Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: Coldman »

Film o różnicach między Fobią społeczną, Wstydliwością a Introwersją. Dawno tak dobrego materiału nie widziałem na youtube. Jeśli kogoś interesują tylko zagadnienia introwersji, to niech patrzy do 3:20, a potem od 9:55. Oczywiście są polskie napisy :D
https://youtu.be/UCZBMxVHCtU
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: Pomidor »

Na tym forum zbyt wielu introwertyków nie ma.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: Coldman »

A niby kto jest ? xD
Zresztą autorka dobrze wspomina, że z introwertyzmem się może wszystko mieszać. Rozumiem o co ci chodzi, ale takie stwierdzenie, to chyba tylko na wielkiej imprezie o 4 rano możesz powiedzieć.
Niemiła38

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: Niemiła38 »

Bardzo fajne. Nke wiedziałam że mogę miewać fobie. Oblukam sobie i reszte jej magrań.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: Alphekka »

Dzięki za film. Zdaje się, że jedna znajoma, ma jakąś lżejszą formę fobii społecznej. Do tej pory uważałam ją za bardzo, bardzo, skrajnie, nieśmiałą osobę. Ale ona nawet po dłuższym czasie nie "oswaja się" z ludźmi w kameralnym towarzystwie...
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: jubei »

Alphekka pisze: 28 kwie 2018, 22:43 Dzięki za film. Zdaje się, że jedna znajoma, ma jakąś lżejszą formę fobii społecznej. Do tej pory uważałam ją za bardzo, bardzo, skrajnie, nieśmiałą osobę. Ale ona nawet po dłuższym czasie nie "oswaja się" z ludźmi w kameralnym towarzystwie...
A czy oswaja się w 1na1?
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: Alphekka »

jubei pisze: 29 kwie 2018, 10:29
Alphekka pisze: 28 kwie 2018, 22:43 Dzięki za film. Zdaje się, że jedna znajoma, ma jakąś lżejszą formę fobii społecznej. Do tej pory uważałam ją za bardzo, bardzo, skrajnie, nieśmiałą osobę. Ale ona nawet po dłuższym czasie nie "oswaja się" z ludźmi w kameralnym towarzystwie...
A czy oswaja się w 1na1?
1na1 chyba jest trochę lepiej, bo ona ma chłopaka...ale nie wiem do końca jak ten związek funkcjonuje. Wiem np, że on w towarzystwie pyta się jej czy ona chce siku... A oboje są dorośli, dwadzieścia parę lat.
Brałam też pod uwagę, że po prostu nas nie lubi. Tylko, że ona siedzi cały czas bardzo sztywno, w tej samej pozycji. Wzrok wbity w ziemię lub talerz. Pytaliśmy się jej chłopaka czy wszystko w porządku, czy ona chce spędzać z nami czas i on twierdzi, że tak, ale też nie wiem... Może chce być grzeczny :D
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: jubei »

Hmm pewną dla mnie zagadką jest jak ludzie z problemami społecznymi i kontaktami znajdują chłopaków/dziewczyny ale w sumie to chyba przewaznie jest tak że to facet wybiera sobie taką "niesmiałą" bo z taką chce z pewnych wzgledów..

Z twojego opisu wynika dla mnie że to nie zwykła fobia tylko jakies zaburzenie do leczenia. Mozliwe że jak wszyscy wyjda ona nagle zaczyna gadac i byc normalna. No ale jednak zachowanie w śród ludzi jakies musi byc.
"Life is so unnecessary"
Niemiła38

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: Niemiła38 »

Szczerze to fobie trzeba przełamywać i leczyć. Przy nich miewasz złe odczucia strachu paniki i skrępowania. Organizm się truje kortyzolem. Sama walczę z niezłym syfem u siebie. Jest lepiej , oj jest ale miałam wrażenie czasem że mój organizm staje.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fobia społeczna/Wstydliwość/Introwersja - Różnice (Film)

Post autor: Alphekka »

jubei pisze: 01 maja 2018, 1:42 Hmm pewną dla mnie zagadką jest jak ludzie z problemami społecznymi i kontaktami znajdują chłopaków/dziewczyny ale w sumie to chyba przewaznie jest tak że to facet wybiera sobie taką "niesmiałą" bo z taką chce z pewnych wzgledów..

Z twojego opisu wynika dla mnie że to nie zwykła fobia tylko jakies zaburzenie do leczenia. Mozliwe że jak wszyscy wyjda ona nagle zaczyna gadac i byc normalna. No ale jednak zachowanie w śród ludzi jakies musi byc.
Poznali się przez internet. Ona wstawiła demotywatora z jakimś depresyjnym opisem, a on... No cóż, on po prostu wyszukał kilka obrazków, które zostały wstawione przez osoby w promieniu 50km od jego miejsca zamieszkania. Napisał do tych kilku osób i tylko ona odpisała.

No właśnie. Ponoć więcej mówi jak jest z nim sam na sam. Jednak brakuje jej jakiegoś społecznego minimum. Sprawę jeszcze utrudnia to, że ten chłopak ją niańczy zamiast trochę popychać... Jakby trochę wymagał, to ona by pewnie stopniowo zaczęła się przełamywać.
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
ODPOWIEDZ