Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Nelia
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2013, 15:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: INTJ 95/53/79/95

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Nelia »

Lubię swoje introwertyczne wcielenie, mimo że nieraz nie jest z nim łatwo.
Powiedziałabym nawet, że go potrzebuję.
Mając pewne odchylenia od normy i zachowując się jak ekstrawertyk czułam się, tak jak w pewnej książce było to określone - umysłowa dz**ka. Nie neguję tu ludzi ze skłonnościami ekstrawertycznymi, ale działanie wbrew sobie.
Zachowując swój introwertyzm - mogę być jak gąbka, chłonąć wszystko. Nic mi nie umyka, jestem w zgodzie ze sobą i światem.
Nie miałam dość samotności. Nigdy.
Miałam dość pogardliwych spojrzeń, spojrzeń ludzi, którzy mnie nie rozumieli.
Którzy nawet nie chcieli mnie zrozumieć, nie próbowali.
Totti
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2012, 19:48
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Totti »

lea pisze:Ucierpiałby na tym mój artyzm.
Jeżeli to nie była ironia to pozwolę sobie zacytować, gdyż miałem napisać to samo.
Awatar użytkownika
dreamer08
Introwertyk
Posty: 98
Rejestracja: 30 gru 2012, 19:42
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: dreamer08 »

Moja odpowiedź brzmi: absolutnie nie.
Dobrze jest mi tak jak jest i nie chciałabym tego zmieniać. Jakoś nie umiem wyobrazić siebie jako osobę o niezwykle bogatym życiu towarzyskim, żywą, gotową na wszelkie wyjścia i czerpiącą z życia garściami.
Introwertyzm natomiast umożliwia mi rozwijać się duchowo w większym zakresie. A wynika to między innymi z tego, że dużo czasu spędzam sama, co wiąże się z przedłużaniem procesów wszelkich analiz, ale nie tylko. Czytam książki i chłonę to, co jest w nich zawarte. Rysuję i uzewnętrzniam to, co dla mnie ważne. Spotykam się w niewielkiej grupie znajomych i obserwuję. A co jest w tym ostatnim najlepsze? Że właśnie wtedy angażuję wszystkie swoje zmysły i w ciągu jednego spotkania jestem w stanie wywnioskować o kimś więcej niż pozostali. Niewiele się udzielam, wyłapuję to, co mówią inni, zwracam uwagę na ich gestykulację, mimikę, aż na końcu tworzę swój własny obraz danej jednostki. I przeważnie okazuje się, że moje wnioski były słuszne. Ostatnio nawet była bardzo ciekawa sytuacja, bowiem okazało się, że wiem o kimś wiele szczegółów, natomiast ta właśnie osoba mnie nawet nie kojarzy ;) Być niedostrzeganym, a wiedzieć tak dużo o innych - bardzo ciekawe doznanie.
Poza tym wychodzę sobie sama na spacery i mogę się wyłączyć. Nikt nie marudzi, że idę za szybko, albo za wolno. Nikt mnie nie szturcha argumentując to: "bo milczysz. Głupio tak w ciszy" (osobiście wychodzę z założenia, że cisza też poniekąd może zbliżyć. Ja np. milczę, kiedy dobrze się czuję w czyimś towarzystwie - wtedy stawiam na kontakt wzrokowy).
Suma sumarum bardzo dobrze się czuję w skórze introwertyczki i nie zamieniłabym się z żadnym ekstrawertykiem. Nawet na jeden dzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: djaq »

Tak, ale na jeden pełny dzień, z czystej ciekawości. Na dłużej nie wyobrażałbym sobie bycie ekstra, zgłupiałbym.Te ciągłe spotkania, szybkość życia, bycie w centrum uwagi to nie dla mnie.
5w4
INTJ
Everything

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Everything »

Syco pisze: Czy wolelibyście "wyjść z własnej głowy", żyć chwilą w otoczeniu setek kolegów, tańczyć na ślubach, fikać na koncertach, chodzić do klubów lub tez po prostu potrafić cieszyć się (wyjątkowo niesławną na tym forum) "rozmową o pierdołach"?

