerwuje mnie też postawa "bylejakości, nic mnie nie obchodzi, szlachta nie pracuje".
Awatar użytkownika
Haze
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2015, 21:35
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Haze »

- arogancja,
- brak pokory,
- brak kultury osobistej ,
- permanentne stosowanie wulgaryzmów jako przerywników,
- niechlujstwo,
- niedokładność,
- brak wyczucia np. zadawanie bardzo osobistych pytań w trakcie spotkania służbowego;
- udawana grzeczność i empatia,
- niedyskretne i długotrwałe lustrowanie wzrokiem.
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Arti »

Mnie wkurzają agresywne mohery, niecierpliwi kierowcy, a ze spraw bardziej światowych to sprowadzenie terrorystów do Europy, poprawność polityczna i lewactwo.
Davidos
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2016, 17:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Davidos »

Jestem raczej na tyle spokojną osobą, że ciężko mnie zdenerwować, jednak okropnie irytuje mnie prosta ludzka głupota, chamstwo i brak kultury osobistej.
Arti pisze: ze spraw bardziej światowych to sprowadzenie terrorystów do Europy, poprawność polityczna.
Zgadzam się z tobą w 100%. Też mam dość tej fałszywej poprawności politycznej, a niekontrolowane wpuszczanie tylu uchodźców do zupełnie odmiennej kulturowo od Bliskiego Wschodu Europy musiało się tak skończyć.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Coldman »

Arti pisze:Mnie wkurzają agresywne mohery, niecierpliwi kierowcy, a ze spraw bardziej światowych to sprowadzenie terrorystów do Europy, poprawność polityczna i lewactwo.

Swój człowiek :D
donut
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 21:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: donut »

- Mówienie komuś co ma robić
- Udawanie kompetencji w przypadku jej braku
- Mówienie wszem i wobec, jakie to życie jest do bani bez jakiejkolwiek, nawet najmniejszej próby zmiany tej sytuacji.
- Robienie ciągle tego samego w oczekiwaniu osiągnięcia innego efektu.
- Pójście w zaparte i dalsza kłótnia/dyskusja nawet po zorientowaniu się, że jest się w błędzie.
- Nieumiejętność dawania czegoś również od siebie
- Brak zaangażowania w relacje, albo raczej zaangażowanie interesowne (po części wiąże się z pkt poprzednim)
- Gadanie na zasadzie "Ty to masz szczęście" albo "Tobie to się udało" będące totalnym deprecjonowaniem czyjejś ciężkiej, często wieloletniej pracy.
- Ekshibicjonizm społecznościowy w internecie
Awatar użytkownika
BiałyGuzik
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2016, 17:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 10w
MBTI: ERROR
Lokalizacja: świat prostopadły

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: BiałyGuzik »

-długie kolejki
-wyrzucanie papierków na ziemię
-kiedy trzeba się spieszyć a ktoś się nie spieszy
-olewanie drugiej strony za pomocą wymyślania niedorzecznych żartobliwych argumentów nijak mających się do dyskusji
-nadmierne narzucanie się
-nadgorliwość
-niesprawiedliwa nieuzasadniona ocena
-obgadulstwo
-brak organizacji, nieodpowiedzialność za podjędte funkcje
-lenistwo kiedy jest konieczność działania teraz
Życie jest ciężkie jak worek ziemniaków.
Awatar użytkownika
żyrafa
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2017, 16:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: żyrafa »

- korki w Warszawie
- ludzie przychodzący do lekarza godzinę przed czasem
- ludzie chodzący wolno
- dzieci do 5-6 r.ż.
- stosowanie szantażu emocjonalnego

W sumie to dużo rzeczy mnie denerwuje, ale takie pierwsze mi przyszły na myśl dziś akurat ;)
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: wydra »

Jeśli chodzi o "co Was denerwuje (w byciu intro)" to jeszcze:

okazanie normalnego zainteresowania/zaangażowania, a uzyskanie reakcji otoczenia w stylu "Co się tak przejmujesz/denerwujesz? Co się stało?" - to prawdopodobnie jest spowodowane tym, że zazwyczaj jestem stonowana w pokazywaniu emocji (pewnie jak wielu intro) w towarzystwie. Tak samo z trochę bardziej dobitnym przedstawianiem swojego zdania, co mylnie brane jest za kłócenie się czy wręcz krzyczenie (co już w ogóle jest śmieszne, skoro mówię wtedy tylko trochę głośniej i wolniej i zdecydowanie nie jest to krzyk :D). Czyli ogólnie - błędne interpretowanie moich stanów emocjonalnych i uparcie obstawanie przy nich, no bo przecież inni wiedzą lepiej :D
Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2017, 21:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Ayan0 »

-Ranienie innych ludzi (w każdej postaci)
-Wymuszanie czegoś wbrew kogoś woli(chyba że w naprawdę dobrej wierze)
-Krzywdzenie zwierząt
-Narzucenie komuś jakiejś formy
-Konflikty
-Bezsensowne sytuacje wynikające z nieporozumień
-Niechęć zrozumienia drugiej strony
-Nieumiejetność zaakceptowania swoich podjętych działań i wiążących się z tym konsekwencji
A z takich codziennych
-Parking
-Parkowanie
-Poprawianie się x razy na parkingu bo stanęłam zbyt niefortunnie(ta radość z ustawienia się pomiędzy liniami :D )
-Kiedy sobie idę idę idę i ktoś obleje mnie kalużą(smutne, zdażało się)
-Kiedy ktoś 'na siłę' karze mi coś mówić w stylu "no to co tam powiesz" a mi się włącza tryb zonk i tym samym jestem zakłopotana z czym wiąże się poczucie winy że ktoś chce ze mną pogadać ale nie nie bo tryb zonk
-Często moje niezdecydowanie, po wielu myślowych bojach zdaża mi się że stwierdzam a co tam i w końcu wybieram jakąś pierwszą lepszą opcje a głównie robię to żeby mieć już spokój a i tak dupa, bo to jednak pierwsza lepsza opcja czyli niekoniecznie to co powinno i taka tylko strata enegrii i czasu
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Patrycjusz »

To mnie denerwuje.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Coldman »

Denerwuje mnie gdy tracę energię na niepotrzebne czynności, a potem mi jej brakuje
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Nocnik »

Głupota, zakłamanie, reklamy w internecie, piasek w łańcuchu.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Visenna
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2017, 9:20
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Visenna »

Dawanie rad przez osoby, które nic nie wiedzą w danym temacie, a ja sama o tą radę nie proszę.
Awatar użytkownika
metalowymateusz
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2016, 23:14
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: metalowymateusz »

Ludzie, którzy nie potrafią korzystać z chodników i ogólnie z przestrzeni publicznej w jakiś harmonijny sposób. Strasznie denerwujące jest omijanie co chwila ludzi, którzy albo idą za wolno, albo co chwila przechodzą od jednej krawędzi do drugiej, albo zajmują cały chodnik bo mają w dupie całą resztę. Coś strasznego.

Sklepikarze, którzy wychodzą z siebie, żeby mi podpowiadać bez wyraźnej prośby o tę pomoc z mojej strony. Dziękuję, jak będę potrzebował rady to się zapytam. Chociaż akurat w tej kwestii słuchawki są zbawienne. Brak reakcji i słuchawki są wystarczająco jasnym przekazem na szczęście.
ODPOWIEDZ