Uciekający czas

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Uciekający czas to dla mnie duży problem. Tak w zasadzie, to od dziecka mam problemy ze zdążaniem do szkoły - prawie zawsze zasypiam na lekcje. Na dodatek mam coś takiego, że jak wstaję to nagle wysypuje się na mnie mnóstwo rzeczy, które muszę zrobić - wstać, wziąć prysznic, zjeść śniadanie, około pół godziny po śniadaniu iść do WC - irytuje mnie to, że to pół godziny po śniadaniu jest wypada dokładnie w momencie jak mam iść na autobus do szkoły :? .

Jeśli chodzi o spotkania ze znajomymi, to z reguły się nie spóźniam, bo mogę dostosować godzinę spotkania do tego, kiedy będę gotów do wyjścia - jak mogę od razu przyjść to umawiam się na za 10 minut, jak muszę się przygotować do wyjścia, to umawiam się na później.

W ogóle, to ostatnio zdarzyło mi się zaspać na kurs, który był o 16:00...
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

Mam ten sam problem.
Czas ucieka mi przez palce. Czuje sie jakbym straciła pare lat życia na tym rozmyślaniu i przebywaniu we własnym świecie.

Teraz wpadłam na pomysł by robić plan co i jak mam niezwłocznie zrobić danego dnia. Nie za dużo oczywiście, nawet muszę przyznać ze działa.

A co do spotkań to jeżeli umawiam się z kimś kto mnie zna, spóźniam sie prawie zawsze;]
Natomiast jeżeli z kimś kogo nie znam albo niezadobrze to jestem na miejscu już godzine przed (bo z reguły już od rana się denerwuje spotkaniem i nie jestem w stanie robić nic pożytecznego) ;]
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

Cliodne pisze:

Natomiast jeżeli z kimś kogo nie znam albo niezadobrze to jestem na miejscu już godzine przed (bo z reguły już od rana się denerwuje spotkaniem i nie jestem w stanie robić nic pożytecznego) ;]
dokładnie i przyjeżdząm wcześniej aby zapoznać się z terenem;p
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: szejk »

Jeśli w danym dniu ma wydarzyć się coś ważnego ( np egzamin, spotkanie z kimś nieznajomym lub mam jechać w nieznany teren) , budze się ok 1,5 h przed godzina o której mam wstać i rozmyślam o nadchodzącym wydarzenu, przygotowywuje się psychicznie etc. Bardzo nie lubie wstawać odrazu z łużka, zawsze nastawiem budzik troche wcześniej by móc pomyśleć
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

szejk pisze:Jeśli w danym dniu ma wydarzyć się coś ważnego ( np egzamin, spotkanie z kimś nieznajomym lub mam jechać w nieznany teren) , budze się ok 1,5 h przed godzina o której mam wstać
nie wiem czy o tym już nie pisałam, ale ja dzień przed ważnym wydarzeniem śpię urywkami i niegdy się nie wysypiam....
potem jeśli się da odsypiam na ławkach;d
Pomyk

Post autor: Pomyk »

Ekwiwalencja pisze: nie wiem czy o tym już nie pisałam, ale ja dzień przed ważnym wydarzeniem śpię urywkami i niegdy się nie wysypiam....
potem jeśli się da odsypiam na ławkach;d
Też tak czasem mam.

Jeśli chodzi o czas, to również przelatywał mi przez palce, dlatego postanowiłem pójść do pracy. Teraz przynajmniej część czasu udaje mi się wykorzystać na coś pożytecznego :)
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Zauważyłem u siebie dziwną rzecz - od jakichś dwóch lat, jak wstaję, nie potrafię od razu wstać i leżę w łóżku, tak jakbym nie miał kontroli nad tym czy wstanę, czy nie.
Czasami mi się zdarza, że leżę nawet i godzinę nie potrafiąc wstać. Tak jakbym był odłączony od funkcji wstawania z łóżka i musiał ją jakoś aktywować lub poczekać aż się aktywuje...
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: szejk »

Zauważyłem u siebie dziwną rzecz - od jakichś dwóch lat, jak wstaję, nie potrafię od razu wstać i leżę w łóżku
Dlatego sobie nastaiwm budzik wcześniej żeby sie przygotować do wstania z lóżka. Pewnie wydaje się to niektórym niezbyt normalne
Majka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:07
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Majka »

Mnie nie wydaje się nienormalne, bo w liceum, kiedy codziennie musiałam wstawać wcześnie, też tak robiłam. Żeby się nie spóźnić, nastawiałam sobie budzik na pół godziny przed godziną, o ktorej powinnam wstać. A i tak często nie zdążałam do szkoły...
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Ja ostatnio tak przeleżałem budzik w, którym w końcu się wyczerpały baterie a potem jeszcze mama musiała mnie przez pół godziny budzić a Ja nie byłem w stanie przez ten czas wstać.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
qba797

Post autor: qba797 »

Co do uciekającego czasu to TEŻ tak mam.Z wiekiem sie to nasila.
Szkoda tych lat które wszyscy uważająza najlepsze w życiu.Może i szkoda ale ja chyba nie bardzo zdaje sobie sprawe z tego CO trace? No bo jaki mam byc jak nie taki jaki jestem ,nie mam na to pomysłu.Tak sobie mysle że to może przerwac tylko jakieś straszne, trałmatyczne przeżycie, po który nastąpi u mnie zmiana światopoglądu.

Jestem tu nowy
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Nieważne, jak dużo czasu bym miała. Mogę mieć całe eony tak zwanego "wolnego czasu". I tak go zmarnuję. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
ODPOWIEDZ