Wrażliwość na hałas

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
kawa
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 14 maja 2012, 15:26
Płeć: nieokreślona

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: kawa »

SentymentalnyPatryk pisze:Szczerze to wolę iść już bez słuchawek bo jak mam słuchawki, idę ruchliwą ulicą i jak te wszystkie pojazdy mi zagłuszają muzykę nawet w słuchawkach to mało nie wypluwam tętnicy z nerwów :D
Zaobserwowałam u siebie to samo. Jeśli na dodatek świeci ostre słońce, z nadmiaru bodźców dostaję na głowę. Słuchawki w godzinach szczytu wykluczone.
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Kosa13 »

Dlatego kupuje się słuchawki zamknięte, które zagłuszają hałas z "zewnątrz" i czujesz się jakbyś był /-a w innym wymiarze :D.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Akolita »

Kosa13 pisze:Dlatego kupuje się słuchawki zamknięte, które zagłuszają hałas z "zewnątrz" i czujesz się jakbyś był /-a w innym wymiarze :D.
Yup, mam właśnie takie, są znakomite, ale na ulicy trzeba mieć oczy wokół głowy, żeby się nie wpierdzielić prosto pod jakiś środek transportu, którego się nie słyszy.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: SardonicAlly »

Mnie tam hałas nieszczególnie przeszkadza. Ten maszynowy wręcz lubię, ten pochodzenia ludzkiego toleruję. Z drobnym wyjątkiem- w szkole nie znosiłam dziecięcych piskliwych i wrzaskliwych stad zalegających na korytarzach. Nigdy nie rozumiałam potrzeby wydawania z siebie świdrujących wrzasków i przebiegania korytarza z dzikim tupotem. Na pytanie "no, ale po co tak wrzeszczeć i biegać?" nikt nigdy nie udzielił mi cenzuralnej odpowiedzi.
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
kawa
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 14 maja 2012, 15:26
Płeć: nieokreślona

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: kawa »

A propos przyjemnego maszynowego hałasu: http://www.youtube.com/watch?v=-15u6J_PmT8 :)

Szkolny jazgot też fatalnie na mnie wpływał, zawsze żałowałam że na czas przerwy nie można zabunkrować się w pustej klasie. Ale pokrzykiwanie i bieganinę małych dzieci nawet lubię, oczywiście w rozsądnych ilościach. Zwłaszcza tę szczególną odmianę cztero-pięcioletnich brzdąców, które zwiewają przed rodzicami i uśmiechają się do nieznajomych. Podoba mi się ta niczym nieskrępowana radosna ekspresja. Jakoś łatwiej mi wtedy budzić swoje wewnętrzne dziecko, które zagubiłam gdzieś po drodze.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Difane »

Staram się unikać głośnych miejsc, w szczególności dyskotek, centrów handlowych czy miasta w godzinach szczytu. Generalnie jakakolwiek forma niekontrolowanego hałasu jest dla mnie na dłuższą metę nie do zniesienia. Co innego kontrolowany hałas. Nie ukrywam tego, że bardzo lubię słuchać bardzo głośnej muzyki. Zazwyczaj staram się mieć vol lvl do oporu, jednak czasem rezygnuję z takiej możliwości, jeżeli utwór nie jest w co najmniej dobrej jakości. Przy czym muzyki słucham zawsze w domu, zawsze ze słuchawkami na uszach. Szczerze mówiąc nie mógłbym niczego odpalić jadąc np. pociągiem, gdyż mam tendencje do wykonywania różnych gestów w trakcie słuchania, od przytakiwania głową czy nogą, poprzez stukanie w biurko aż po rozkładanie rąk wszerz i podnoszenie ich w górę czy klaskanie i wywijanie nimi na wszystkie strony :lol: . Już widzę reakcję ludzi na taki widok :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Papaja »

Ostatnio sie zorientowalam, ze zawsze bylam za bardzo wrazliwa na halas. Jak bylam dzieciakiem zawsze robilam bratu wyrzuty, ze za glosno slucha muzyki albo mamie, ze za glosno gada. Przy zasypianiu musze miec cisze idealna, bo czasem takie niepozorne rzeczy jak szczekanie psa, swisty wiatru czy halas tv zza sciany nie pozwalaja mi zasnac. Czasem wlacze glosno muzyke, ze caly blok sie trzesie,ale nie dluzej niz niz 2 h bo potem czuje sie dziwnie zmeczona, to samo dotyczy muzyki na imprezach. Potrafie przez 4-5 h hasac w klubowym halasie, ale potem czuje sie jakby mnie cos przejechalo.
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Fangtasia »

