Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Hazaks »

Ayan0 pisze: 16 cze 2018, 22:56 Nie lubił, kiedy przychodziłam popatrzeć jak gra :<
Chyba wszyscy starsi bracia nie lubią gdy młodsze siostry patrzą jak grają :D

A tak do tematu to mam młodszą siostrę. Nie przepadam za nią zwłaszcza dlatego, że jest rozwydrzonym dzieciakiem.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: czarownica »

Mam o 2 lata młodszego brata. Nasze relacje mogę określić jako poprawne (zazwyczaj), ale przyjaciółmi to my nigdy nie będziemy. Zbyt duża jest różnica charakterów pomiędzy nami. On jest pewny siebie, wygadany i charyzmatyczny (kiedyś nawet miał ksywkę "Prezes"). A ja wręcz przeciwnie.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Adrian
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2018, 18:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w1
MBTI: INFJ

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Adrian »

Mam brata statszego o 5 lat. Oboje jesteśmy introwertykami i w sumie prawie ze sobą nie rozmawiamy.
kacii7331
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2018, 23:37
Płeć: mężczyzna

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: kacii7331 »

czarownica pisze: 20 cze 2018, 13:30 Mam o 2 lata młodszego brata. Nasze relacje mogę określić jako poprawne (zazwyczaj), ale przyjaciółmi to my nigdy nie będziemy. Zbyt duża jest różnica charakterów pomiędzy nami. On jest pewny siebie, wygadany i charyzmatyczny (kiedyś nawet miał ksywkę "Prezes"). A ja wręcz przeciwnie.
To i tak masz lepiej mam prawie 18 lat a o rodzeństwie to mogę sobie tylko pomarzyć...
Wole być biedny i mieć rodzeństwo niż mieć wszystko lecz jedynakiem....

Jestem jedynym facetem w rodzinie co jestem jedynakiem, a jedynie to dwie kuzynki są jedynaczkami....
+ w klasie tylko ja nie mam rodzeństwa, wkurza mnie to....
Chciałbym też być wujkiem a nie tylko z kuzynostwa
Nie chce być inny pod tym względem.... :(
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Czerwonekredki »

Jedynaczka, niestety. :(
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Kudlaty95
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:35
Płeć: mężczyzna

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Kudlaty95 »

Mam dwóch braci starszego o 4 lata , i młodszego o 4 😂😂😂.
helganinX

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: helganinX »

Jedynak, w sumie sam wychowałem sie na chama. Ciężko nawiązuje kontakty.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: bartek93 »

Mam młodszą siostrę, też introwertyczkę. Mimo to średnio się dogadujemy. Bywa bardzo egocentryczna i apodyktyczna. Spotkało mnie z jej strony wiele przykrości, o których łatwo nie zapomnę.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Arsen »

Mam brata starszego o 10 lat. Kiedyś sporo się kłóciliśmy i niemal wojny były ale od jakiegoś czasu jest między nami wszystko dobrze.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
mindlessness

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: mindlessness »

Na szczęście nie jestem jedynaczką. I szczerze współczuję jedynakom.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: highwind »

Arsen pisze: 08 lut 2019, 17:09 Mam brata starszego o 10 lat. Kiedyś sporo się kłóciliśmy i niemal wojny były ale od jakiegoś czasu jest między nami wszystko dobrze.
O co mieliście kosę? Ja z siostrą też strasznie walczyłem, a nie umiem sobie już nawet przypomnieć konkretnych przyczyn, poza subtelnościami wynikającymi z różnic charakterów i temperamentów. Niby takie nic, a nieraz dochodziło do rękoczynów :P
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Arsen »

highwind pisze: 10 mar 2019, 11:47
Arsen pisze: 08 lut 2019, 17:09 Mam brata starszego o 10 lat. Kiedyś sporo się kłóciliśmy i niemal wojny były ale od jakiegoś czasu jest między nami wszystko dobrze.
O co mieliście kosę? Ja z siostrą też strasznie walczyłem, a nie umiem sobie już nawet przypomnieć konkretnych przyczyn, poza subtelnościami wynikającymi z różnic charakterów i temperamentów. Niby takie nic, a nieraz dochodziło do rękoczynów :P
W sumie teraz nie wiem czy to było coś konkretnego, raczej od tak kwestia innych charakterów i różnicy wieków. Wystarczyło że przyszedł w złym czasie albo powiedział coś nie tak i już kłótnia gotowa xd. Ja byłem ten buntownik młody a on dorosłego zgrywał. Choć sporo też razem graliśmy czy to w domu czy poza nim. Nigdy jednak jakoś super blisko nie byliśmy, mamy inne podejścia do świata i życia.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Fangtasia »

