Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: s1a3p1a1 »

Pozdrowienia. Zobaczymy, czy nowi państwo mają chęci logować się dalej, pisać i generalnie być.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Witam!

Post autor: czarownica »

To brzmi nieco niegrzecznie, s1a3p1a1.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: s1a3p1a1 »

Jestem tylko szczery. Jak pobędziesz na jakimkolwiek forum dzisiaj, zauważysz że liczby są dziwne. 90% nowych kont, nawet po przywitaniu, zostaje porzucona.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Witam!

Post autor: czarownica »

Twoja szczerość zniechęca już na samym wstępie. Wiem, że w rzeczywistości wirtualnej jest trudniej, ale poza tym to forumowa grupa społeczna; a, żeby ludzie chcieli w niej pozostać to trzeba o to zadbać, a nie straszyć nieuprzejmością już na samym wstępie.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: s1a3p1a1 »

Demonizujesz :).

W takim razie proszę traktować to jako wyzwanie! :D Liczby nie robią na mnie wrażenia. Podobnież trywializmy. Jeśli moja "nieuprzejmość" - jak to nazywasz - jest w stanie wydusić z osoby kolejnego posta, to jednak chyba warto próbować. Forum nie jest kawiarnią i dlatego nie w nim kelnerów ze sztucznymi uśmiechami. Jesteśmy równi i mamy prawo do własnego zdania. Mówisz, że zdanie drugiej osoby cię zniechęca? Ha!
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Witam!

Post autor: czarownica »

Demony tak mają :P Piszę tak, jak myślę(:

Wiesz, wszystko fajnie, tyle że zamiast dyskutować o Twojej "nieuprzejmości" moglibyśmy marnować naszą energię na ogniste dyskusje aż po świt na ciekawsze i zarazem głębsze tematy :D A ze mnie się niczego nie da wydusić, chcę to piszę i nawet Twoja nieuprzejmość tego nie zmieni, nie chcę to nie będę pisać, nawet jakbyś stał się słodki jak cukrowa wata :P Forum nie jest kawiarnią, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby byli tutaj ludzie ze szczerymi uśmiechami(: I owszem, mamy prawo do własnego zdania, to nie Twoja opinia zniechęca, tylko sposób w jaki ją wyrażono.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: s1a3p1a1 »

Heh, optymizm. Tymczasem trzeba wpierw zainwestować, aby móc zebrać jakiś plon. W poście, na który się obruszyłaś nie ma nawet śladu nietaktu. Jest jedynie oznaka rozczarowania - i nie byle jakiego, bo ugruntowanego codziennością. Ten post to faktyczne wyzwanie, rzucone wobec wszystkich, którzy nadejdą. Jedyną szansą na przyszłość forum, jest stały przypływ.
To smutne, kiedy osoby zakładają konta, witają się ze wszystkimi, by następnie zniknąć bez pożegnania. Jaka to społeczność? Jak wspomniałem, jest to bolączka wielu forów, wielu grup.

Jeżeli naprawdę chcesz mówić, mów. Większość nie ma odwagi nawet na to.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Witam!

Post autor: czarownica »

Tak, jestem optymistką(: Między innymi. Patrzysz więc na sytuację przez pryzmat swoich doświadczeń i topisz się w żalu za czasami minionymi, zamiast próbować coś zmienić.To Ty tak patrzysz na swój post, dla mnie jest po prostu nie zachęcający i nieprzyjemny w odbiorze. A nie każdy lubi wyzwania.
Ludzie odchodzą, tak samo jak mogą odejść z czyjegoś życia tak po prostu, tak samo z forum. Trzeba się z tym faktem pogodzić i szukać tych, którzy będą chcieli zostać na dłużej. Dokładnie tak, jak w życiu.

