Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Dant3s »

Agon pisze:Ekstrawertycy zbyt wiele informacji ujawniają o sobie. Wierzą w uczciwość i wzajemność ludzką, że jak się otworzą przed kimś, to ten ktoś też się otworzy. To tak nie jest i dlatego ja nie chciałbym być ekstrawertykiem, oni nie umieją zahamować reakcji emocjonalnej jaka w nich powstała co obnaża ich słabe punkty.
A ja jednak chciałbym komuś "obnażyć swoje słabe punkty" :) ale trafiając na nieodpowiednią osobę można trafić jedynie na niezrozumienie i/lub zranienie
topór pisze:Znajomy ekstrawertyk ma urodziny. W tym momencie ponad 50 osób złożyło mu życzenia na fejsbókowej tablicy.

Gdy ja miałem urodziny i w ramach eksperymentu ujawniłem datę urodzin to na mojej tablicy napisało SZEŚĆ osób... :roll:

W takim chwilach nie ukrywam, jest mi przykro.
Nie wiem jak wy ale ja nie chciałbym skończyć jak koleżka na tym filmie http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xVZYiJKl1Y
Wszystko jest dla ludzi ale z niczym nie należy przesadzać
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Papaja »

Wolalabym byc ekstrawertykiem bo dzisiejszy swiat jest bardzo ekstrawertyczny. introwertykowi jest sie bardzo trudno w tym odnalezc. gdyby swiat bylby introwertyczny a ja bylabym ekstrawertykiem to w takim przypadku wolalabym byc introwertykiem
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Coldman »

Hmm Często gdy siedzę sobie sam np w autobusie a za mną siedzą znajomi , śmieją się , gadają i wogule wtedy sobie wyobrażam , co by było jak bym byl extrawertykiem. Śmiał bym się z nimi i byłbym w centrum zainteresowania. Niby fajne ,ale coś czuję że wtedy nie miał bym cech dzięki którym teraz jestem uważany za wyjątkową osobę. Mój przyjaciel wie ze może mi zaufać że w życiu bym go nie wydał , a gdybym był takim extra wszystko by mogło się zdarzyć. W zyciu być może byłbym cwaniakiem którego każdy obgaduje za plecami, nie zaznał bym wtedy wewnętrznego szczęścia , które jako introwertyk mam szanse nie raz doznać
ann_92
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2014, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w8

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: ann_92 »

Ludzie ekstra mają lepiej w życiu. Gdy są zapraszani na imprezę pewnie nie zastanawiają się jak z niej się wymigać, nie przeżywają tydzień przed :)
Są postrzegani jako ci fajniejsi, z którymi dobrze trzymać...
Ile jeszcze musiałabym wymieniać tych + ...
Pewnie nie męczyłabym się tym, że muszę iść na imprezę z moim chłopakiem i wychodzić na tą małomówną i sztywną :wink:
Impreza to konieczny obowiązek a po niej jest błogi spokój do następnej.Doceniam moje życie po takim czymś.

Tak, moje życie byłoby łatwiejsze ale pewnie zupełnie inne.

Lubię spokój, który mnie otacza. Na sylwestra wolę zostać w domu. Z herbatą i sezonem Przyjaciół.
Jeżeli już jakaś impreza to w gronie spokojnych ludzi, którzy akceptują mój introwertyzm :)

Mój pierwszy poooost :)
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Konradek »

Osoby ekstrawertyczne noszą maski fajnych ludzi, a rzeczywistości są zupełnie inni, tzn mają takie same problemy jak introwertycy. Nie dajcie się zwiesić opinii o ich wspaniałym życiu, pełnych imprez, zabaw ciągłego seksu, luzu i mnóstwa wspaniałych przyjaciół.

Zapraszani są na imprezy, bo ekstrawertyk podświadomie zadaję się z ekstrawertykami. Osoba ekstrawertyczna wie, że tylko drugi ekstrawertyk zachwyci się jego osobą. Introwertyk na wygłupy ekstrawertyka skwituję komentarzem, lub litosnym spojrzeniem. Dlatego introwertycy nie są zapraszani na różnorakie zabawy.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Drim »

ciągłego seksu
:cry:
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Konradek »

Drimlajner pisze:
ciągłego seksu
:cry:


A Ty tylko o jedynym myślisz :)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Drim »

Wolałbym nie myśleć a robić ale cóż, nie wszystko w życiu można mieć.
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Konradek »

Drimlajner pisze:Wolałbym nie myśleć a robić ale cóż, nie wszystko w życiu można mieć.
Po do kobiety trzeba prosto, anie na okrągło.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: So-ze »

Konradek pisze:Osoby ekstrawertyczne noszą maski fajnych ludzi, a rzeczywistości są zupełnie inni, tzn mają takie same problemy jak introwertycy. Nie dajcie się zwiesić opinii o ich wspaniałym życiu, pełnych imprez, zabaw ciągłego seksu, luzu i mnóstwa wspaniałych przyjaciół.

Zapraszani są na imprezy, bo ekstrawertyk podświadomie zadaję się z ekstrawertykami. Osoba ekstrawertyczna wie, że tylko drugi ekstrawertyk zachwyci się jego osobą. Introwertyk na wygłupy ekstrawertyka skwituję komentarzem, lub litosnym spojrzeniem. Dlatego introwertycy nie są zapraszani na różnorakie zabawy.
Co Ty gadasz za bzdury ;d udajesz, że nas o czymś uświadamiasz?

Zmieńcie nazwę tematu na "Czy chciałbyś być Highwindem" xD
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Drim »

Po do kobiety trzeba prosto, anie na okrągło.
Hej mała. Mam w domu 20 tomów o technikach seksualnych i pełną szafę akcesoriów począwszy od paletki do ping ponga a skończywszy na stroju pielęgniarki... zostaniesz, nie chce używać tego słowa ale cóż, inne nie przychodzi mi do głowy... zostaniesz moim króliczkiem doświadczalnym ?

Ja bardzo lubię króliczki.

...

Tia. Już to widzę. Szast - plast - spadaj dziwaku.
Zmieńcie nazwę tematu na "Czy chciałbyś być Highwindem" xD
Och, ile nowych książek bym kupił za tą kasę z nadgodzin w ramach bycia niewolnikiem.
NoJa
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:49
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: NoJa »

Pewnie że bym wolał, sposób mojego życia bardzo mnie męczy i nie potrafię go zmienić.
Awatar użytkownika
zan
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:47
Płeć: kobieta
MBTI: INFP/ENFP
Kontakt:

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: zan »

Ja się dobrze czuję jako intro i nie zamierzam tego zmieniać. Jestem dość towarzyska, dobrze się czuję (na ogół) wśród ludzi, lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać... a jednocześnie bycie intro sprawia, że nie nudzę się sama ze sobą - zawsze jest jakaś książka, film czy zdjęcia do obróbki. Jest mi dobrze dokładnie tak, jak jest :)
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Konradek »

Jestem intro i jest mi z tym dobrze :D
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Papaja »

Konradek pisze:Jestem intro i jest mi z tym dobrze :D
podpisuje sie pod tym i ja :)
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
ODPOWIEDZ