Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Amerigio
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam!

Post autor: Amerigio »

Hej!

Patrząc na posty też coś napiszę od siebie. Dopiero stosunkowo niedawno doszedłem do wniosku, że wcale nie jestem odstrzelony od rzeczywistości, tylko najczęściej widzi się najbardziej jaskrawą rzeczywistość: mianowicie ekstrawertyków. Dlatego też od niedawna zaczynam pielęgnować moje introwertyczne skarby;) Jako że wcześniej nie udzielałem się na żadnym forum jest to jeden z moich pierwszych postów.

Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników, a potem w szczególności wrocławiaków (oświetlone mosty są rzeczywiście przepiękne).

Dodatkowo dodając trochę do tematu smalltalków. Jakiś czas temu komentując przy automacie z kawą ubranie kierownika projektu (miał rzeczywiście ładną koszulę) usłyszałem trochę sarkastyczną (w sposób taktowny) uwagę: "and the weather is fine and sth sth". Aż cisnęła się na usta odpowiedź: "to nie ja wymyśliłem te zachowania socjalne". Pointa jednak jest taka, że introwertyków nielubiących smalltalków jest wielu, jednak czasami trudno ich dostrzec, a nawet introwertycy raczej od razu nie zaczną rozmawiać na głębokie tematy póki kogoś nie poznają odpowiednio dobrze. Chociażby dlatego by kogoś nie urazić;)
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Witam!

Post autor: Hazaks »

No dobra, to i ja się przywitam. Witam wszystkich :D.
A tak trochę poważniej, na to forum natknąłem się już jakiś czas temu podczas szukania informacji o introwersji (nie znalazłem tu konkretnie tego czego szukałem, chyba czas sięgnąć po książki) i od tamtego czasu czytam sobie czasem co tu się wyprawia. Pewnie nie zarejestrował bym się, ale ujął mnie dział światopogląd :D. To jeszcze raz witam wszystkich.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Hejka
Czego szukasz o introwersji ?
Mogę Ci pomóc
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Witam!

Post autor: Hazaks »

Podłoże biologiczne. Wiem, że jest, że różnimy się pod tym względem od ekstrawertyków, ale jak to konkretnie wygląda? I ciekawi mnie jak to widzą psychologowie. Dlatego zamówiłem sobie "typy psychologiczne" Junga :D Nie wiem czy znajdę tam coś o biologii, ale wydaje mi się, że odpowiedź z zakresu psychologii mnie usatysfakcjonuje. W sumie gdzie lepiej szukać informacji niż u źródła? :D
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Jeśli nie czytałeś nic z psychologii to współczuje, bardzo trudny język. Nie ma tam nic o biologii, bo ta książka ma 100 lat.
Obecnie nie bazujemy już na teorii junga jeśli chodzi o introwertyzm, tylko na Eysencka.
A podłoże biologiczne prześlę Ci na priv :D
Awatar użytkownika
Torrez
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 11 gru 2017, 19:58
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ-T

Re: Witam!

Post autor: Torrez »

Hej wszystkim! Podczas przeglądania komentarzy pod filmikiem Przeciętnego Człowieka o introwertykach ktoś wkleił link do tego forum. Tak więc jestem i mam nadzieję zostać dłużej :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

"Ktoś"
8) 8) 8)

Witaj na forum!!!
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam!

Post autor: Kuqi »

Cześć i czołem!
Awatar użytkownika
Konrad-IAWC
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2017, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: nr1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Małopolska

Nowy w forum. Pierwsze forum w życiu

Post autor: Konrad-IAWC »

Hej ludzie, moje pierwsze forum *^tytuł*. Chciałem się przywitać z wami, może poznać parę nowych osób

Ustawiłem profil i wszystko, ale jestem już zmęczony, i muszę rano wstać, więc jutro sprawdzę resztę rzeczy na forum.
Well, we know we had the good things
But those never seemed to last
Oh, please just last...
Szymek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 05 maja 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam!

Post autor: Szymek »

Witaj Konradzie!
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: manat »

Hej Konrad!
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Witam!

Post autor: Dracuch »

Hej hej. Mam na imię Piotrek, mam 25 lat (choć bliżej mi już do 26 niż 25 urodzin) i - niespodzianka - jestem introwertykiem, dlatego też postanowiłem zarejestrować się na forum stworzonym m.in. dla mnie :)

Mieszkam w woj. lubuskim, a nieco dokładniej - w mieście na granicy z Niemcami, w byłym woj. zielonogórskim :)

Moje zainteresowania to sport (głównie rodzima Ekstraklasa oraz NBA i MLB, a także starty Polaków w dużych imprezach typu Igrzyska Olimpijskie; ponadto sam niedawno zacząłem biegać - żeby nie być grubym i brzydkim ;) ), muzyka - głównie metal symfoniczny i gotycki, ale "Mam tę moc" też ujdzie :) i gry komputerowe - przede wszystkim strategiczne. Lubię też: zwierzęta (z wyjątkiem hałaśliwych ptaków, jak np. wrony, kruki itp., ale już te śpiewające mogą sobie śpiewać), kłótnie z siostrą (śmiesznie się denerwuje) i pierogi ruskie :D

Mam nadzieję, że nie będzie to mój ostatni post na tym forum (choć jest takie ryzyko - klawiaturę obsługiwać potrafię, a właśnie mija godzina od rozpoczęcia pisania tego posta, tak ciężko mi to idzie). Mam nadzieję że poznam tu kilka "sensownych" osób, albo chociaż dzięki wymianie doświadczeń nauczę się poznawać ludzi w tzw. rzeczywistym świecie.

Kończę, bo i tak napisałem o sobie już chyba więcej niż powiedziałem komukolwiek przez ostatnie 2 lata.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witaj Piotrek, miło że jesteś z nami :D
Ladenvees

Re: Witam!

Post autor: Ladenvees »

Dobry wieczór,

Mam na imię Karolina. Na co dzień studiuję i pracuję. W wolnych chwilach jestem wolontariuszem w schroniskach dla zwierząt. Interesuje się zielarstwem. Bardzo cenię sobie kontakt z naturą w przeróżnej postaci. Ponadto lubię spędzać wieczory w towarzystwie dobrej książki, filmu oraz herbaty - jestem wielką fanką zielonej. :)

Byłam świadoma, że istnieje forum dla introwertyków już jakiś czas temu jednak dopiero dzisiaj podjęłam decyzję o założeniu tu konta. Nie jestem pewna co do przyczyny, która ostatecznie skłoniła mnie do tego. Myślę jednak, że złożyło się na to kilka czynników, które zapewne większość z Was zna.

Mam nadzieję, że będę mogła tu uczestniczyć w wymianie obserwacji, opinii czy doświadczeń.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Wam miłego, grudniowego wieczoru :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Hejo, miło cię widzieć :D
ODPOWIEDZ