Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Szyszka
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2017, 0:23
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ-T

Re: Witam!

Post autor: Szyszka »

Cześć, wprosiłam się z Discorda 8)
Beholder0987
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2017, 16:42
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Beholder0987 »

Witam! Mam na imię Julia, jak narazie chodzę do liceum i jestem tutaj bo mam nadzieję, że poznam kogoś podobnego do mnie. Moje zainteresowania to muzyka i filmy. Lubię podróżować i czasami przeczytać jakąś sensowną książkę.
P.S. Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku!
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

No cześć dziewczyny 8)
Awatar użytkownika
AlterEgoPiotra
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ-A
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam!

Post autor: AlterEgoPiotra »

Cześć Wszystkim.
Z tej strony lustra Piotrek. Na forum trafiłem przypadkowo. Zacząłem czytać Wasze tematy i zainteresowało mnie Wasze podejście. Mam nadzieję że wyniosę z tego miejsca coś co zakryje moje braki i uczyni mnie lepszym. Oraz ucieszy mnie kiedy będę też mógł dać komuś coś od siebie. Chociażby jednym komentarzem. Więc zawsze warto.
Pozdrawiam.
<<< Dopóki walczysz Jesteś Zwycięzcą >>>
Szymek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 05 maja 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam!

Post autor: Szymek »

Hej Piter, witamy na forum
Awatar użytkownika
AlterEgoPiotra
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ-A
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam!

Post autor: AlterEgoPiotra »

Szymek pisze: 02 sty 2018, 21:48 Hej Piter, witamy na forum
Dzięki Szymon.
<<< Dopóki walczysz Jesteś Zwycięzcą >>>
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Nowokaina »

Kłaniam się nisko, jestem Marta.

Może nie jest to moje pierwsze forum w życiu, ale z pewnością pierwsze, z którego, mam nadzieję, coś wyniosę. Postanowiłam założyć tu konto by przekonać się, że może nie jestem jedyną osobą, która czuje się zagubiona w codzienności i która woli spędzać wieczory we własnym towarzystwie. Nie lubię się zwierzać i opowiadać o swoich problemach, gdyż do tej pory nie spotkałam się ze zrozumieniem. Każda moja próba rozmowy od serca kończyła się machnięciem ręki i nakazem bycia osobą bardziej pozytywną. Nie jest to łatwe gdy człowiek traci grunt pod nogami. Często łapię się na myśleniu by zostawić za sobą moje dotychczasowe życie i wybrać się w samotną podróż dookoła świata. Może wtedy znów stałabym się szczęśliwa, gdyż od kilku lat słowo "radość" jest dla mnie pojęciem abstrakcyjnym.

Proszę wybaczyć jeśli wyszło bardzo "żałobnie", ale uznałam, że nie warto skrywać tu swojego wnętrza. A na tę chwilę życzę wszystkim spokojnego dnia :)
Awatar użytkownika
shani
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2018, 12:05
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: INFJ-T

Re: Witam!

Post autor: shani »

Hej
Nazywam się Zosia, mam 27 lat i mieszkam we Wrocławiu. Zajrzałam tutaj z ciekawości, a także potrzeby znalezienia jakiegoś potwierdzenia, że nie jestem jakąś pokrętną samotniczką.
w skrócie - ja i mój chłopak przeciwko światu :P no i nasze koty. Chciałabym to jakoś rozwinąć i oto jestem :)
Awatar użytkownika
AlterEgoPiotra
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ-A
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam!

Post autor: AlterEgoPiotra »

Cześć Marta ! Nie brzmiało żałobnie. Podróż po świecie to naprawdę ekstra marzenie. Chciałbym żyć w podróży. Nic nie brzmiało żałobnie a nawet jeśli to nie przejmuj się tym. Bądź sobą.

Cześć Zosiu ! Tutaj z pewnością spotkasz samotników. Jeden właśnie do Ciebie pisze ;) Nie wiem jak to jest że kot to taki synonim artysty pustelnika. Może przez swoją naturę indywidualisty. Osobiście wolę psią przyjaźń , może dlatego że to mi pomaga a pies zawsze się cieszy kiedy wracamy. Zawsze.
<<< Dopóki walczysz Jesteś Zwycięzcą >>>
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Witam!

Post autor: Dracuch »

Nowokaina pisze: 04 sty 2018, 9:48 Każda moja próba rozmowy od serca kończyła się machnięciem ręki i nakazem bycia osobą bardziej pozytywną. Nie jest to łatwe gdy człowiek traci grunt pod nogami.
Skąd ja to znam? Nawet gdy to nie depresja tylko tymczasowe gorsze samopoczucie, to i tak takie gadanie jest równie głupie jak mówienie choremu żeby zaczął być zdrowy.
Tomek0
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Witam!