Arsen pisze: 10 mar 2019, 12:09 W sumie teraz nie wiem czy to było coś konkretnego, raczej od tak kwestia innych charakterów i różnicy wieków. Wystarczyło że przyszedł w złym czasie albo powiedział coś nie tak i już kłótnia gotowa xd. Ja byłem ten buntownik młody a on dorosłego zgrywał. Choć sporo też razem graliśmy czy to w domu czy poza nim. Nigdy jednak jakoś super blisko nie byliśmy, mamy inne podejścia do świata i życia.
U mnie podobnie, mimo że różnica wieku inna, bo tylko 3 lata między nami. W dzieciństwie chciałam być z nim wszędzie, a on jak najdalej ode mnie. Kłótnie były o bzdety, często się mnie czepiał gdy nie robiłam nic złego. Mamy różne charaktery, on jest dość czepialski a ja raczej mam wywalone w kto co i jak robi. Mam wrażenie, że zawsze się mnie wstydził, zwłaszcza jak byliśmy młodsi. Teraz to nie wiem.
Rzadko gadamy, mieszka daleko a jak przyjeżdża do domu to ze mną dużo gada, głównie śmieszki. Tak to zero kontaktu, nigdy nie rozumiałam tej relacji z jego punktu widzenia. Z mojej strony zawsze chciałam być z nim bliżej, no ale jest jak jest. :P
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: highwind »

Ja z siorką też nie mamy kontaktu za często. Kiedy mijamy się w domu rodzinnym to tez raczej kończy się na buziaku w policzek. Ale myślę, że mimo to możemy na siebie liczyć. Ta świadomość jest dla mnie wystarczająca. Mam nadzieję, że dla niej też.
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Merigold »

Mam młodszą siostrę, różnica wieku spora, bo 7 lat jest między nami. Dawno temu było różnie, zazwyczaj burzliwie :D. Teraz ta różnica wieku się zatarła i dogadujemy się bardzo dobrze. Właściwie to miałam ostatnio taką refleksję, że moja siostra jest moją najlepszą, o ile nie jedyną przyjaciółką. Wychowywałyśmy się w specyficznych, mało sprzyjających warunkach i to sprawia, że jest jedyną osobą, która w pewnych aspektach, zmartwieniach i bolączkach mnie rozumie i wzajemnie. Ma bardziej wybuchowy temperament, jest bardziej asertywna i walczy o swoje, zaradna, dojrzała, zdolna, ale leniwa, ma odrąbane na tle czystości i porządku. Dodatkowo świetnie robi się z nią remonty i można z nią bardzo brutalnie żartować, tak jak odważam się z mało kim. No bo to siostra, więc i tak się nie obrazi na zawsze. xD Ma pewne wady, ale generalnie jestem bardzo dumna z "mojego małego grubaska". c: Może niekoniecznie wtedy, gdy zabieram ją na domówkę do koleżanki, a ta się tak kończy, że wymiotuje pod siebie, ale w pozostałych sytuacjach zdecydowanie.
Wcześniej przez wiele lat uwierało mnie, że nie byłam dla niej żadnym autorytetem - siostra wiecznie siedząca w książkach, myślę że byłam też bardzo oceniająca, ona z kolei nie pozostawała dłużna i lubiła to obśmiać. Teraz miło mi, że potrafimy rozmawiać na wiele tematów, że radzi się w sprawach sercowych, wyboru ścieżki zawodowej i że mi ufa, bo dla jej dobra zrobiłabym wiele. To właściwie jedyna osoba z rodziny, z którą mogę pogadać, pożartować i czuć się sobą.
ODPOWIEDZ