Introwertyzm, samotność, depresja. Nie mogę tak dłużej.

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Gaijin
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2017, 19:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: Introwertyzm, samotność, depresja. Nie mogę tak dłużej.

Post autor: Gaijin » 26 kwie 2017, 20:11

Ehh dziękuję wszystkim za rady. Na razie staram się zmienić myślenie, popatrzeć na jakieś małe pozytywy w moim życiu chociaż bardzo ich mało. Z rzucaniem studiów poczekam jeszcze do sesji, bo teraz chociaż zmuszają mnie żeby wyjść i oderwać na chwile myśli od reszty rzeczy, które mnie trapią. Być może w przyszłości warto będzie też zmienić miasto? Chociaż własnie na okres tych 3 lat, ewentualny drugi kierunek studiów.

Jason Grand
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2017, 21:27
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ-T

Re: Introwertyzm, samotność, depresja. Nie mogę tak dłużej.

Post autor: Jason Grand » 09 lis 2017, 21:37

Witam. Ze swojej strony mogę polecić książkę "Introwertyzm to zaleta". Mi pomogła zrozumieć wiele sytuacji, które miały miejsce w moim życiu. Przeczytałem w niej również jak zachowywać się między ludźmi żeby nie być uznawanym za "dziwaka". "Dziwaka" zaakceptowałem i dostrzegłem w tym wiele zalet. Dziewczyny nie szukaj na chama.. po prostu z napotkanymi rozmawiaj normalnie, jeśli spotkasz, tę z którą się będziesz dogadywać to w tedy działaj. Na pewno się taka znajdzie, która dostrzeże twoje zalety i polubi cię jakim jesteś. Wyjazd to innego miasta może być dobrym pomysłem ponieważ odpoczniesz od tego "syfu", ale musisz się liczyć z tym, że na początku będzie ciężko, gdyż nikogo nie będziesz znał,nie będzie z kim wyjść ani porozmawiać.

ODPOWIEDZ