Co Was denerwuje?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Co Was denerwuje?

Post autor: Aga91 »

Ciekawa jestem jakie rzeczy/sytuacje Was irytują?

Mnie najbardziej drażnią:
-głupota połączona z agresją (ale występujące oddzielnie nie mniej)
-złe traktowanie zwierząt
-dźwięki: gwizdanie, dźwięk ostrzenia noży, chrapanie :D
-gadanie bez sensu dla samego gadania, już wolę "niezręczna ciszę"
- niepunktualność
-przypisywanie sobie cudzych słów czy zasług
-ślepe podążanie za modą
Awatar użytkownika
Radek
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2016, 17:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Radek »

wszystkie powyższe oprócz niepunktualności, to mi bardzo nie przeszkadza, chyba że wynika z tego lekceważenie.
Dodam:
- złe traktowanie ludzi ;)
- arogancja, wywyższanie się
- "przekrzykiwanie" innych podczas rozmowy
- niechęć do przyznania się do błędu, upieranie się przy swoim nawet gdy jest się w błędzie
- pijaństwo (ogólnie nie lubię pijanych ludzi, chociaż też zależy od osoby i jak wpływa na nią alkohol)
I do not fear computers. I fear the lack of them. -- Isaac Asimov
Nestor

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Nestor »

Zwrot - "Domyśl się!".
Szymek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 05 maja 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Szymek »

Rzadko się denerwuję. Jeśli już do tego dojdzie najbardziej irytuje mnie, tak jak Radek napisał, niechęć innych do przyznania się do błędu, upieranie się przy swoim nawet gdy jest się w błędzie.
Awatar użytkownika
Adis
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2017, 11:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ-A
Lokalizacja: WLKP

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Adis »

Oprócz wyżej wymienionych to jeszcze co mnie najbardziej denerwuje:
- "włażenie" komuś w tyłek
-brak kultury
-kolesiostwo
-naśladownictwo
Trochę by się tego jeszcze znalazło, ale wymieniłem tylko te najbardziej irytujące :)
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: nyarlathotep »

Udawanie zainteresowania. Jeżeli kogoś coś nie interesuje - OK. Jeżeli interesuje - OK. Ale jeżeli ktoś udaje, że mnie słucha i go coś interesuje, nawet nie ziewnie żeby zwrócić uwagę, że ma to gdzieś, to mnie to nieco denerwuje i potem mogę takiej osobie "stanąć okoniem" w najmniej dla niej spodziewanym momencie.

A na wesoło: Te asymetryczne szeryfy litery T w awatarze trzy posty wyżej :). Dobra, żartuję, ale czasami mocno zwracam uwagę na typografię.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
przemek125
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 16 lis 2015, 18:27
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: przemek125 »

Samotność...
Bagażowy165
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2015, 18:10
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ-T

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Bagażowy165 »

Mnie najbardziej denerwuje delikatnie mówiąc to: mlaskanie, ciamkanie ale oprócz tego interesowanie się nie swoimi sprawami, nie słuchanie tego, co się mówi do kogoś i bezsensowne podnoszenie głosu ale również nadmiar wulgaryzmów (szczególnie jeśli robi to płeć piękna :/ ).

No i oczywiście pytania:
"Czemu jesteś taki cichy?"
"Smutny jesteś?"
"Zły jesteś?"

Oraz stwierdzenie:
"Jesteś za poważny"
Awatar użytkownika
Syogliss
Intronek
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2016, 10:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Syogliss »

- "nie znam się, ale się wypowiem",
- chrapanie,
- odgłosy przeżuwanego jedzenia,
- papierosy, generalnie dym papierosowy i ten smród,
- najbardziej wkurzające pytanie ever: "Co tam?"
And everything under the sun is in tune
but the sun is eclipsed by the moon.
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: nika »