Post autor: Tomek0 »

Nowokaina pisze: 04 sty 2018, 9:48 Często łapię się na myśleniu by zostawić za sobą moje dotychczasowe życie i wybrać się w samotną podróż dookoła świata.
Nie jesteś w tym jedyna, ja czuję że kiedyś nie będzie już innego wyjścia niż rzucić wszystko, spakować walizkę i zostawić za sobą teraźniejszość ;)
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Nowokaina »

Dracuch pisze: 05 sty 2018, 8:59
Nowokaina pisze: 04 sty 2018, 9:48 Każda moja próba rozmowy od serca kończyła się machnięciem ręki i nakazem bycia osobą bardziej pozytywną. Nie jest to łatwe gdy człowiek traci grunt pod nogami.
Skąd ja to znam? Nawet gdy to nie depresja tylko tymczasowe gorsze samopoczucie, to i tak takie gadanie jest równie głupie jak mówienie choremu żeby zaczął być zdrowy.
Amen. Próba wytłumaczenia tego drugiej osobie jest bezskuteczna.
Tomek0 pisze: 05 sty 2018, 16:56
Nowokaina pisze: 04 sty 2018, 9:48 Często łapię się na myśleniu by zostawić za sobą moje dotychczasowe życie i wybrać się w samotną podróż dookoła świata.
Nie jesteś w tym jedyna, ja czuję że kiedyś nie będzie już innego wyjścia niż rzucić wszystko, spakować walizkę i zostawić za sobą teraźniejszość ;)
Czuję podobnie. Obyśmy tylko nie skończyli jak bohater Into the Wild.
Tomek0
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Witam!

Post autor: Tomek0 »

Nowokaina pisze: 05 sty 2018, 18:42
Tomek0 pisze: 05 sty 2018, 16:56
Nowokaina pisze: 04 sty 2018, 9:48 Często łapię się na myśleniu by zostawić za sobą moje dotychczasowe życie i wybrać się w samotną podróż dookoła świata.
Nie jesteś w tym jedyna, ja czuję że kiedyś nie będzie już innego wyjścia niż rzucić wszystko, spakować walizkę i zostawić za sobą teraźniejszość ;)
Czuję podobnie. Obyśmy tylko nie skończyli jak bohater Into the Wild.
Ja już od dawna o tym myślę. Wizja wstawania dzień dzień do pracy, przez najbliższe 50 lat, żeby ktoś na mnie zarabiał, jakoś nie za bardzo mi pasuje. Uważam, że świat ma o wiele więcej do zaoferowania ;) Lepiej żyć biedniej i mniej wygodniej, ale za to szczęśliwie i tak jak chcemy, a nie tak jak nakazują nam to różne śmieszne normy społeczne. Kiedyś myślałem o Ameryce Południowej, ciekawie byłoby zaszyć się tam gdzieś w górach i asymilować z tubylcami :D
Nie oglądałem niestety tego filmu, ale patrząc po tematyce, to na pewno warto go zobaczyć.
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Nowokaina »

Tomek0 pisze: 06 sty 2018, 10:28 Ja już od dawna o tym myślę. Wizja wstawania dzień dzień do pracy, przez najbliższe 50 lat, żeby ktoś na mnie zarabiał, jakoś nie za bardzo mi pasuje. Uważam, że świat ma o wiele więcej do zaoferowania ;) Lepiej żyć biedniej i mniej wygodniej, ale za to szczęśliwie i tak jak chcemy, a nie tak jak nakazują nam to różne śmieszne normy społeczne. Kiedyś myślałem o Ameryce Południowej, ciekawie byłoby zaszyć się tam gdzieś w górach i asymilować z tubylcami :D
Nie oglądałem niestety tego filmu, ale patrząc po tematyce, to na pewno warto go zobaczyć.
Całkowicie się z Tobą zgadzam z jednym małym wyjątkiem - mnie bardziej pociąga Ameryka Północna. Chciałabym kiedyś trafić na Alaskę.
Film mocno polecam. Oparty jest na prawdziwej historii. Daje dużo do myślenia i na pewno na długo pozostanie w pamięci.
Tomek0
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Witam!

Post autor: Tomek0 »

Nowokaina pisze: 06 sty 2018, 11:29

Całkowicie się z Tobą zgadzam z jednym małym wyjątkiem - mnie bardziej pociąga Ameryka Północna. Chciałabym kiedyś trafić na Alaskę.
Film mocno polecam. Oparty jest na prawdziwej historii. Daje dużo do myślenia i na pewno na długo pozostanie w pamięci.
Ameryka Północna, to też ciekawy kierunek. Alaskę chętnie bym kiedyś odwiedził, ale na dłuższą metę wydaje mi się jednak, że to trochę zbyt zimny klimat jak dla mnie. Chciałbym kiedyś za co to trafić do Nowej Zelandii, fajny kraj, z sensownym prawem i wspaniałą przyrodą. Tak na prawdę jest masa miejsc, które dobrze byłoby odwiedzić, więc tym bardziej nie da się przewidzieć gdzie skończymy przyszłości. W ogóle co do przyszłości, to życie nauczyło mnie, że nie ma co robić zbyt wielkich planów długoterminowych ;)
ODPOWIEDZ