Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

eli pisze: 10 maja 2020, 21:38 Mój entuzjazm trochę opadł... Znajomi, którzy się wybierali też opadli, takie niepewne to lato. Jak się uprę, to pojadę, ale teraz zamiast planowania jest niepokój. Długi urlop dopiero w sierpniu, pomyślę o tym jutro. Ukraińskie Bieszczady mnie też kuszą, rozdarta jestem 😉
Ja samotny wilk, do tego namiot, więc pełna dowolność :D
em_kropka
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2020, 22:16
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: em_kropka »

Hej! Jestem nowa, nie wiem co i jak ale bardzo się cieszę, że wygooglowałam tę stronkę, czuje, że właśnie tego było mi trzeba podczas sesji :)
Awatar użytkownika
Introwertka
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:09
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: Introwertka »

Witam wspólnotę introwertyków :mrgreen:
Obrazek
Gall
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2020, 2:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 2
MBTI: INFJ

Re: Witam!

Post autor: Gall »

Hej.
Od kilku dni krążę po tym forum. Stwierdziłem, że w końcu się zarejestruję i przywitam, tak więc...witam ;)
Nie jestem specjalnie wylewny + jestem jednak osobą nieśmiałą, pewnie od czasu do czasu odezwę się tu i tam... ale - w realu wolę słuchać, w internecie wolę czytać ;)
hmm
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2020, 20:23
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: hmm »

W jednym już się przywitałem, ale i w tym mogę.

No więc witam :) Kinofil z przyległościami, pytania pomocnicze mile widziane jeśli ktoś ciekawy - i tak już dawno o sobie tyle nie opowiedziałem z góry co tutaj, teraz właśnie ;)
Awatar użytkownika
eli
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 10 maja 2020, 16:08
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w1
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: eli »

@hmm kinofilu, a kojarzysz taki mały, kameralny festiwal Zoom Zbliżenia? Trwa tylko tydzień, ale zawsze można wyłowić kilka perełek. Np w tym roku był Malowany ptak Vaclava Marhoula, a potem rozmowa z Lechem Dyblikiem. Wprawdzie chodzę tylko na projekcje pozakonkursowe po pracy, ale jako lokalna patriotka zapraszam w przyszłym roku - fajny klimat kina studyjnego w niewielkiej górskiej miejscowości + dobre filmy: https://zoomfestival.pl/

A poza tym cześć, żeby nie mówili, że offtopic 🙃
Bałem się zawsze i bałem się wszystkiego, ale przecież jednak niemniej szedłem w noc, w każdą noc, jeżeli tak trzeba było.
hmm
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2020, 20:23
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: hmm »

Kojarzę, ale nigdy nie zawitałem z kilku powodów. Jeden z nich to względny luz programowy, tj. jeśli jadę na festiwal, na którym grają 3 filmy (=mniej niż 5) dziennie to 'marnuję' pół dnia urlopowego z góry w sytuacji kiedy mój cel to, za przeproszeniem, obeżreć się filmami do nieprzytomności nawet jeżeli oznacza to pierwszy normalny lub jakikolwiek (zdarzyło się...) posiłek o północy :) Kolejny powód to sam program - mam ten komfort, że właściwie wszystkie te filmy są w normalnej dystrybucji kinowej w bardzo bliskim pobliżu.

Natomiast gdyby była ekipa i wyjazd stałby się połowicznie towarzyski to Zoom jest u mnie na liście ew. opcji - zwłaszcza, że mam tam względnie blisko. Luty również tutaj nie pomaga, nie ma co się oszukiwać ;) Kiedyś, myślę, spróbuję się wybrać na weekend od JG i Zoom odwiedzić - mam kilka takich festiwali/przeglądów, i obecny rok miał być w końcu tym, w którym planowałem zacząć trochę więcej jeździć żeby pokosztować tego i owego pozaurlopowo, weekendami. No cóż.

A moje kameralne wydarzenie filmowe of choice odkąd mam możliwość to Kino na Granicy w Cieszynie. Piękna okolica, świetni ludzie i organizacja, która jest dopięta na... przedostatni guzik, ale zamierzenie (czyt.: nie ma żadnych systemów rezerwacji online itp, ale w niczym to w Cieszynie nie przeszkadza, momentami wręcz bardzo pomaga - nie wszędzie tak to wygląda).

Zwiedzasz aktywnie filmowe szlaki czy ten Zoom to raczej tak lokalnie, przy okazji? :)
Awatar użytkownika
eli
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 10 maja 2020, 16:08
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w1
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: eli »

@hmm racja, jeśli już przyjeżdżać na festiwal i brać urlop, to na solidną filmowyżerkę. W moim przypadku Zoom jest właśnie przy okazji, bo mieszkam w JG. Ale na weekend jak najbardziej zapraszam, można zaliczyć zimową Śnieżkę w sobotę i 4-5 filmów w 3 dni 🙃 Ten lutowy termin jest o tyle fajny, że raczej nie koliduje z innymi festiwalami, a i sporo ludzi przyjeżdża w Krakonosze na ferie zimowe.
Co do dystrybucji, jeśli dobrze pamiętam to Malowany ptak miał nie być dystrybuowany w Polsce w najbliższym czasie, przynajmniej nie było tego w planach jak mówiono na festiwalu, chociaż kto wie może DCF we Wro?
Jelenia ogólnie jest ukulturalniona, jak na takie małe miasto, np. Pestka, MFTU - dla mnie nowe, bo mieszkam tu dopiero 3 lata i zwykle w tym czasie wyjeżdżałam do domu.
W Cieszynie nie byłam, nie mam takiego swojego objazdowego dream teamu. Myślałam kiedyś o Dwóch Brzegach, bo miałam niedaleko i ostatecznie nigdy nie dotarłam, w tym roku tak jak u Ciebie były ambitne plany, Nowe Horyzonty miały być po raz pierwszy... Większość imprez przesunięta na listopad, ale jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie 🌈
Bałem się zawsze i bałem się wszystkiego, ale przecież jednak niemniej szedłem w noc, w każdą noc, jeżeli tak trzeba było.
anneline_87
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Opole

Re: Witam!