Gdybyście mieli możliwość wyboru, co byście wybrali?
Kiedyś chciałem “wyjść“ i być takim zwykłym człowiekiem, który jara się głupotą innych..ale, na szczęście mi przeszło :) (i swoją przy okazji też..).
Co bym wybrał ? Po stokroć intro! Widzę więcej od ekstra.. fju, ba!, nie ma porównania.
Rozmowy o pierdołach.. nie cierpię tego.. -,-. Plotki i inne gadki szmatki.. To wcale nie jest ciekawe.. Lepiej porozmawiać o czymś co jest związane z nami, charakterze, czy to zainteresowaniach. Dużo więcej powagi, niż głupoty..
topór
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2013, 11:59
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: topór »

Znajomy ekstrawertyk ma urodziny. W tym momencie ponad 50 osób złożyło mu życzenia na fejsbókowej tablicy.

Gdy ja miałem urodziny i w ramach eksperymentu ujawniłem datę urodzin to na mojej tablicy napisało SZEŚĆ osób... :roll:

W takim chwilach nie ukrywam, jest mi przykro.
lukasamd

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: lukasamd »

Czemu?
Na ile szczere są te facebookowe życzenia?

Bo serwis przypomina?
Ja w tym roku przed urodzinami ukryłem datę. Życzenia przez tel. złożyły raptem 2-3 osoby.
I to są Ci prawdziwi przyjaciele ;)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: highwind »

Ilu masz znajomych ty, a ilu on? Obliczmy to procentowo ;)
topór
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2013, 11:59
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: topór »

On 300, ja 60. Wartości zaokrągliłem.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: highwind »

No to mu życzenia złożyło 17%, tobie 10%. Nie ma tragedii, tym bardziej że u niego pewnie ludzie zrobili to z rozpędu. Wiesz - raz że działa psychika stadna, a dwa, że im więcej życzeń, tym większa szansa, że inni zauważyli powiadomienie o urodzinach, bo im się wyświetliło na wallu, że jakiś wspólny znajomy złożył życzenia jubilatowi. Tragedii nie ma Siekier!
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: So-ze »

To ta gorsza strona Facebooka, że ludzie mniej popularni czują się jeszcze bardziej na marginesie. by Cpt Obvious Część pewnie ma to jednak w dupie. Nie powiem, chciałbym mieć więcej znajomych, by wreszcie trafić na jakąś prawdziwą przyjaźń czy cuś, ale na pewno nie zrobiłbym tego dla lajków czy czegokolwiek innego xD Sam miałem identycznie 2 tygodnie temu, 6 osób napisało na wallu, a 3 z tych z którymi utrzymuję kontakt - przez czat. Przy 104 znajomych. Swojego czasu robiłem jak lukasmd ale teraz już to olewam.
topór
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2013, 11:59
Płeć: nieokreślona

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: topór »

lukasamd pisze:Czemu?
Na ile szczere są te facebookowe życzenia?

Bo serwis przypomina?
Ja w tym roku przed urodzinami ukryłem datę. Życzenia przez tel. złożyły raptem 2-3 osoby.
I to są Ci prawdziwi przyjaciele ;)
Większość życzeń jest wątpliwej szczerości, to fakt. No ale I część eksperymentu wykonana. Teraz "schowam" tę datę i poczekam do tego dnia, zobaczymy kto się odezwie.
Tragedii nie ma Siekier!
Od pewnej "znajomej" nie było życzeń. Ale ta sama koleżanka w dniu urodzin tego ekstrawertyka wręcz rzuciła się na jego tablicę. Naturo, czemu tak zaprogramowałaś kobiety? :?

W ogóle to żenada jak tam widzę co ten ekstrawertyk wrzuca na tablicę.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Agon »

Ekstrawertycy zbyt wiele informacji ujawniają o sobie. Wierzą w uczciwość i wzajemność ludzką, że jak się otworzą przed kimś, to ten ktoś też się otworzy. To tak nie jest i dlatego ja nie chciałbym być ekstrawertykiem, oni nie umieją zahamować reakcji emocjonalnej jaka w nich powstała co obnaża ich słabe punkty.
emfausto

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: emfausto »

Gdybyście mieli możliwość wyboru, co byście wybrali? Czy bylibyście gotowi poświęcić wszystkie zalety i wady związane z byciem intro na rzecz zalet i wad ekstrawertyków?
Lojalny wobec introwertycznego "jestestwa"
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: ross »

Ja zdecydowanie chciałbym być ekstra. Może to dlatego, że jestem bardziej ambi niż intro.
ODPOWIEDZ