Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
martensik
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:16
Płeć: nieokreślona

Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: martensik »

No właśnie. Zakładam, że częściej introwertykami mogą być jedynacy, albo tacy, co mają rodzeństwo z dużą różnicą wiekową. Ale szczegółowiej może więcej będzie w tym topiku, jak to jest naprawdę.

Jeśli chodzi o mnie. Jedynaczka. Przyznam, nie jestem rozpieszczona, może nawet bardziej zmierzam w tą drugą skrajność "zupełnie nierozpieszczonej". Jednak jedynacy, jak to ja są częściej sami, sam dom rodzinny przyczynia się do tego, że lepiej się czujemy we własnym towarzystwie, lepiej sobie w nim radzimy, a co ważne potrafimy ten czas naprawdę dobrze wykorzystywać. Czy mnie leniuchujemy? Zaryzykowałabym tak stwierdzić.

Chętnie poznam Wasze fakty.
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo

Post autor: Agata »

Mam brata.
W gimnazjum.
Brat ma kolegów...
Często głośno z nimi rozmawiam na temat opuszczenia komputera i wyjścia na podwórko. Szczególnie kiedy przyjdzie ich dziesięciu i zaczną krzyczeć mutującymi głosikami.
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo

Post autor: Senyan »

Mam siostrę 5 lat młodszą i jest skrajną ekstrawertyczką, plecie co jej ślina na język przyniesie, oraz jest bardzo "żywa".
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo

Post autor: MetalMan »

Mam 3 siostry, jedna rok starsza[z ktora mieszkam teraz na studiach], dwie mlodsze, wsio ekstravert.... :roll:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Hardoczek

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo

Post autor: Hardoczek »

Starsza o 5 lat siostra, skrajna ekstrawertyczka :/ Ale dobrze sie z nia dogaduje, i na pewno zadne z nas nie jest rozpieszczone, w małym nawet stopniu.
//Może inaczej- nie umiałem z nią żyć, dopóki się nie wyprowadziła- obecnie znowu mieszka ze mną, ale ta wyprowadzka w ogromnym stopniu zmieniła nasze stosunki, na dużo lepsze ;)
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo

Post autor: higsa »

Ja też mam o 5 lat starsza siostrę -ambiwertyczkę.
Od kiedy ze mną nie mieszka dogadujemy się rewelacyjnie, wcześniej było nieco gorzej, ale było, minęło....
więc chyba niestety przynajmniej na razie teoria introwertyka-jedynaka pada.
martensik
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:16
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo

Post autor: martensik »

Hmmm, teoria jedynaka-intro nie pada, po pierwsze, bo jestem tego przykładem, po drugie nie ma wypowiedzi innych jedynaków poza mną. Ale nie podejmuję ostatecznych wniosków. Może rzeczywiscie.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo

Post autor: Inno »

martensik pisze:Zakładam, że częściej introwertykami mogą być jedynacy, albo tacy, co mają rodzeństwo z dużą różnicą wiekową.
Raczej nie, temperament nie jest kwestią wychowania.

Jedynacy każdego typu temperamentu w dorosłym życiu odczuwają większe zapotrzebowanie na własną przestrzeń, gdzie nikt nie będzie im ruszał rzeczy, własne przedmioty i spokój w samotności od czasu do czasu, nawet jeśli są uwielbiającymi towarzystwo ekstrawertykami.

Ja jestem jedynaczką.
Obrazek
Awatar użytkownika
śnieżka
Introwertyk
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2010, 18:06
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo

Post autor: śnieżka »

Jedynaczka przy mikrofonie:)

Niby mój przypadek Twoje przepuszczenia potwierdza. Jeśli dziecko ma jakieś intro cechy, to jedynactwo może stworzyć świetne warunki do ich pogłębienia. Pewnie u mnie tak było.
No ale myślę, że wypowiedzi powyżej nie pozwalają nam tworzyć jakichkolwiek szablonów i teoria jednak upada.

Posiadanie rodzeństwa może, ale nie musi wpływać na intro cechy. (Tak najczęściej wygląda wniosek przy próbie tworzenia takich teorii - dlatego za nimi nie przepadam :wink:)
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: es_pada »

Mam starsza siostre. Jestesmy calkowicie rozne i mamy calkiem odmienne zainteresowania i poglady.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Inno »

martensik pisze:Czy mnie leniuchujemy? Zaryzykowałabym tak stwierdzić.
Tego fragmentu nie rozumiem. Rozwinęłabyś?
Obrazek
martensik
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:16
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: martensik »

Już tłumaczę. Mniej leniuchujemy odnosiłam do tego, że swój czas wolimy bardziej praktycznie wykorzystywać, by nie okazał się być straconym i bezwartościowym, nie lubimy żyć bezczynnie, tylko czuć, że wciąż coś się robi, działamy, istniejemy. Nawet sposób oddawania się swojemu hobby, zainteresowaniom... czytanie książki, zabawa z dzieckiem, sport, spacer i wiele innych.
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Senyan »

To zależy od stosowanej definicji lenistwa, robię masę rzeczy z tych wymienionych powyżej, a wszyscy mówią, że jestem leniwy.
martensik pisze:Mniej leniuchujemy odnosiłam do tego, że swój czas wolimy bardziej praktycznie wykorzystywać
Ja, wolę duchowo wykorzystać.
Awatar użytkownika
Polokotka
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2009, 16:13
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Polokotka »

A ja mam aż 3 rodzeństwa- starszego brata o 3, siostrę o 4 i siostrę o 6 lat :D Największą dzikuską jestem ja, aczkolwiek wszyscy mamy w sobie coś z samotnika. Ogólnie bardzo się cieszę z posiadania tak licznego rodzeństwa, prawie wszyscy się świetnie dogadujemy, bez nich mój żywot byłby dożo smutniejszy. Tylko z nimi umiem wygłupiać się na maksa :)
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Ausencia »

martensik pisze:Już tłumaczę. Mniej leniuchujemy odnosiłam do tego, że swój czas wolimy bardziej praktycznie wykorzystywać, by nie okazał się być straconym i bezwartościowym, nie lubimy żyć bezczynnie, tylko czuć, że wciąż coś się robi, działamy, istniejemy. Nawet sposób oddawania się swojemu hobby, zainteresowaniom... czytanie książki, zabawa z dzieckiem, sport, spacer i wiele innych.

Coś w tym jest, choć z drugiej strony ja np. strasznie dlugo zabieram się do jakiegos konstruktywnego dzialania (mowiąc prosciej: zwykly ze mnie leń). Poza tym mam trudnosci z ogarnieciem czasu, tzn zawsze wydaje mi się, że mam go strasznie duzo i nie potrafię oszacowac, ile mi coś zajmie. Przez to czasem czynnosci, ktore normalnym ludziom zajmują kilka minut, w moim przypadku rozciągają się w nieskonczonosc.
Ale to prawda, że nie lubię marnowac czasu na bzdety. ;)
ODPOWIEDZ