Toksyczność tego forum.

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk

Toksyczność tego forum.

Post autor: Pomidor » 27 maja 2017, 21:00

Pewnie wyhaczę za to bana, ale może jednak ktoś zdąży to przeczytać. Jak pierwszy raz tutaj trafiłem, to odniosłem wrażenie, że jest to miejsce gdzie introwertycy będą mogli lepiej zrozumieć siebie jak i innych. Ktoś ma problem i druga osoba próbuje mu pomóc itd. Jak bardzo się myliłem i okazało się, że to najgorsze miejsce dla introwertyka jakie może znaleźć w sieci. Większość forum jest opanowana przez ludzi którzy nie potrafili rozwiązać swoich problemów i chcą tego samego dla innych. Ktoś miał jakieś złe doświadczenie i postanowił na własne życzenie stać się odludkiem i zarazem wmawia wszystkim dookoła, że inni też tak powinni zrobić. Masz jakiś znajomych? Pojawiły się jakieś małe problemy? Zerwij kontakt ze swoimi znajomymi, jesteś introwertykiem, to przecież normalne że "my" mamy się izolować. Masz wśród znajomych ekstrawertyków? Zerwij z nimi znajomości, oni są głupi i płytcy, tylko prawdziwy introwertyk zrozumie drugiego introwertyka. Wiesz co? Jak masz w realu znajomych introwertyków, to też daj sobie z nimi spokój, Ty potrzebujesz przestrzeni, a jak będziesz chciał z kimś pogadać to pożal się tutaj na forum, obecność innych ludzi nie jest ci potrzebna. Większość postów tutaj jest właśnie w takim tonie. Jesteś introwertykiem więc nie musisz pracować nad sobą, nie musisz nic robić, bo masz wymówkę, a znajomi to coś złego i przy każdej błahostce najlepiej się odizolować i uznać to za "normalne". Nie wiem skąd się to bierze, czy to zwykła zazdrość ze innym introwertykom pomimo być tym kim jest potrafi żyć z innymi, czy po prostu ktoś naprawdę twierdzi, że introwertycy powinni mieć swój świat i nikogo nie powinni do niego wpuszczać. Znam wielu introwertyków i nie chciałbym żeby któryś tutaj przy okazji jakiegoś problemu trafił, bo otrzyma tu tylko taką pomoc, że na zawsze zamknie się pokoju i uzna, że tak ma być. Oczywiście zdarzyło mi się tutaj poczytać posty o "zdrowszym" podejściu do tematu, ale niestety większość osób tutaj wypowiadających się chce przerobić innych na swoje podobieństwo wykorzystując fakt, że jest introwertykiem i wie lepiej jak czuje się inny introwertyk i niby czego on potrzebuje. Tyle tutaj napisano o toksycznych związkach i relacjach, a ta społeczność w 90% jest toksyczna sama w sobie :(

Suchy69
Intronek

Re: Toksyczność tego forum.

Post autor: Suchy69 » 27 maja 2017, 21:03

No to forum jest interesujące, jestem tu od niedawna, ale aż takiego wrażenia raczej nie odniosłem ;). Nie demonizuj, jak ktoś pisze coś, z czym się nie zgadzaj, to dyskutuj!

Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk

Post autor: Pomidor » 27 maja 2017, 21:19

Przeglądam forum od paru dni i przeczytałem tony tematów i postów, wszędzie to samo. Są pojedyncze przypadki gdzie ktoś trochę inaczej podchodzi do sprawy, ale niestety większość chce pokazać, że introwertyków nikt nie zrozumie a dać się zrozumieć nie trzeba bo na tym polega introwertyzm. Wyobraźcie sobie, że ktoś szuka porady prawnej na forum prawniczym, a tam udzielają się tylko osoby które doradzają wszystko niezgodnie z panującym prawem, wprowadzając ludzi w błąd. Znam parę introwertyków i wiem, że to są normalnie ludzie jak każdy inny typ osobowości. Doradzanie im w sytuacjach problemowych, że mają od wszystkiego uciekać i się z tym pogodzić, że zawsze będą sami, jest naprawdę krzywdzące.

Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Post autor: Uciekinierka » 27 maja 2017, 21:24

Hej. Pomyślałam, że odpowiem w temacie, bo sama miałam bardzo różne odczucia będąc tu. Nie tylko w zależności od tego na jakie treści trafiałam, ale chyba też w zależności od tego, jak akurat ja sama się czułam. Nie powiem nic nowego, gdy stwierdzę, że ludzie także tutaj są bardzo różni, jak wszędzie. Ciężko jest komuś pomóc jak samemu się nie pozaklejało wszystkich swoich problemów. Nie zrażaj się do ludzi i szukaj dla siebie środowiska, tutaj czy gdziekolwiek indziej. Pozdrawiam serdecznie.
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Post autor: Coldman » 27 maja 2017, 21:56

Kolego, jak chcesz krytykować to może, ty najpierw zapoznaj się z pojęciem introwertyzm jeżeli sądzisz, że to typ osobowości.
Podaj jakieś argumenty z przykładami, jeżeli chcesz dyskutować.
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Awatar użytkownika
Sufixx
Zagubiona dusza

Post autor: Sufixx » 27 maja 2017, 22:15

Temat wałkowany tysiąc razy. Proszę używać opcji szukaj. Zamykam wątek.

P.S. Zasilacz z czarnej listy

Zablokowany