Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Dziecko Indygo
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 25 kwie 2015, 1:23
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Dziecko Indygo »

Ooo tak to, co na zewnątrz rządzi. A tak na serio ostatnio byłem na 36 urodzinach u szwagra było 35 osób i siedziałem tam nie mogąc się odnaleźć gdy wszyscy naraz coś mówili i naszła mnie taka myśl, że w tej danej sytuacji fajnie byłoby mieć tą siłę przebicia, być duszą towarzystwa i żeby zabawiać wszystkich swoją fajnością. Dziś wiem, że najlepiej tam, gdzie nas nie ma. Nie spotkałem ekstrawertyka z którym można by porozmawiac na poziomie, ok istnieją tacy, ale ich potrzeba mówienia jest ważniejsza od przemyślenia tego co na tym świecie jest serio ważne. A co jest ważne? To, że ludzie obok głodują, to, że NASA nas okłamuje, to, że rządy państw mają nas za marionetki, to że ludzie traktują ludzi jak cele do testowania nowej bronii. W ogólnym rozrachunku jestem dumny z tego, kim jestem. Kocham moje zycie i innego nie jestem w stanie sobie wyobrazić.
Awatar użytkownika
Laz Michał
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2015, 10:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Małopolskie, śląskie

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Laz Michał »

Nieee, to nie dla mnie, llubię być sobą i nie chcę tego zmieniać. Może to kiepsko zabrzmi, ale zmiana w ekstra byłaby dla mnie degradacją, cofnięciem się w rozwoju.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Papaja »

Laz Michał pisze:Nieee, to nie dla mnie, llubię być sobą i nie chcę tego zmieniać. Może to kiepsko zabrzmi, ale zmiana w ekstra byłaby dla mnie degradacją, cofnięciem się w rozwoju.
niekoniecznie bycie ekstra oznacza cofnieciem sie w rozwoju. polacznie bycia intro robiacego sie troche ekstra to naprawde ciekawe doswiadczenie.bardziej rozwijajace niz pozostawanie zatwardzialym intro,ktory wmawia sobie, ze nie potrzebuje ludzi.
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Laz Michał
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2015, 10:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Małopolskie, śląskie

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Laz Michał »

Laz Michał pisze:
Papaja pisze:
Laz Michał pisze:Nieee, to nie dla mnie, llubię być sobą i nie chcę tego zmieniać. Może to kiepsko zabrzmi, ale zmiana w ekstra byłaby dla mnie degradacją, cofnięciem się w rozwoju.
niekoniecznie bycie ekstra oznacza cofnieciem sie w rozwoju. polacznie bycia intro robiacego sie troche ekstra to naprawde ciekawe doswiadczenie.bardziej rozwijajace niz pozostawanie zatwardzialym intro,ktory wmawia sobie, ze nie potrzebuje ludzi.
Jakoś sobie tego nie wyobrażam, żeby to było bardziej rozwijające, ale ciekawe na pewno. Owszem miło czasem być w centrum uwagi, ale ze względu na pozytywne cechy introsia.
karla
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:01
Płeć: kobieta

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: karla »

Nie. Kiedyś zmuszano mnie, żebym zmieniła swoją osobowość "bo nie możesz być taka nieśmiała, bo nikt cię nie polubi". Strasznie się z tym czułam, próbowałam coś w sobie zmienić, ale na próżno. Pozostałam taka, jaka jestem. I co? Mam kochającego męża, przyjaciółkę, znajomych. Coraz częściej uśmiecham się do świata i jestem po prostu sobą, akceptuję swój introwertyzm. Taką mam po prostu naturę i dobrze czuję się w swojej skórze.
A ci, którzy chcieli mnie zmienić? Ograniczyłam z nimi kontakt do minimum i nie mają już wpływu na moje życie.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Coldman »

karla pisze:Nie. Kiedyś zmuszano mnie, żebym zmieniła swoją osobowość "bo nie możesz być taka nieśmiała, bo nikt cię nie polubi". Strasznie się z tym czułam, próbowałam coś w sobie zmienić, ale na próżno. Pozostałam taka, jaka jestem. I co? Mam kochającego męża, przyjaciółkę, znajomych. Coraz częściej uśmiecham się do świata i jestem po prostu sobą, akceptuję swój introwertyzm. Taką mam po prostu naturę i dobrze czuję się w swojej skórze.
A ci, którzy chcieli mnie zmienić? Ograniczyłam z nimi kontakt do minimum i nie mają już wpływu na moje życie.
No i pięknie , pozytywnie
Nieśmiałość trzeba zwalczać ale introwertyzm zostawić , ale jednak dla ekstrawertyków to jedno i to samo , nie przetłumaczysz im że jesteś introwertyczny , większość ludzi nie zna nawet takiego pojęcia. Dla ich jest tylko nieśmiałość i to mnie najbardziej wkurza
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: czarnadziurawelbie »

