Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Agata »

Strangeve pisze:Ja jestem skstrawertyczką, a lepię z modeliny :D

To nie przeszkadza :)
No tak, ale wtedy wyłączam komórkę, udaję, że nie ma mnie w domu i znikam dla świata na dwa dni ;)
Strangeve
Pobudzony intro
Posty: 155
Rejestracja: 08 paź 2010, 20:32
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Strangeve »

Aha,chyba,że tak. To rozumiem.
Ja znikam tylko,jak rysuję.
AnaElaine Joice
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 17 maja 2011, 16:40
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: AnaElaine Joice »

W dzieciństwie chciałam być trochę bardziej przebojowa i towarzyska, być otoczona wianuszkiem uwielbiających cię znajomych, nie uważających cię za kujona bądź nudziarza.
Ale teraz jestem zadowolona z tego jaka jestem. Już wiem że nie jestem nienormalna i to mi wystarczy. Czasem jest trudno, bywam zmęczona, mam ochotę odpocząć w samotności, ale mimo wszystko bycie introwertykiem ma też swoje zalety. Takie częste rozmyślanie na przykład. To sprawia wiele radości. Dzięki obserwacjom można bardzo wiele się nauczyć. Podczas przebywania samemu ze sobą można poświęcić czas swojemu hobby, rozwijać zainteresowania, umiejętności, mieć mnóstwo zabawy, uczyć się czegoś fajnego co nas interesuje.
Obserwując ludzi z boku, też można ich po części poznać (np. czy nie są dwulicowi, czy nie obgadują kogoś).
Wiecie że biedronki nie potrafią wzrokiem precyzyjnie ocenić odległości? Właśnie to zaobserwowałam siędząc sobie z tyłu w aucie i wyłączając się z rozmowy. :)
"Jest 10 rodzajów ludzi – ci, którzy rozumieją kod dwójkowy i ci, którzy go nie rozumieją."
~~~~

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." Julian Tuwim

"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć" Plutarch

"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tak pełni wątpliwości." Bertrand Russel
The Witcher
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2011, 18:15
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: The Witcher »

Nie.

Uważam introwertyzm za zaletę, ale oczywiście "bez przesady". Introwertycy nie pieprzą bez sensu 24h na dobę, więcej myślą. Z tego co widzę są też inteligentniejsi, przynajmniej w większości przypadków.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: qb »

Jakbym był ekstrawertykiem to bym nie miał takiej fajnej dziewczyny, więc nie :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
jcDenton
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 05 lip 2011, 11:41
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: jcDenton »

Jakbym był ekstrawertykiem, to by wyszło szybko na jaw jaki głupi jestem, a tak przynajmniej mogę to ukrywać. :lol:
True
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2011, 22:09
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: True »

Czasami bym chciała, ale tak na dłuższą metę to nie.
Wydaje mi się, że introwertycy bardzo przeżywają to, że są introwertykami, a ekstrawertyków nie obchodzi jacy są, albo nie wiedzą i nie zastanawiają się nad tym. Mają łatwiej, bo się nie przejmują. Tak myślę.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Ausencia »

Chcenie nic tu nie zmieni.
Zethariel
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 01 sie 2011, 17:51
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Zethariel »

Introwertyków jest mniej -- głupio mi przyznać, ale czuję się w pewien sposób elitarny :) Niestety to uczucie pogłębia przydział do typu osobowości INTJ, który ponoć tylko 3% męskiej populacji posiada.

Nie raz się zastanawiałem jak by to było -- mieć krótszą ścieżkę którą muszą pokonać myśli zanim przejdą w czym. Energicznie bawić się ze znajomymi zamiast tęsknie patrzeć na drzwi i zegar, cierpiąc męki typu "czy to grzecznie wyjść tak wcześnie?". Nie przejmować się jutrem i płynąć z innymi w górę wodospadu na tarło...

