Oryginalni

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Oryginalni

Post autor: kosmita »

To ja powrócę do tematu wątku (albo wątku tematu, jakkolwiek to brzmi).

Od kiedy przestałem się przejmować tym "co pomyślą o mnie inni", coraz częściej idę za własnym wyborem, a nie wyborem tłuszczy. Czy jestem oryginalny? Hmmm, do garnituru nigdy nie noszę krawatu :P. Poza tym, widzę kolory inaczej niż większość ludzkiej populacji.
szukam
marc

Re: Oryginalni

Post autor: marc »

Wg mnie kazdy *swiadomy* czlowiek jest oryginalny. Nie ma sensu licytowac sie oryginalnoscia, bo dla jednych sprowadza sie ona do wnetrza, dla innych zas wylacznie do wyrozniania sie w tlumie ubiorem, fizjonomia, etc. Ludzie nieswiadomi siebie samych - skrotem: bezrefleksyjni - upodabniaja sie bezmyslnie do masy, i dlatego nie sa oryginalni. Takie dzialanie gwarantuje im ponoszenie mniejszej - bo nalozonej na grupe - odpowiedzialnosci, a takze zwolnienia z podejmowania wielu istotnych decyzji; jak rowniez udzlal w profitach grupy.

Co jest bardziej korzystne dla *jednostki*? kazdy ocenia to sam i ponosi odpowiedzialnosc za wlasny wybor ;)
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Oryginalni

Post autor: air »

eremita pisze:lecz moja oryginalność wynika w dużej mierze z własnych decyzji
Owszem, z decyzji wynika moja oryginalność, ale to nie ma nic wspólnego z chęcią bycia inną, niż ktos tam... Decyzje podejmuję zgodnie z własnymi zasadami, którymi się kieruję.
Thompson
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2009, 22:05
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oryginalni

Post autor: Thompson »

W swojej oryginalności zgadzam się z założycielem tematu. Nie mam nic więcej do dodania.
marc

Re: Oryginalni

Post autor: marc »

Co do "oryginalnosci" zalozyciela watku, to zwie sie ja antykonformizmem.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oryginalni

Post autor: Inno »

marc pisze:Co do "oryginalnosci" zalozyciela watku, to zwie sie ja antykonformizmem.
A no owszem, tak to brzmi. A antykonformizmowi bliżej do konformizmu niż do nonkonformizmu.
Obrazek
marc

Re: Oryginalni

Post autor: marc »

Inno pisze:
marc pisze:Co do "oryginalnosci" zalozyciela watku, to zwie sie ja antykonformizmem.
A no owszem, tak to brzmi. A antykonformizmowi bliżej do konformizmu niż do nonkonformizmu.
Dokladnie. W skrocie: antykonformizm jest sprzeciwem dla samego bycia w opozycji, zas nonkonformizm jest postawa wlasna, odrebna i niezalezna od opozycji. Jesli sie z dana opozycja zgadzamy, to przyznajemy jej racje ... inaczej bylibysmy antykonformistami ;)
Thompson
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2009, 22:05
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oryginalni

Post autor: Thompson »

Macie rację. Po doczytaniu na ten temat stwierdzam że jestem trochę bardziej hardcore'ową wersją nonkonformisty ale nie skrajną.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 644
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oryginalni

Post autor: Rafael »

Ja nie lubię być oryginalny. :(
Raczej starałem się współbrzmieć z grupą, z którą się identyfikowałem. Czasem bywały one ekscentryczne jak subkultura punk, czy rasta.

Jednak przez całe życie słyszałem pytanie "dlaczego jesteś taki inny?". :o
Ta przypadłość zapewne odziedziczona po wielonarodowych przodkach. Powstała niepowtarzalna mieszanina genetyczna, z którą, chciał nie chciał, trzeba iść przez życie. :hug:
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Oryginalni

Post autor: intbrun »

Złota łopata forumowa chyba... ;-)
ODPOWIEDZ