Zdecydowanie

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
kabanos
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2011, 12:05
Płeć: nieokreślona

Zdecydowanie

Post autor: kabanos »

Jesteście zdecydowani ? Mam na myśli chwile teraźniejszą. Ja, np. się zastanawiam czasami nad takimi rzeczami, jak: podnieś szklankę i się na pić, czy zrobić to za parę sekund :D strasznie mnie to irytuje i, gdy sobie zdam z tego sprawę to strasznie mnie to dołuje, w głowie pojawiają się myśli w stylu: nie powinienem taki być. Nawet podczas rozmowy, jestem w stanie się zastanawiać nad swoją odpowiedzią.
Odkryłem, że związku z tym się stresuje i pogłębiam swój nawyk izolowania się od otoczenia. Można temu w jakiś naturalny sposób zaradzić ? Wiem, że kontrola dialogu wewnętrznego jest ważna, ale potrafię, często o tym zapominać i zamiast się skupić na sobie to myślę o tym by się nie wygłupić.
Być intro, czyż to nie jest przepiękne ?
Awatar użytkownika
Stachv
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 26 lut 2011, 22:43
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zdecydowanie

Post autor: Stachv »

czemu sie zastanawisz przed szklanką, czy się napić czy nie? :P wg mnie za dużo kombinujesz. jeśli chodzi o zdecydowanie, to ja tam nigdy nie byłem 100% zdecydowany wszystkich decyzji które podejmowalem, zazwyczaj leciałem na żywioł (później się żałowało). a jak się nad czymś za długo zastanawiałem to sobie wyobrazałem jak ta decyzja włynie na reszte mojego zycia albo wydarzeń i jak nie miała wielkiego znaczenia (np ucieczka z wfu) to ją podejmowałem i jakoś żyję:P
introintro
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:25
Płeć: nieokreślona

Re: Zdecydowanie

Post autor: introintro »

Można temu w jakiś naturalny sposób zaradzić ?
Po prostu zrób to ;)
Wiem, że kontrola dialogu wewnętrznego jest ważna,
Niczego nie kontroluj - jeżeli zaczynasz to robić to automatycznie podkładasz sobie kłody pod nogi.
zamiast się skupić na sobie to myślę o tym by się nie wygłupić.
To nie tak - zapomnij o sobie, skup się na zadaniu. Czy to będzie picie herbaty, oglądanie filmu, czy rozmowa z drugim człowiekiem. Niezależnie czego byś nie zrobił, to nie wygłupisz się. Zbierasz doświadczenie i tyle. Raz pozytywne, raz negatywne. Jedne i drugie jest potrzebne, byś mógł się rozwijać :)

Btw, znasz język angielski?
Awatar użytkownika
kabanos
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2011, 12:05
Płeć: nieokreślona

Re: Zdecydowanie

Post autor: kabanos »

Tak, znam, poziom średni.

Tylko, że mam jakąś blokadę. To tak jak bym był więźniem własnych przekonań, własnego umysłu.
Być intro, czyż to nie jest przepiękne ?
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Zdecydowanie

Post autor: Piorun23 »

Z takiego więzienia całkiem łatwo jest uciec :wink:

Jest sporo kluczy, trzeba tylko poszukać
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
kabanos
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2011, 12:05
Płeć: nieokreślona

Re: Zdecydowanie

Post autor: kabanos »

Np., gdzie poszukać ? :D
Być intro, czyż to nie jest przepiękne ?
Awatar użytkownika
Esseti
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zdecydowanie

Post autor: Esseti »

Z nielicznych przypadkow wiem, ze rozmowa z innymi ludzmi potrafi zmienic nasze zachowanie lub nawet swiatopoglad.
ODPOWIEDZ