Trochę dramatyzuję. Uwielbiam być introwertykiem -- patrzę na wszystko inaczej niż większość znajomych, tak jakby z boku, poza domkiem na lalki. Jestem Nurkiem w Labiryncie Odbić (wspaniała książka Sci-Fi, polecam, autorstwa Siergieja Łukianienki).

Z drugiej strony, czasem ogarnia człowieka pustka -- nikt w moim otoczeniu nie przejawia podobnego typu introwertyzmu (logiczne, są oni tam gdzie ja -- czyli w domach, pozaszywani w pracy lub gdziekolwiek gdzie jest cicho). Nieco mogę liczyć na mamę, która ma ten sam typ osobowości jak ja i rozumie moje bóle (i vice versa). Still, only so many subjects can be discussed with her...
Z góry przepraszam jeśli wydam się niemiły bądź obraźliwy. Wszelkie zamieszczone przeze mnie posty mają na celu wnieść coś znaczącego do konwersacji i nie są wymierzone przeciw ich autorom i/lub innym partycypantom tematu.
http://nonentity.blox.pl/2010/10/INTJ-p ... wosci.html
Sonia
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:10
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Sonia »

Ja wolałabym być ekstrawertyczką, bo tak jest łatwiej np. w pracy kiedy jest nudno. Ekstrawertyk pogada z drugą osobą o byle czym i odrazu mu się lepiej pracuje.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Ausencia »

Zethariel pisze: Niestety to uczucie pogłębia przydział do typu osobowości INTJ, który ponoć tylko 3% męskiej populacji posiada.
I co z tego?

Mamy zacząć się już kłaniać?

Myślisz, że wynik jakiegoś testu czyni Cię wyjątkowym? Trafił Ci się tylko taki a nie inny układ literek wymyślony przez jakiegoś psychologa (btw, pewnie nie należącego do tak elitarnego grona - ukłon - jak Ty) Nie ma się czym napawać. Ot, przypadek, gra genów i pozorów.
Awatar użytkownika
jcDenton
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 05 lip 2011, 11:41
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: jcDenton »

Ja wolałabym być ekstrawertyczką, bo tak jest łatwiej np. w pracy kiedy jest nudno. Ekstrawertyk pogada z drugą osobą o byle czym i odrazu mu się lepiej pracuje.
Po co ma być łatwiej? Nie lepiej stawiać czoła wyzwaniom? :D poza tym gdybyś była ekstrawertyczką, to byś nie była już sobą.
Sonia
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:10
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Sonia »

Strangeve pisze:Ja już nim JESTEM xd

Co prawda,jestem jeszcze trochę nieśmiała,ale uwielbiam gadać z ludźmi.Daje mi to energię. Określiłabym siebie jako 90-95% ekstra.

Nie chcę nic zmieniać. Interesuje mnie świat zewnętrzny i czerpię energię z rozmów,spotykania innych kultur itp.
Mylisz pojęcia. Nie można zmienić się z introwertyka w ekstrawertyka i odwrotnie, a introwertyzm nie zawsze idze w parze z nieśmiałością. Ja np. nie jestem nieśmiała.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Akolita »

Ja jestem drugą połówką pewnego ekstrawertyka. I tyle ekstrawertyzmu w życiu już mi zdecydowanie wystarczy. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Phoebe
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 18 lip 2011, 16:27
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Phoebe »

Trudno odpowiedziec na takie pytanie...chyba najlepiej byc kimś pomiędzy (: Mnie osobiście osoby przesadnie extrawertyczne odbierają energię, szczególnie dziewczyny-które ciągle trajkoczą, chichrają się-wyłączam się i tylko kiwam głową uhm, taaa-po 5minutach mam dośc, ale brak mi serca uciąc "rozmowę"(monolog)i odejśc ;p
Wklejam cytat z jakiegoś wywiadu z Nosowską, pasuje do tego co napisałam:

“ W ogóle lubię po prostu sobie być. W tym sensie, że nie od razu robić jakieś zamieszanie wokół siebie. Nie zacieszać. Nie otaczać się na siłę ludźmi po to, żeby mieć takie poczucie szumu, który sprawi, że będę czuła, że żyję. Potrafię czuć, że żyję, kiedy siedzę po cichu. ”
— Kasia Nosowska,
ODPOWIEDZ