Introwersja - co to znaczy?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: makaj »

No to miło Pola, dużo osób pisało o dużej radości po zrozumieniu introwertyzmu, Ty się czujesz normalnie więc ok, wiele osób które znam jest też takich jak opisałem, Ty dajesz dużo od siebie o czym mi już pisałaś i super świetnie, chociaż bardziej chodziło mi o bezpośrednie kontakty między ludźmi, w każdym razie już proszę nie analizujmy tak Twojego przypadku, bo to bardzo... egocentryczne ;)
dream is destiny
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: Pola »

makaj pisze:w każdym razie już proszę nie analizujmy tak Twojego przypadku, bo to bardzo... egocentryczne
Piszę o sobie, bo tylko siebie znam i tylko o sobie mogę napisać.
Intro 95 % grupa A
INFP
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: Padre »

Nie mam ani czasu ani ochoty dyskutować z Twoimi projekcjami. Tworzysz sobie chochoła i zawzięcie go boksujesz, przy okazji radośnie oceniając osoby o których życiu wiesz dokładnie zero. Pola juz Ci odpowiedziała, więc odniosę się tylko do niektórych Twoich tekstów.
makaj pisze:O ile sam fakt zrozumienia, że tacy jacy jesteśmy jest czymś normalnym jest bardzo pozytywne i ważne, o tyle ciągłe myślenie w kategoriach "my i oni" wcale problemu kontaktu ze światem zewnętrznym nie rozwiązuje a tylko prowadzi do wytwarzania dalszych barier i kompleksów.
Ale gdzież Ty to widzisz? Fakt, zdarzają sie wręcz wzruszająco naiwne wątki, jak ten z telewizorem niedawno, ale nie widzę tego co Ty postulujesz. Daj jakiś przykład, co?
makaj pisze:Są też fora pogłębiające nazizm czy pedofilę, a to już tak zabawne nie jest.
W zasadzie to dzięki za przyznanie, że wygrałem dyskusję, ale jeszcze coś napiszę :-P

makaj pisze: Nie zgadzasz się z tym, że introwertycy więcej biorą od otaczającego świata, niż dają?
Nie zgadzam się z tak mętnym stwierdzeniem. Co jest zresztą według Ciebie dawaniem światu? Organizowanie imprez? To całe kryterium? Nigga, plizzz.
Cała reszta akapitu to tylko Twoje projekcje. Powtórzę: nic nie wiesz o życiu innych introwertyków, poza, być może, własnym. Aha, i może przeczytaj czym jest egocentryzm zanim zaczniesz używać tego słowa. Nie jest, między innymi, "skupianiem się na własnym wnętrzu".
makaj pisze: Człowieku, o to mi właśnie chodzi, że forum daje TYLKO możliwość poprawy WŁASNEGO samopoczucia. Zamiast jednak tworzyć sektę mogłoby iść o krok dalej.
Czyli? Podasz jakiś przykład? Może nie taki, że forum ma się do Ciebie uśmiechać czy mówić Ci dobranoc. W jaki sposób abstrakcyjny byt sieciowy ma Ci powiedzieć "smacznego"?

makaj pisze: Blabla nie widzę powodu, żeby nie można było go ocenić w sposób nie-do-końca pozytywny. Co jest wg mnie nie tak w takich podziałach już pisałem.
Pisząc (cytuję) "Ogólnie introwertycy to egocentrycy, o bardzo wysokim mniemaniu o sobie przechodzącym w spadanie na dno i nienawiść do siebie." nie oceniłeś forum.

