WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: Akolita »

Będę tęsknić za szkołą. Zastanawiam się, w jaki sposób zrobić sobie jej namiastkę podczas wakacji. Póki co skonstruowałam sobie listę lektur, które bardzo chcę przeczytać. Niestety, w moim mieście wydarzeń kulturalnych jest jak na lekarstwo a w dyskusyjnym klubie kinomanów nie mogę się odnaleźć, strasznie zajadłe spory tam prowadzą...
Poza tym, tak zupełnie prozaicznie, zwyczajnie, jak wielu ludzi, chciałabym poznać w te wakacje kogoś z kim mogłabym je miło spędzić.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
ryba4444
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2011, 11:17
Płeć: nieokreślona

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: ryba4444 »

moje wakacje nie będą zbytnio urozmaicone... cały lipiec w pracy... później woodstock i reszta sierpnia w domu zapewne przy komputerze
4w5
INTJ
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: qb »

Od kiedy zacząłem pracować i studiować lubię wakacje ze względu na to, że mogę porobić rzeczy, na jakie nie mam czasu w czasie roku szkolnego, chodzi mi o materiał jaki wolę sobie przyswoić, a nie jaki muszę. Praca, wiadomo, nie da się zrezygnować na wakacje z niej, ale przynajmniej wolne popołudnia są.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: Inno »

qb pisze:Od kiedy zacząłem pracować i studiować lubię wakacje
A wcześniej nie lubiłeś? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: qb »

Inno pisze:
qb pisze:Od kiedy zacząłem pracować i studiować lubię wakacje
A wcześniej nie lubiłeś? ;)
No w sumie to zawsze lubiłem :D Ale teraz lubię inaczej :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: Inno »

qb pisze:No w sumie to zawsze lubiłem :D Ale teraz lubię inaczej :P
Teraz lubisz po dorosłemu. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
jcDenton
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 05 lip 2011, 11:41
Płeć: nieokreślona

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: jcDenton »

Ponoć tylko nudni ludzie się nudzą, ale ja nie cierpię tego powiedzenia i to nieprawda.

Wakacje potrafią być bardziej męczące niż uczniowska/studencka rutyna. Jak nie uda się z żadną robotą, to będzie trzeba sobie radzić jakoś z nadmiarem wolnego czasu przez te trzy miesiące. Czasami jest ciężko i w sumie jeśli się nie ma naprawdę wciągających pasji/dobrych znajomych niemal na zawołanie, to okres wakacyjny potrafi wprowadzić w delikatne odrętwienie, a nawet melancholię.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: Ausencia »

jcDenton pisze:Ponoć tylko nudni ludzie się nudzą, ale ja nie cierpię tego powiedzenia i to nieprawda.
Nieprawda, bo nie ma nudnych ludzi. :)

Mnie się wydaje, że nuda nakręca. Jak już wpadnie się ten marazm to trudno się z niego wykaraskać. Ale to też ma swój urok.
Awatar użytkownika
jcDenton
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 05 lip 2011, 11:41
Płeć: nieokreślona

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: jcDenton »

Mnie się wydaje, że nuda nakręca. Jak już wpadnie się ten marazm to trudno się z niego wykaraskać. Ale to też ma swój urok.
Tak, uzależnia. Do pewnego stopnia rzeczywiście 'nicnierobienie' ma swój własny urok, ale potem zamienia się w koszmar. Depresyjne myśli nakręcają jeszcze więcej coraz to nowych depresyjnych myśli.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: Inno »

jcDenton pisze:Ponoć tylko nudni ludzie się nudzą, ale ja nie cierpię tego powiedzenia i to nieprawda.
Wiesz, jak dla mnie, to drugą częścią swojego postu potwierdziłeś tezę, której chciałeś chyba zaprzeczyć. Jeśli nie jesteś zamknięty w więzieniu na paru metrach kwadratowych albo wywieziony w jakąś kompletnnie wyludnioną dzicz (zakładając że nie pociąga Cię spacerowanie po lesie, obserwowanie zwierząt, zbieranie grzybów, survival, fotografia, malarstwo pejzażowe, układanie kolaży z ususzonych kwiatów etc.), to nieumiejętnośc znalezienia przyjemnego i ciekawego dla siebie zajęcia świadczy jednak o Tobie. Ba, niektóre znane na świecie i mające wpływ na historię dzieła powstały właśnie w więzieniu, jako odtrutka na nudę i sposób twórczego spędzenia czasu.
Konieczność posiadania towarzystwo by się nie nudzić jednak mocno ogranicza. Kurczę, nie trzeba mieć wcale niesamowitych pasji, wystarczy robić coś, co się lubi.
Obrazek
Awatar użytkownika
jcDenton
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 05 lip 2011, 11:41
Płeć: nieokreślona

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: jcDenton »

Inno, ja z tym teraz nie mam już problemu. Mówię tylko na podstawie doświadczeń z moich niektórych wcześniejszych wakacji, które może opiszę na przykładzie najdłuższych ferii letnich w życiu rok temu (po zakończeniu liceum):

Jak się nie ma pasji, to czas zwykle wypełniają dość bierne formy spędzania czasu - muzyka, książka, filmy, od czasu do czasu jakiś spacer itd. I owszem, przez pewien czas jest to przyjemne, ale po jakimś czasie budzisz się i stwierdzasz 'to przecież nie ma nic a nic sensu'. W głowie rodzi się zatruwający życie nihilizm. Próbujesz się w coś konkretniejszego wciągnąć na dłużej, ale przeszkadza Ci w tym zasiana już w umyśle melancholia i słomiany zapał. Czujesz, że 'czegoś we wszystkim brakuje'. Muszę jednak przyznać, że na to wszystko nałożyły się mi inne nieciekawe czynniki związane z np. wyborem studiów itp., które wzmocniły cały efekt odrętwienia.

A akurat w absolutną, wyludnioną dzicz bym chętnie wyjechał. :)
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: Inno »

Z tego co piszesz wynika, że powodem był obniżony nastrój i marazm, a nie brak pasji czy towarzystwa wokół.
jcDenton pisze:Jak się nie ma pasji, to czas zwykle wypełniają dość bierne formy spędzania czasu - muzyka, książka, filmy,
To jak najbardziej mogą być ogromne pasje, nie dyskredytuj. To, że ciało pozostaje zwykle w spoczynku podczas np. czytania, nie znaczy, że mózg nie jest wtedy aktywny, wyobraźnia się nie rozwija, nie wzbogaca słownictwo, nie poprawia opatrzenie z poprawną pisownią etc.

Temat pasji kontynuujemy tutaj: Pasje. - Inno
--------------------------------

Btw :twisted: :

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: WAKACJE, EHH WAKACJE ;/

Post autor: cityCAT »

Brakuje mi takich wakacji, brakuje mi chociaż tygodnia wolnego, chociaż paru dni, żeby zrealizować własne plany.. ):

Myślę, że od pracy jednak gorsze są wakacje, spędzone w domu na stołku przed kompem. Warto wykorzystać ten czas i odpoczywać raczej aktywnie..

Osobiście mogę westchnąć jak w temacie WAKACJE, EHH WAKACJE.. ):
Actually, I CAN
ODPOWIEDZ