Rozmowy o pogodzie są denerwujące, nie wiem czemu ludzie uparli się, żeby mówić o pogodzie jakby nie było ciekawszych tematów.
Awatar użytkownika
Grajek
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 06 lut 2016, 10:33
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: Grajek »

Że 2+2 równa się 4 :cry:
"Zamykanie oczu na fakty nie sprawia, że nieprawda staje się prawdą, a prawda nieprawdą"
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: czarnadziurawelbie »

Dużo rzeczy mnie w*****a, a szczególnie: hałas, nadmierne wścibstwo, papierosy, brak szacunku dla prywatności, komentarze dla każdej czynności jaką wykonuję, dawanie rad, o które nie proszę, zakładanie z góry, że tego i tamtego nie umiem zrobić, powtarzanie dwa razy czegoś, co słyszę...
house
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:55
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: house »

Znajomi z klasy mogą uważać, że nie da się mnie zdenerwować. Jestem zawsze spokojny i pogodny. Jeśli nie chcę z kimś przebywać - wychodzę, nie chcę czegoś robić - robię co innego. Wylała mi się herbata na klawiaturę? Trudno, bywa. Uderzyłem małym palcem o krawędź ściany? - heh. Jednak, gdy ktoś mi rozkazuje, narzuci mi swoją wolę i mam poczucie, że nie mogę nic z tym zrobić... jest zupełnie odwrotnie. Źrenicę mam powiększone, staję się żywszy. Gdy napięcie się spotęguje to i mój oddech jest zauważalnie głośniejszy. Mimo to, coś mnie blokuje i nie potrafię ponieść się emocjom. To stało się kiedyś powodem do napisania wiersza, bicia ściany pięściami(chociaż mam porażenie splotu barkowego i musiało to komicznie wyglądać). Jest to też dla mnie problem dotyczący szkoły i tu pojawia się część mojej hipokryzji. Po prostu pragnę się uczyć i rozwijać, chciałbym mieć dostęp do każdej biblioteki i czerpać z niej co najlepsze. Jednak! Szkoła to przymus. Kocham i nienawidzę? - chyba pasuje. Tylko nie myśl, że jestem zdenerwowany codziennie, gdy wstaję rano, spokojnie, zdążyłem się przyzwyczaić :D Miałem w planach nauczanie domowe, do teraz nie wiem jak to działa, gdyż tę myśl musiałem wyciąć ze względu na sprzeciw rodziców. Oprócz tego swą frustrację odnajduję w błahych sprawach, np, zwykłe pytania. Dla mnie, człowieka wrażliwego, ogromną różnicą jest zadanie pytania "Czy mógłbyś..." zamiast polecenia "Zrób to..." i podświadomie wpływ na moją reakcję ma ton wypowiedzi, atmosfera. No cóż, wolności oddać nie umiem. Może jestem przewrażliwiony i czepiam się za bardzo, niektórych sytuacji(albo wyolbrzymiam), ale nie mam powodu, żeby się nie czepiać :D
ChopLuftmysza

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: ChopLuftmysza »

Co Was denerwuje?
Normiki.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Co Was denerwuje?

Post autor: highwind »

Tyczy się pracy. Otóż wkurwiają mnie ludzie, wobec których nie idzie zastosować powiedzenia "uczy się na błędach". Tacy, którzy udają, że sobie coś zakonotowali, a potem muszę im powtarzać już kiedyś udzielonych lekcji, bo są zbyt leniwi, a przy tym aroganccy, żeby przyznać się do własnej (eufemizując) gapowatości (Boże jak ja mocno amortyzuję jebnięcie tego posta, uszanuj to Panie), szukając winy wszędzie, tylko nie w swoim własnym postępowaniu. Tacy, którzy pomimo deklaracji poprawy, dopuszczają się kardynalnych uchybień, oczekując przy tym zrozumienia i klepania po pleckach na pocieszenie, a za których niekompetencję przychodzi płacić własną krwawicą wszystkim dookoła. Dlaczego? Dlaczego jesteście?
ODPOWIEDZ