Malomownosc

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Ausencia »

qb pisze:
Ausencia, pocieszę Cie, bo ja chyba nie mam nawet jednego ; P


No coz, ja wliczyłam jeszcze mojego tatę - mistrz kondensacji słowa ; )

A taka kwestia mi wpadła do glowy w zwiazku z tematem: zauwazyliscie jak niewiele osob potrafi milczec? zdolnosc milczenia przejawia sie wg mnie wtedy, kiedy milczenie w czyims towarzystwie nie staje się cięzkie i nie do wytrzymania. Ludziom zawsze sie wydaje, ze koniecznie muszą przerwac milczenie i wolą piep**** od rzeczy zamiast po prostu pomilczec sobie na dowolny temat. Zupelnie nie mogę tego zrozumiec.
Ach, milczących ludzi mi trzeba...

Witaj Idaho :)

-------------------
EDIT: Shy


:twisted:
Ostatnio zmieniony 06 mar 2009, 16:27 przez Ausencia, łącznie zmieniany 1 raz.
lucci
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 22 lut 2009, 11:56
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: lucci »

qb pisze: Może i tak, ale bez mowy niczego nie załatwisz ;)
Nie przesadzajmy - małomówność to nie upośledzenie narządów mowy. Człowiek małomówny charakteryzuje się tym że mówi kiedy trzeba, mówi PO TO aby przekazać informację. W przypadku wygadanych ekstrawertyków przekaz słowny ma charakter autoteliczny - gadają dla samego gadania: o pogodzie, o tym że ich wczoraj głowa bolała, że poszli rano po bułki z psem itp. Mam taką koleżankę, która tak gada i ze wszystkiego się tak ,,spowiada''...pytam - co mnie to obchodzi ?
Chciałbym po prostu usiąść i rozmyślać sobie przez całe życie..
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Malomownosc

Post autor: Sorrow »

Skąd Wy bierzecie takich ludzi :o ?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Ausencia »

lucci pisze:
qb pisze: .pytam - co mnie to obchodzi ?
Jej zapytaj :D
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Malomownosc

Post autor: Inno »

Ausencia pisze:piep**** od rzeczy
Shy pisze: -------------------
EDIT: Shy


:twisted:
Shy, nie rób cenzury. :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Shy »

Ten :twisted: nie jest mój, a o cenzurę powinniście zadbać sami.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Malomownosc

Post autor: Akolita »

Ja jestem za tym, żeby zdjąć cenzurę. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Malomownosc

Post autor: qb »

Nie róbmy oftopu może :P

Proponuję przenieść gdzieś te posty albo zrobić nowy temat np. w dziale Pomysły i uwagi.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Shy »

Akolita pisze:Ja jestem za tym, żeby zdjąć cenzurę. :P
Ja nie rozumiem skąd w dzisiejszych czasach bierze się taki brak poczucia estetyki słowa. Można wyrażać emocje i podkreślać ładunek emocjonalny słów w inny sposób.
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Piotrek K. »

Shy pisze:Ja nie rozumiem skąd w dzisiejszych czasach bierze się taki brak poczucia estetyki słowa.
Z dupy. :P
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Malomownosc

Post autor: qb »

Piotrek K. pisze:
Shy pisze:Ja nie rozumiem skąd w dzisiejszych czasach bierze się taki brak poczucia estetyki słowa.
Z dupy. :P

:/
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Piotrek K. »

Ee... to taki żart był... Że niby na pytanie o pochodzenie wulgarności odpowiedziałem idiotycznie i wulgarnie.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Ausencia »

Na brak poczucia estetyki słowa nie narzekam, a slowo pieprzyc i tak łaskawa bylam uzyc zastępczo ^^ Jesli Cię urazilam, to niezmiernie mi przykro, nie do wiary, ze wykazałam się tak wielkim nietaktem i lekkomyslnoscią.
A :twisted: to moja sprawka ;p

pierdole.

Bo widzisz, Shy, ja rownie dobrze moglabym zarzucić Ci uchylanie się od prawa do wolności słowa.
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Shy »

Wolność słowa – prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych. – definicja, którą podaje wikipedia.
Droga Ausencio, nie wiem w jaki sposób ograniczam Twoją wolność słowa, jako że treść Twojej wypowiedzi, jej przesłanie, w niczym się po cenzurze nie zmieniło. Wątpię, abyś wygrała sprawę sądową przeciwko policji, która obarczyła Cię grzywną za używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym, powołując się na prawo do wolności słowa.

Jedyne co może mi przeszkadzać w tym co napisałaś to dość niefortunny dobór słów. Czy Wasze słownictwo mi przeszkadza, czy też nie- nie ma to najmniejszego znaczenia, ponieważ ja, jako moderator tego działu mam obowiązek pilnować, aby użytkownicy forum stosowali się do regulaminu, a Waszym obowiązkiem jest ten regulamin przeczytać i przestrzegać. Mimo, że nasze forum nie posiada ściśle ułożonych zasad, którymi każdy użytkownik powinien się kierować, to cenzura przy przekleństwach została zaakceptowana i proszę na mnie nie naskakiwać za to, że robię to, co do mnie należy.
Awatar użytkownika
Scania
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 03 sie 2009, 22:44
Płeć: nieokreślona

Re: Malomownosc

Post autor: Scania »

FLAME! OFFTOP! Ale odkopuję - może wrócimy do tematu :)
Generalnie jw. też nienawidzę gadania o pierdołach typu: Co na obiad? Wiesz, dziś mówili w pogodzie, że będzie deszcz... A Józek to wczoraj spadł z pergoli! Zwykle takie gadki bez sensu kwituję krótko: tak. mhm. no. :lol:
Za to lubię słuchać, kiedy ktoś opowiada coś naprawdę interesującego. Coś, co mnie zaciekawi, wciągnie tak, że będę tylko słuchać opowiadającego, z nie myśleć, jak zakończyć tę nudną rozmowę czy słuchać radia drugim uchem... Rzadko kiedy sama potrafię tak opowiadać; jak już wcześniej pisałam trzeba mnie "odblokować", wtedy mówię i mówię :o Ale to też mnie męczy.
Odnoszę wrażenie, iż osoba małomówna jest postrzegana jako buc, ktoś niemiły czy po prostu "straszny dziwak", co nie zawsze jest prawdą...
Ostatnio zmieniony 19 paź 2009, 16:46 przez Scania, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie można zabić kogoś, kto nie ma życia...
ODPOWIEDZ