Dziękuję za pozwolenie, Jaśnie Panie :P Z pewnością skorzystam :D
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: s1a3p1a1 »

'Zmienić' musi mieć kontekst. W tym przypadku mowa o zawracaniu rzeki kijem, a ja radzieckim uczonym nie jestem ;). Co nie znaczy, że nie próbowałem... W swoim czasie współtworzyłem wiele grup i to jest odniesienie dla mnie. Społeczności rozbijane są zawsze od środka, nie inaczej. Mówisz, że nie próbuję? To co robię? Słaniam się w malignie? Ha! Mój profil nie zostawia miejsca na złudzenia tego typu. W ostatnim czasie wykopywałem temat za tematem, żeby jakoś pobudzić krążenie tego forum. Sam post tutaj to również stymulacja, bo jakby nie było nie skończyliśmy na banałach "dzień dobry/pozdrawiam", tylko mówimy dalej. Cóż innego zwykły użytkownik może, jeśli nie operować treścią? Proces administracyjny tutaj jest nieco bardziej skomplikowany, niż można by sądzić. Reasumując: gdybym nic nie powiedział, nie było by "problemu". Bo nic by się nie zmieniło. Jak zwykle. Rozmowa, którą teraz toczymy nie zdarza się zbyt często. Może nawet to pierwszy raz. Zawsze to powiew świeżego powietrza. Zauważ, że nigdy nie adresowałem tamtego posta w sposób precyzyjny. Sama się na niego złapałaś.
(...)Ludzie odchodzą, tak samo jak mogą odejść z czyjegoś życia tak po prostu, tak samo z forum. Trzeba się z tym faktem pogodzić i szukać tych, którzy będą chcieli zostać na dłużej. Dokładnie tak, jak w życiu.
To nie takie proste. Nieznajomy wybiera dany adres, otwiera drzwi, wita się, po czym nagle odwraca na pięcie i rozpływa w powietrzu. To standard w sieci. Byłaś kiedyś świadkiem takiej sytuacji poza nią? Nie to, że usłyszysz, że to "pomyłka!", nie, większość znika bez śladu. Ot misterium.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Witam!

Post autor: czarownica »

Nie mówię, że nie próbujesz, ale sprawiasz właśnie wrażenie człowieka, który "słania się w malignie". A ja nie robię analizy Twego profilu, tylko takie są moje odczucia podczas czytania Twoich postów. A stymulować to można przyjemniej :D Wciągać w rozmowę innych też, ale każdy ma prawo do swojego punktu widzenia.
Zauważ, że nigdy nie adresowałem tamtego posta w sposób precyzyjny.
Masz na myśli, że nie adresowałeś tego posta do mnie konkretnie? Masz rację, ale zaadresowałeś go do "nowych państwa", a ja się do nich zaliczam, więc mnie też dotyczy, co ( w moim rozumieniu) oznacza iż mogę podzielić się swoim odczuciem na jego temat. Poza tym pierwsze wrażenie jest ważne, nawet jeśli to "tylko" forum internetowe.
To nie takie proste. Nieznajomy wybiera dany adres, otwiera drzwi, wita się, po czym nagle odwraca na pięcie i rozpływa w powietrzu. To standard w sieci. Byłaś kiedyś świadkiem takiej sytuacji poza nią? Nie to, że usłyszysz, że to "pomyłka!", nie, większość znika bez śladu. Ot misterium.
Ano, byłam. Ludzie odchodzą, takie życie. Jak widać zarówno realne, jak i wirtualne.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: s1a3p1a1 »

Interesujące. Przyszłość może być nieco bardziej ciekawa...
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Witam!

Post autor: czarownica »

Nie wiem, co dokładnie masz na myśli... więc jest to dobry moment, żeby ten temat został zakończony
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Dokładnie, koniec offtopu :D
Awatar użytkownika
nachtigall65
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 23:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: nachtigall65 »

Witam wszystkich.

Natrafiłem na te forum przypadkiem, próbując dopasować się do kategorii, która umożliwi mi zrozumienie samego siebie. I tak na prawdę dalej nie rozumiem, ale ostatnio dochodzę do wniosku, że sam sobie nie pozwalam na zrozumienie, zamykając się w swoim idealnym obrazie ja. Bardzo mocno siedzę w swojej fantazji, rozpatrując najróżniejsze scenariusze. Jestem tak na prawdę marzycielem i bardzo chciałbym przeskoczyć samego siebie, aby zrealizować moje plany. Bo pomysłów, to ja mam aż nadmiar, ale co z tego, jak po jakimś czasie i tak przestaję działać. Moim aktualnym problemem jest nadmierna izolacja i zamykanie się na jakiekolwiek możliwości, szczególnie na ludzi.

