Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
bisclaveret
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 17 wrz 2015, 11:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: bisclaveret »

@Nestor

Głównie dotyczące odkrywania własnego ja. Zawsze to było dla mnie prawie szokujące, jak odpowiedzi na dręczące mnie pytania były blisko, bo w pewnych czynnościach, relacjach itd. Wszystko to czasami łatwiej zobaczyć z innej perspektywy niż analizując własne zachowanie.
I'm a thinker, not a talker.
Krzyś
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: Krzyś »

bisclaveret pisze:Wszystko to czasami łatwiej zobaczyć z innej perspektywy niż analizując własne zachowanie.
Dobrze powiedziane, sam często o tym zapominam.
\o/
Awatar użytkownika
Fazer
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2015, 23:46
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: Fazer »

Witajcie
Wybaczcie ,że się nie przedstawię jednak nie lubię za wiele pisać tak od razu pisać tak prywatnych danych na swój temat. Moją dewizą jest: Człowiek jest wielki nie przez to co ma lecz przez to kim jest. Nie przez to co posiada lecz przez to czym dzieli się z innymi. O tym ,że jestem introwertykiem dowiedziałem się nie s pełna parę dni temu w dość nie oczekiwany sposób. Zawsze zdawałem sobie sprawę, że nie jestem tak komunikatywny jak moi towarzysze i wolę działać sam. zawsze brałem to za objawy nie śmiałości czy autyzmu ale właściwie nie wgłębiałem się w ten temat. Ostatnio zacząłem szukać pracy zdawałem sobie sprawę ,że nie lubię działać w grupie z innymi dlatego skupiłem się na tych gdzie moim zdaniem nie wymagało to takiego zbytniego kontaktu. Pierwsza myśl to wiadomo grafik, programista w końcu nie lada spędza się czasu przed komputerem. Jednak brak doświadczenia zawodowego no i zawodowcem nie jestem chociaż lubię się w tym bawić. Dalej wpadłem na pomysł kierowcy i wszystko szło w miarę dobrym kierunku na to abym dostał dofinansowanie na kurs. Jednak to wymagało wykonania badań między innymi takich o nazwie psychotechniczne. Tam po rozwiązaniu paru testów , kobita stwierdziła że nie nadaję się do tego zawodu bo jestem skrajnym introwertykiem. -Że kim? - spytałem dodając w myślach nie cenzuralne słowo na "k". Ta oczywiście określiła to jako dystans do ludzi co niby jest wielce konieczne w tym zawodzie. Oczywiście zaprzeczyłem temu, licząc ,że jeszcze uda mi się ją przekonać. Jaki efekt tego jeszcze nie wiem bo mam ponownie przejść owe testy niebawem, o dziwo jak chcę potrafię się dostosować w końcu do otoczenia no i przykładam największe starania do tego. Ale co tam może wiedzieć ktoś z wiedzą wyłącznie teoretyczną. Aby się przygotować zacząłem zbierać informację o owym pojęciu w internecie. I o dziwo stwierdziłem ,że wszystko pasuje do opisu mojej osoby. Tak też trafiłem na to forum. Szkoda ,że ta wiedza nie jest tak powszechna lepiej by mogli zrozumieć nas znajomi czy rodzina. No ale cóż, nauczyłem se jakoś radzić nie piszę tu po to aby się wyżalić wręcz przeciwnie staram się nie myśleć o tym tak. Gram w wszelakie gry, czytam książki głównie gatunku fantasy czy akcji no i jak nadmieniałem samemu coś się tworzy. Trzeba się jakoś oderwać od tej szarej rzeczywistości. A zawsze dobrze mieć w tym wsparcie. W grupie zawsze raźniej. Jak sami stwierdzaliście każdy musi się czasem wygadać czy jakoś bawić. Zawsze chętnie wymienię kontakt w celu współpracy w grach jakich działam nie mało jak Leuge of legends, Counter Strike: Global Ofensywe i 1.6, Margonem, Wold of Tanks i inne. Możemy też wymienić naszą twórczość czy działać razem nad jakimś projektem. Był czas gdy nie mało działałem z produkcją filmików animowanych. Często grasuje w nocy co widać po czasie dodania posta, jakoś wtedy czuję się pewniej i nikt nie przeszkadza. Ale złapać mnie można i w dzień. To narazie tyle co przy szło mi na myśl tak spontanicznie. Jak pisałem każdy kontakt mile widziany. Dziękuję
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witamy na forum
Życzymy miłego pobytu
W CS GO możemy kiedyś pyknąć, albo wbijaj na intro serwer minecraft :)
Co do testów to zawsze możesz przekręcić tak aby wyszło dobrze, wystarczy ogarnąć które pytania, jakiej cechy dotyczą
Awatar użytkownika
Fazer
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2015, 23:46
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: Fazer »

A dziękuję, tak też wpadłem na ten plan.
Na jakim serwerze grasz w CS?
W minecrafta grałem dość dawno ale wyłącznie samotmnie w tryb creative. Można spróbować ale potrzebowałbym wszelkich informacji jak mógłbym dołączyć.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Ja gram głównie turniejowe , czasem pyknę wyścig zbrojeń , lub arena 1vs1
A w minecraft to proszę patrz tu : viewtopic.php?f=32&t=1874&p=42223#p42223
Awatar użytkownika
krys83
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 01 lis 2015, 19:43
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ/ISFJ
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam!

