Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Solitude
Introrodek
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Solitude » 12 sie 2013, 23:22

Mam starszą o 3 lata siostrę.
Cżeste mnie irytuje swoim zachowaniem, aczkolwiek dobre chwile też się zdarzają.

wiewiorka1983
Wtajemniczony

Post autor: wiewiorka1983 » 13 sie 2013, 21:59

mam siostrę, starszą o rok
nie mamy dobrych relacji, nie ma więzi, cech wspólnych poza płcią i nazwiskiem

Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Post autor: Ayan0 » 16 cze 2018, 22:56

Mam starszego brata.
Nie ingerowaliśmy zbytnio w nasze życia, też może z różnicy wieku. On miał swoich znajomych, ja swoich; spędzaliśmy czas we własnym zakresie. Nie lubił, kiedy przychodziłam popatrzeć jak gra :< Teraz wygląda to lepiej, czasem nawet zwierzamy się z jakichś codziennych rozterek. Tzn jeśli któreś zadzwoni, bo to też rzadkość xd. Rodzina to jednak inny rodzaj przyjaciół. Dziwnie byłoby mi go tak nazwać, a wiem że mogę na niego liczyć. Czy to w rozwiązaniu jakiegoś problemu, czy żeby się trochę ze mnie pośmiać.
Nasze charaktery różnią się od siebie; zachowuje spokój w sytuacjach, które dla mnie są stresujące. Pamiętam jak w dzieciństwie, kiedy nie mieliśmy zbyt dobrej relacji i często się kłóciliśmy, to mimo, że go nie lubiłam, to on był pierwszą osobą, o której myślałam, kiedy miałam problem; jak zachowałby się na moim miejscu. Był moim dziecięcym wzorem.
Czuję, że mam z nim więź.
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."

helganinX
Wtajemniczony

Post autor: helganinX » 17 cze 2018, 1:52

Jedynak jak by było rodzeństwo może by było fajniej.

Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
MBTI: INTP

Post autor: Hazaks » 18 cze 2018, 2:38

Ayan0 pisze:
16 cze 2018, 22:56
Nie lubił, kiedy przychodziłam popatrzeć jak gra :<
Chyba wszyscy starsi bracia nie lubią gdy młodsze siostry patrzą jak grają :D

A tak do tematu to mam młodszą siostrę. Nie przepadam za nią zwłaszcza dlatego, że jest rozwydrzonym dzieciakiem.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P

Awatar użytkownika
czarownica
Introwertyk

Post autor: czarownica » 20 cze 2018, 13:30

Mam o 2 lata młodszego brata. Nasze relacje mogę określić jako poprawne (zazwyczaj), ale przyjaciółmi to my nigdy nie będziemy. Zbyt duża jest różnica charakterów pomiędzy nami. On jest pewny siebie, wygadany i charyzmatyczny (kiedyś nawet miał ksywkę "Prezes"). A ja wręcz przeciwnie.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "

Adrian
Zagubiona dusza
Enneagram: 4w1
MBTI: INFJ

Post autor: Adrian » 23 cze 2018, 8:05

Mam brata statszego o 5 lat. Oboje jesteśmy introwertykami i w sumie prawie ze sobą nie rozmawiamy.

kacii7331
Wtajemniczony

Post autor: kacii7331 » 23 cze 2018, 16:21

czarownica pisze:
20 cze 2018, 13:30
Mam o 2 lata młodszego brata. Nasze relacje mogę określić jako poprawne (zazwyczaj), ale przyjaciółmi to my nigdy nie będziemy. Zbyt duża jest różnica charakterów pomiędzy nami. On jest pewny siebie, wygadany i charyzmatyczny (kiedyś nawet miał ksywkę "Prezes"). A ja wręcz przeciwnie.
To i tak masz lepiej mam prawie 18 lat a o rodzeństwie to mogę sobie tylko pomarzyć...
Wole być biedny i mieć rodzeństwo niż mieć wszystko lecz jedynakiem....

Jestem jedynym facetem w rodzinie co jestem jedynakiem, a jedynie to dwie kuzynki są jedynaczkami....
+ w klasie tylko ja nie mam rodzeństwa, wkurza mnie to....
Chciałbym też być wujkiem a nie tylko z kuzynostwa
Nie chce być inny pod tym względem.... :(

ODPOWIEDZ