Ogólnie mam 20 lat, jestem świeżo po maturze i zastanawiam się co ja bym tak na prawdę chciał robić w tym życiu. Postanowiłem sobie zrobić rok przerwy, z powodów zdrowotnych i żeby przygotować się na następny rozdział w życiu, bo nie chcę tak na prawdę rozpoczynać czegoś, mając za sobą pewne niezamknięte sprawy. Mogę powiedzieć, że lata NASTOletnie, były dla mnie trudne. Zawsze byłem lękowcem i często odcinałem się od tych emocji, co powodowało, że nie było ze mną kontaktu. Uciekałem w świat gier, filmów, książek i w internet, a przebywając wśród ludzi, nie odczuwałem chęci rozmowy z nimi. Były momenty, że znajdowałem osoby, którym mogłem zaufać, ale bardzo szybko się na nich zawodziłem, przez co aktualnie, mam z tym problem. Dopiero podejmując terapie, odżyłem, chociaż dalej "uciekam od życia" przebywając w samotności, to w pewnym sensie jest coraz lepiej. Świadomość tych mechanizmów, pozwoliła mi przełamywać pierwsze kroki. W sumie, kiedyś przebywanie samemu mi nie przeszkadzało, ale zrozumienie, jak wiele możliwości doświadczania i eksplorowania świata ucieka mi przez palce, spowodowało frustracje.
I w sumie takim moim pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na forum introwertyków xD.

Interesuję się motoryzacją, gotowaniem i oglądam dużo filmów(szczególnie przepadam za tymi, które pytają i odpowiadają na zasadniczep pytania w naszym życiu). Lubię historię, filozofię, psychologie, czytam dużo ksiażęk związanych z tymi dziedzinami, ale nie tylko. Lubię militaria, a szczególnie fascynuję mnie okres drugowojenny. Chciałbym zwiedzić świat i jest to mój zasadniczy cel do zrealizowania w wieku 20-30 lat. Tak po za tym lubię inność, niekonwencjonalność, bardzo mocno szanuję swoją prywatnosć i bardzo cenie wolność i przestrzeń osobistą. Staram się akceptować każdy punkt widzenia i nie próbuję na siłe wciskać własnego światopoglądu innym(a wcześniej mocno oczekiwałem od ludzi, że będą myśleli tak samo jak ja). Ciekawi mnie świat i jego sposób funkcjonowania. W niedalekim czasie, chciałbym zacząć pisać, a aktualnie zaczynam uczyć się podstaw programowania. Nie mam za bardzo swoich ulubionych rzeczy, jeśli chodzi o muzykę to bardzo często oddaje ona mój stan psychiczny i emocjonalny, chociaż nie zawsze.

Mam nadzieje, że dałem jakiś zarys mojej osoby, a nie tylko wyogólniłem wszystko, jak zwykle xD.
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Witam!

Post autor: itari »

Cześć nachtigall65 :).

Miło widzieć kolejną osobę na forum, która pragnie lepiej siebie poznać.
Widać po Twoim opisie, że jesteś na dobrej drodze, coraz lepiej siebie rozumiesz i mniej stresujesz się swoją innością. Z tego co widzę to powszechny problem introwertyków jest brak akceptacji siebie, a to bardzo ważne aby widzieć siebie prawdziwego i polubić tą osobę. Nie staraj się naśladować innych, odkryj co sam chciałbyś robić, jakim być a będziesz szczęśliwy idąc swoją drogą. Za schematami nie przepadasz i chciałbyś zwiedzić świat, to dokładnie tak jak ja tylko ja już jestem blisko tej górnej granicy wiekowej co podałeś :D.

Masz fajne zainteresowania, może podziel się nimi na forum? Jakiś ciekawy temat w hobby na przykład :)
"Wolę być prawdziwym dla siebie, nawet jeśli grozi to narażeniem się na kpinę innych ludzi, niż być dla siebie fałszywym i narazić się na własną odrazę." - Frederick Douglass
ODPOWIEDZ