Post autor: krys83 »

Cześć wam wszystkim:) Już od dawna wiedziałem o tym forum i że jestem intro tylko teraz dopiero postanowiłem napisać :D
Krzyś
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: Krzyś »

Witaj :D
\o/
Awatar użytkownika
studzienka
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2015, 23:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Witam!

Post autor: studzienka »

Wygląda na to, że wszyscy witają się tutaj, to i ja się przywitam :> Jestem Ania. Dopiero po 20 latach dowiedziałam się, że wszystkie moje cechy są zawarte w definicji introwertyzmu i tak trafiłam na to forum. Zdążyłam przeczytać trochę postów i w przeważającej części opisujecie też moje doświadczenia. Szczerze napiszę, że jestem zmęczona. Nadal nie umiem pogodzić się do końca ze swoim charakterem i nie radzę sobie najlepiej z presją ze strony społeczeństwa, że coś muszę, a wcale nie chcę. Jak to nie chcesz? Przecież to nie wypada! I tak dalej.
Co jeszcze jest dla mnie ciekawe - kiedy rozwiązywałam te testy na typ osobowości, to czasami miałam mieszane uczucia. W moim przypadku nic nie jest czarne albo białe, jeśli chodzi o relacje z ludźmi. Z tego, co czytałam to rzadko tak jest, żeby się było w 100% introwertykiem albo w 100% ekstrawertykiem, prawda? Czasami mój charakter tak mnie zaskakuje, że w jednym gronie czuję, że mogę być sobą, a innym razem nie jestem w stanie wydusić z siebie ani słowa, bo w środku czuję, że i tak nikt tego nie zrozumie. To dziwne uczucie, kiedy sama do końca nie wiem co wywołuje u mnie określone reakcje. Może powinnam iść do psychologa? Boże.
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam!

Post autor: nudny introwertyk »

Witaj Aniu :) Pamiętaj, że nic nie musisz, jeśli nie chcesz. Ważne żeby być sobą i czuć się z tym dobrze :wink: Co do psychologa to sam kiedyś chodziłem, ale czy zmieniło to jakoś moje życie ? Raczej sam siedząc ze swoimi myślami nauczyłem się tego co ważne w życiu. A najważniejsza jest samoakceptacja. I mimo wszystko mogę powiedzieć że jestem szczęśliwym człowiekiem, właśnie dzięki temu :)
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Witam!

Post autor: So-ze »

studzienka pisze:Czasami mój charakter tak mnie zaskakuje, że w jednym gronie czuję, że mogę być sobą, a innym razem nie jestem w stanie wydusić z siebie ani słowa, bo w środku czuję, że i tak nikt tego nie zrozumie.
Nie istnieje chyba taka osoba, która w każdym towarzystwie będzie się czuła dobrze :)
Awatar użytkownika
not sure
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:00
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: not sure »

wow, chyba właśnie znalazłam miejsce w tym internetowym świecie, w którym ktoś mnie zrozumie :D.
długo zmagam się z tym jaka jestem, jak wygląda mój świat. próbuję się jakoś wpasować, gdziekolwiek się znajduję, ale czasem jest po prostu trudno, dlatego postanowiłam spojrzeć na to z innej strony i po prostu znaleźć miejsce, w którym będę mogła swobodnie być sobą. nawet, jeśli jest to tylko forum. dlatego właśnie chciałabym się przedstawić i spróbować tutaj jakoś odnaleźć. Karolina mi na imię, cześć wszystkim ^^.
and those who were seen dancing by those who could not hear the music
Nestor

Re: Witam!

Post autor: Nestor »

Czołem towarzyszko Karolino!
Uzupełnij proszę swój profil o dodatkowe informacje np. zainteresowania, miejsce zamieszkania.

Jesteś studentką inżynierii środowiska?
Awatar użytkownika
not sure
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:00
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: not sure »

cześć cześć, dzięki za odpowiedź ^^
o dodatkowych informacjach pomyślę później, na razie chcę się rozejrzeć co i jak, a inżynierii nie studiuję, skąd tak sprecyzowane pytanie? :D
and those who were seen dancing by those who could not hear the music
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witamy na Forum
Życzymy aktywnego pobytu :)
ODPOWIEDZ