Post autor: anneline_87 »

Cześć, dobrze, że jesteście :D
„Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju”
hmm
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2020, 20:23
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: hmm »

eli pisze: 14 lip 2020, 19:58 @hmm racja, jeśli już przyjeżdżać na festiwal i brać urlop, to na solidną filmowyżerkę. W moim przypadku Zoom jest właśnie przy okazji, bo mieszkam w JG. Ale na weekend jak najbardziej zapraszam, można zaliczyć zimową Śnieżkę w sobotę i 4-5 filmów w 3 dni 🙃 Ten lutowy termin jest o tyle fajny, że raczej nie koliduje z innymi festiwalami, a i sporo ludzi przyjeżdża w Krakonosze na ferie zimowe.
To jest dobry pomysł, ale nie ma szans abym sam się zebrał w lutym na górskie wycieczki - znam się na tyle :)
eli pisze: 14 lip 2020, 19:58Co do dystrybucji, jeśli dobrze pamiętam to Malowany ptak miał nie być dystrybuowany w Polsce w najbliższym czasie, przynajmniej nie było tego w planach jak mówiono na festiwalu, chociaż kto wie może DCF we Wro?
Malowany ptak to film czeski (z przyległościami), więc do zobaczenia w Cieszynie. Lub - jak w moim przypadku - raczej do zignorowania w Cieszynie. Takie moje gut feeling - wygląda mi to na okołowojenne, melodramatyczne Bela Tarr lite, a więc priorytet u mnie dość niski ;) Rozumiem, że wrażenia pozytywne z Twojej strony? Swoją drogą za DCF... nie przepadam i raczej unikam.

Rzecz jasna, Malowany ptak miał premierę na home video w cywilizowanym świecie w kwietniu, bodaj pojutrze trafia na anglosaskie VOD, a nieprzypadkowa widownia festiwalowa - w Polsce szczególnie - jest nauczona, że polega na rodzimej dystrybucji at their own peril ;)

O, znalazłem newsa - będzie w tym roku:
https://kinonagranicy.pl/pl/aktualnosc/ ... kimi-lwami

A skoro już jesteśmy przy Czechach to polecam rzucić okiem na ten film - również przez pryzmat profilu tego forum ;) Wpadłem w Cieszynie po zmianie planu w ostatniej chwili, zupełnie w ciemno - i po sprincie na seans :) Jeden z nielicznych jasnych punktów tamtejszego filmu obecnie (aktorka dostała lwy za rolę):



eli pisze: 14 lip 2020, 19:58Jelenia ogólnie jest ukulturalniona, jak na takie małe miasto, np. Pestka, MFTU - dla mnie nowe, bo mieszkam tu dopiero 3 lata i zwykle w tym czasie wyjeżdżałam do domu.
W Cieszynie nie byłam, nie mam takiego swojego objazdowego dream teamu. Myślałam kiedyś o Dwóch Brzegach, bo miałam niedaleko i ostatecznie nigdy nie dotarłam, w tym roku tak jak u Ciebie były ambitne plany, Nowe Horyzonty miały być po raz pierwszy... Większość imprez przesunięta na listopad, ale jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie 🌈
Sporo teatru. Chyba rzeczywiście pora się zainteresować i odwiedzić :) Dwa Brzegi to dla mnie niefortunny termin, niestety, bo pokrywa się z Horyzontami.

A samo NH boli bardzo w tym roku też przez połączenie z American Film Fest - ten drugi jest względnie mniej interesujący, dopychany na siłę generycznymi dokumentami z TV/streamingu i szrotem z Sundance, podczas gdy na NH dałoby się siedzieć i z 20 dni. Best of HBO docs, a best of Berlin+Cannes+Venice itd. plus konkurs z obskurnymi dziwadłami to jednak są inne kategorie wagowe - przynajmniej z perspektywy widza, bo twórcy chyba więcej z AFF wyciągają ze względu na warsztaty itd.

W każdym razie pierwszy raz od lat kiedy nie rzuciłem się na karnet/bilety z dużym wyprzedzeniem i na tym etapie... nie wiem co z MFFNH będzie w tym roku u mnie. Ważę głód festiwalowy i festiwalowe dzikie tłumy w roku 2020. Oczywiście festiwal jako taki gorąco polecam :)

Chyba trochę zawalamy temat :)
anneline_87 pisze: 14 lip 2020, 20:48 Cześć, dobrze, że jesteście :D
Witam :)
Laféeverte
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2020, 7:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: Infp

Re: Witam!

Post autor: Laféeverte »

Nie zdążyłam się przywitać :) jestem tu nowa ;) pzdr
Orion33
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2020, 19:23
Płeć: mężczyzna

Re: Witam!

Post autor: Orion33 »

Witam, jestem tu nowy. Niezbyt gadatliwy i nieco nieśmiały. Mam 33 lata. Mieszkam niedaleko Warszawy. Chętnie też poznam nowych znajomych, oczywiście introwertyków:-). Na razie wirtualnie, a może z czasem i w realu, kto wie.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witamy nowych na forum :D
Awatar użytkownika
Eisblume
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2020, 18:28
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Witam!

Post autor: Eisblume »

Witam! Mam na imię Agata, 31 lat. Miło znaleźć się tu, wśród Was;)
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam!

Post autor: Ananas »

Witam wszystkich 😊
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
ODPOWIEDZ