Nie, nie chciałabym być ekstrawertykiem, a już zwłaszcza takim skrajnym. Ale przeszkadza mi fakt nieposiadania żadnych, ale to żadnych znajomych.
Awatar użytkownika
littleladypunk
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:35
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: littleladypunk »

Ja również dobrze się czuję jako introwertyczka. Fakt, niektórzy ludzie się do mnie na wstępie zrażają, ale cóż, to ich problem... Najlepsze jest to, że ludzie, którzy już mnie trochę lepiej poznają, wszyscy jak jeden mąż oznajmiają, że myśleli że jestem zupełnie inna (cicha, zahukana itp) i są zdumieni, ale w takim pozytywnym sensie :D
Trebron
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 03 sty 2016, 12:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Trebron »

Nie ma znaczenia dla mnie kim będę. To tylko takie szufladkowanie ludzi. Chciałbym być po prostu szczęśliwy w życiu.
Temudżyn
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2015, 7:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Temudżyn »

Zdecydowanie nie wolałbym być ekstrawertykiem. Argumentów jest tak wiele i są na tyle mocne, że ekstrawertycy z całą pewnością by się obrazili.
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego nad monstra owe, naturze przeciwne, wiedźminami zwane, bo są to płody plugawego czarostwa i diabelstwa. Są to łotry bez cnoty, sumienia i skrupułu, istne stwory piekielne, do zabrania jeno zdatne. Nie masz dla takich jak oni między ludźmi poczciwymi miejsca.
A owo Kaer Morhen, gdzie ci bezecni się gnieżdzą, gdzie ohydnych swych praktyk dokonują, starte być musi z powierzchni ziemi, a ślad po nim solą i saletrą posypany.

Anonim, Monstrum albo Wiedźmina opisanie
Manala
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2015, 22:11
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 4w5

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Manala »

Introwertycy są chyba bardziej samowystarczalni, nie? Nie chciałabym być bardziej uzależniona od kontaktów z ludźmi i czuć potrzeby ekspresji. + wydaje mi się, że ekstrawertycy czują większy strach przed odrzuceniem i samotnością. Bycie intromanalą mnie zadowala.
Awatar użytkownika
Hija_de_la_luna
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 17 gru 2015, 22:07
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w2
MBTI: INTJ
Lokalizacja: GDN

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Hija_de_la_luna »

Chciałabym, chciała.. oczywiście nie teraz, bo konwersja moim zdaniem nie jest możliwa, ale urodzić się ekstrawertykiem? Czemu nie, żyje im łatwiej, a już na pewno nie spędzają czasu na forach la ekstrawertyków zastanawiając się jakby tu być bardziej skrytym ;)
Я не говорю по-человечьи
Awatar użytkownika
blackandwhite
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2016, 19:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: blackandwhite »

Nie! Zmienianie swojej natury na siłę jest najgorszą możliwą opcją. Ekstrawertyków jest wszędzie pełno, na każdym kroku dają znać o swojej obecności. Stąd introwertycy mogą odczuwać zakłopotanie, myśląc, że coś jest z nimi nie tak. Właśnie tak myślałam jeszcze kilka lat temu. Starałam się robić więcej ekstrawertycznych rzeczy, zacząć przebywać z takimi ludźmi. To była męczarnia, nie czułam się dobrze sama ze sobą. Teraz wiem, że nie warto zmieniać się dla ludzi, na których mi nie zależy i których niewiele obchodzi moje życie. Mam przy sobie kilkoro ludzi, z którymi łączą mnie niesamowite wspomnienia i przyjaźnie, a mojego świata pełnego introwertycznych hobby za nic bym nie oddała. Chociaż uważam, że nie warto całkowicie odcinać się od ekstrawertyków. Super sprawą są różne akcje społeczne, czy też studenckie, gdzie można po przebywać trochę z ludźmi, nie tracąc wiary w świat ;)
Nestor

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Nestor »

Tak, chciałbym być sangwinikiem. Uważam, że jest niesłusznie zaliczany do ekstrawertyków i że jest najbardziej zrównoważonym ze wszystkich temperamentów, co daje mu przewagę nad pozostałymi. I wierzę, że mogę nim zostać tylko potrzeba dużo pracy.
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Konradek »

Krótko i na temat: NIE.
ODPOWIEDZ