Ja mam to samo, w tramwaju szału dostaje jak słyszę tłum i ich rozmowy o codzienności, śmiech, płacz dziecka. Szału dostaję jak mój brat słucha głośno muzyki, szału dostaję jak w telewizji leci jakiś film cichutko a na czas reklam robi się farmaceutyczna dyskoteka. Szału też dostaję jak komuś bardzo głośno dzwoni telefon i ten ktoś przez długi czas nie odbiera go (zwykle to kobieta, która szuka komórki po całej torebce). I przede wszystkim szału dostaję jak ktoś za głośno je, wszelkie odgłosy ludzkie spania, jedzenia doprowadzają mnie do szału, szału, szału. :D Chyba nie jestem wrażliwa na hałas tylko na jakiekolwiek dźwięki.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Dant3s »

Fangtasia pisze:Ja mam to samo, w tramwaju szału dostaje jak słyszę tłum i ich rozmowy o codzienności, śmiech, płacz dziecka. Szału dostaję jak mój brat słucha głośno muzyki, szału dostaję jak w telewizji leci jakiś film cichutko a na czas reklam robi się farmaceutyczna dyskoteka. Szału też dostaję jak komuś bardzo głośno dzwoni telefon i ten ktoś przez długi czas nie odbiera go (zwykle to kobieta, która szuka komórki po całej torebce). I przede wszystkim szału dostaję jak ktoś za głośno je, wszelkie odgłosy ludzkie spania, jedzenia doprowadzają mnie do szału, szału, szału. :D Chyba nie jestem wrażliwa na hałas tylko na jakiekolwiek dźwięki.
Słuchawki Twoim przyjacielem :)
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: arbuz25 »

Lubię miejski hałas, ale tylko wtedy gdy jestem gdzieś w jakimś większym mieście :).
Ogólnie hałas mi bardzo przeszkadza. Po prostu nie umiem mówić do kogoś, gdy wokół jest głośno. Tak jakbym czuł, że ta bariera hałasu jest nie do przebicia przeze mnie. Nawet jeśli rozmawiam z kimś przez telefon i temu komuś wieje wiatr w mikrofon telefonu, nie potrafię w takiej sytuacji rozmawiać. Szum mi to uniemożliwia. Dlatego też unikam knajp, w których jest głośna muzyka.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Papaja »

Fangtasia pisze: I przede wszystkim szału dostaję jak ktoś za głośno je, wszelkie odgłosy ludzkie spania, jedzenia doprowadzają mnie do szału, szału, szału. :D
Czyli jestem normalna :D ex zawsze glosno jadl i to mnie doprowadzalo do szewskiej pasji, albo chrapanie ludzi- kinie, w autobusie, w pociagu.Czasem mam ochote taka osobe udusic, ale nie mozna to tylke klne w myslach...
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Olarapior
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 04 lut 2016, 19:58
Płeć: kobieta

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Olarapior »

Ja też mam z tym problem. Nie lubię przebywać w pomieszczeniu zbyt głośnym. Ale Lubie koncerty. Tylko później uszy muszą odpocząć :lol:
Nie przejmuj się tym co myślą o tobie inni. Ważne to co ty myślisz o sobie.
Awatar użytkownika
Koralina
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2016, 17:44
Płeć: kobieta

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Koralina »

Bardzo źle znoszę nadmierny hałas a zwłaszcza taki znienacka. Natomiast rozpływam się słuchając przez słuchawki mojej ukochanej muzy.
AnaElaine Joice
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 17 maja 2011, 16:40
Płeć: nieokreślona

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: AnaElaine Joice »

A propos hałasu, ludzie byliby o wiele bardziej spokojni, gdyby nie te wrzaskliwe reklamy w telewizji. Na prawdę czasem irytują. Szczególnie jak się człowiek wyciszy, np. słuchając w półmroku jakiegoś ambientu i obserwując spokojne obrazy/zdjęcia. Wtedy hałas reklam jest bardzo odczuwalny.
I chyba nie wszystko co głośne zawsze jest dla nas hałasem.
"Jest 10 rodzajów ludzi – ci, którzy rozumieją kod dwójkowy i ci, którzy go nie rozumieją."
~~~~

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." Julian Tuwim

"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć" Plutarch

"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tak pełni wątpliwości." Bertrand Russel
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wrażliwość na hałas

Post autor: Coldman »

Obrazek
ODPOWIEDZ