Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
zielony_lunatyk
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2012, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: zielony_lunatyk »

Sorrow pisze:W moim przypadku to większość dnia się spędzało z ludźmi. No, ale Ja żyłem w erze przed internetem.
Rozumiem, że urządzałeś leżakowanie w swoim domu z kolegami i koleżankami? A tak poważnie, to nie wydaje mi się żeby Internet miał tu coś do rzeczy. Jeśli chodzi o mnie to przez większą część życia nie miałem do niego dostępu i korzystałem z komputera 2-3 razy w tygodniu.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Sorrow »

zielony_lunatyk pisze:
Sorrow pisze:W moim przypadku to większość dnia się spędzało z ludźmi. No, ale Ja żyłem w erze przed internetem.
Rozumiem, że urządzałeś leżakowanie w swoim domu z kolegami i koleżankami?
Po przedszkolu/szkole, jadło się a potem się wychodziło z kolegami na dwór i wracało wieczorem.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
zielony_lunatyk
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2012, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: zielony_lunatyk »

Sorrow pisze:Po przedszkolu/szkole, jadło się a potem się wychodziło z kolegami na dwór i wracało wieczorem.
Ja też się nie wychowywałem jak odludek- wychodziłem na dwór, miałem dużo kolegów i koleżanek, nikt mnie w domu na siłę nie zamykał. Mam dziwne wrażenie, że chcesz mnie sprowokować. Prowadzenie rozmowy w taki sposób nie ma sensu. Sam nawet nie napisałeś, czy masz rodzeństwo.
KapiX
Introwertyk
Posty: 65
Rejestracja: 16 maja 2010, 1:25
Płeć: mężczyzna

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: KapiX »

Nie wnikając w szczegóły można napisać, że jestem jedynakiem. Przez dłuższy okres życia utrzymywałem, że mi to pasuje i nie chciałbym mieć rodzeństwa, ale teraz uważam, że fajnie byłoby mieć starszą siostrę.
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: lea »

Mam 20 letniego brata, na którego moge średnio liczyć, bo jest mniej ogarnięty ode mnie. Autentycznie mnie denerwuje, jako rodzaj człowieka. Nie jestem nawet pewna, czy jestem do niego w jakiś sposób przywiązana, mimo że mieszkamy w jednym domu. Nawet jak ja, albo on jedzie na paręnaście dni gdzieś, to nie zdarzyło się abym za nim zatęskniła nawet. :f
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: djaq »

Ja mam duże rodzeństwo, a nawet tego nie czuję. Jestem najmłodszy, a pomiędzy moją siotrą, która była przede mną jest 11 lat. Przez to, że jest taka różnica wieku, czuję się jedynakiem. Większość nawet blisko mieszka, a ja nawet ich nie odwiedzam, nie mam takiej potrzeby. Tylko święta, imieninki, urodzinki (bleee). Jestem bardzo podobny do jednego z braci (oj nie lubimy się, bardzo, chyba właśnie przez to podobieństwo :lol:)
5w4
INTJ
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Rina »

Mam rodzeństwo. Jest dość spora różnica wieku. Jestem najmłodsza.
harkumi
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2013, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: harkumi »

Mam 4 braci z którymi mieszkam,ja jestem pośrodku wiekiem,jako jedyny jestem introwertykiem i nikomu nie życzę takiej sytuacji,już z nimi nawet nie rozmawiam bo każde odezwanie się kończy się kłótnia i zbesztaniem.
Szydzą z moje osobowości (bardzo emocjonalnie podchodzę do rzeczy) mają mnie za czarna owcę.
Awatar użytkownika
hipotermia18
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lut 2013, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: hipotermia18 »

Mam brata młodszego kilka lat ale bardzo dobrze sie z nim dogaduje. W sumie nawet nie wyobrażam sobie, że mogłoby go nie być. Pewnie dlatego, że jest dość spokojny jak na swój wiek i czasem bardziej ogarnięty ode mnie.
"Przecież każdy ma marzenia. Są moje, są tylko, tylko moje"
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: nika »

Trójka rodzeństwa :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
dreamer08
Introwertyk
Posty: 98
Rejestracja: 30 gru 2012, 19:42
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: dreamer08 »

Mam starszą siostrę. O 6 lat. Obie mamy ciężkie charaktery, więc rzadko zdarza nam się dogadywać. Jednak są takie momenty, kiedy dobrze się czujemy w swoim towarzystwie. Nie ukrywam też, że bardzo często działa mi na nerwy. W takich sytuacjach po prostu unikam z nią kontaktu na te kilka godzin.
Obrazek
Awatar użytkownika
Solitude
Intronek
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2013, 23:06
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Solitude »

Mam starszą o 3 lata siostrę.
Cżeste mnie irytuje swoim zachowaniem, aczkolwiek dobre chwile też się zdarzają.
wiewiorka1983
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2013, 20:20
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: wiewiorka1983 »

mam siostrę, starszą o rok
nie mamy dobrych relacji, nie ma więzi, cech wspólnych poza płcią i nazwiskiem
Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2017, 21:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: Ayan0 »

Mam starszego brata.
Nie ingerowaliśmy zbytnio w nasze życia, też może z różnicy wieku. On miał swoich znajomych, ja swoich; spędzaliśmy czas we własnym zakresie. Nie lubił, kiedy przychodziłam popatrzeć jak gra :< Teraz wygląda to lepiej, czasem nawet zwierzamy się z jakichś codziennych rozterek. Tzn jeśli któreś zadzwoni, bo to też rzadkość xd. Rodzina to jednak inny rodzaj przyjaciół. Dziwnie byłoby mi go tak nazwać, a wiem że mogę na niego liczyć. Czy to w rozwiązaniu jakiegoś problemu, czy żeby się trochę ze mnie pośmiać.
Nasze charaktery różnią się od siebie; zachowuje spokój w sytuacjach, które dla mnie są stresujące. Pamiętam jak w dzieciństwie, kiedy nie mieliśmy zbyt dobrej relacji i często się kłóciliśmy, to mimo, że go nie lubiłam, to on był pierwszą osobą, o której myślałam, kiedy miałam problem; jak zachowałby się na moim miejscu. Był moim dziecięcym wzorem.
Czuję, że mam z nim więź.
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."
helganinX

Re: Jesteście jedynakami czy macie rodzeństwo?

Post autor: helganinX »

Jedynak jak by było rodzeństwo może by było fajniej.
ODPOWIEDZ