Z mojej strony zresztą EOT. W ramach redukcji stresu.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: air »

Pola, pisz o sobie, ile potrzebujesz i nie tłumacz się z tego faktu. Taka jest rola forum. Może jednej, czy kilku osobom to nie pasuje, ale tak bywa.
makaj napisał:
Są też fora pogłębiające nazizm czy pedofilę, a to już tak zabawne nie jest.
A co to ma wspólnego z naszym forum?
Przytaczając takie obleśne przykłady, chcesz powiedzieć, że introwertyzm mozna porównać do tych chorych ideologii i dewiacji?
Zamiast jednak tworzyć sektę mogłoby iść o krok dalej.
Krok dalej? A dokąd?

ps

A ksiądz mówił, żeby uważać na sekty, no pięknie... wpadłam jak śliwka w kompot :twisted: :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: MetalMan »

Ależ flejmik się zrobił :twisted:
air pisze:
makaj napisał:
Są też fora pogłębiające nazizm czy pedofilę, a to już tak zabawne nie jest.
A co to ma wspólnego z naszym forum?
Przytaczając takie obleśne przykłady, chcesz powiedzieć, że introwertyzm mozna porównać do tych chorych ideologii i dewiacji?
A ja przy okazji protestuje, przeciwko bezrefleksyjnemu powtarzaniu, że nazizm jest czymś strasznym. :evil: To tak samo (nie)dobra ideologia jak faszyzm, nacjonalizm czy socjalizm :wink:
A ksiądz mówił, żeby uważać na sekty, no pięknie... wpadłam jak śliwka w kompot :twisted: :lol: :mrgreen:
Jeszcze Cię nie wykorzystaliśmy :twisted:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: air »

A właśnie, ze zostałam wykorzystana i podstępnie omamiona :twisted:
Wszystko pod płaszczykiem intro :evil:
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: makaj »

Ależ Wy nic nie zrozumieliście :twisted:
dream is destiny
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: air »

A czego się spodziewałeś "po osobach wykolejonych i zaburzonych, z problemami nadającymi się bezpośrednio na forum psychiatryczne?" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Może gdybyś pokusił się o krótsze ujęcie - kilka obiektywnych konkretów w omawianej sprawie, udałoby się sensownie porozmawiać.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: makaj »

Oj tam nie mieszaj tak mojej wypowiedzi, bo dokładnie z takim sensem nie napisałem :P, a jak będzie mi się chciało głęboko grzebać to może wynajdę tematy osób które tu trafiły podciagając swoje zaburzenia pod introwertyzm bo chyba jednak wszelkie fobie to jeszcze nie to? Wypadałoby założyć temat "introwertyk a fobie" :twisted:

No własnie jak piszę, to się rozwlekam często :roll: Też tak macie? :P
dream is destiny
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: air »

http://www.youtube.com/watch?v=mCajFZcx ... re=related

Fragment chyba nieźle podsumowuje naszą rozmowę :twisted:
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: makaj »

.:twisted:
dream is destiny
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: Pola »

:lol:
Intro 95 % grupa A
INFP
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: Ausencia »

air pisze:http://www.youtube.com/watch?v=mCajFZcx ... re=related

Fragment chyba nieźle podsumowuje naszą rozmowę :twisted:

hahaha! air - mistrzostwo świata, dawno się tak nie uśmiałam :D

(ps. utożsamiam się z panem pod ścianą; na lewo patrz)
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: air »

(ps. utożsamiam się z panem pod ścianą; na lewo patrz)
:twisted:

Wracajac jenak do głównego pytania - Introwersja - co to znaczy? Znalazłam stronkę domową /tu był adres obcej strony, który usunęłam na słuszną uwagę Administracji /
: tekst podawany na obcej stronie znajduje sie na naszym forum i adres linkuje poniżej Inno Warto jeszcze zapoznać się z tą podstroną http://www.introwertyzm.com.pl/cztery-t ... rseya.html na której wyróżnione sa temperamenty :roll:

Co do mnie - i bez tej wiedzy mogę żyć. Nie mam zamiaru nic zmieniać w sobie - obojetne jak mnie ktoś sklasyfikuje :twisted:
Ostatnio zmieniony 10 sty 2011, 19:43 przez air, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Introwersja - co to znaczy?

Post autor: Inno »

air pisze:Znalazłam stronkę domową ...
Air, nie reklamuj obcej strony, jak na naszej jest ten sam artykuł: http://introwertyzm.pl/info-o-intro/108 ... kty-i-mity. :evil:
Obrazek
ODPOWIEDZ