Portale społecznościowe

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Doomsday
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2011, 15:59
Płeć: nieokreślona

Portale społecznościowe

Post autor: Doomsday »

Jakoś nie zauważyłem tutaj takiego tematu, pewnie to jest tak oczywiste, że nie ma o czym pisać ;)

Jak wygląda wasza sytuacja z tymi wszystkimi Facebookami i Naszymi Klasami? Ja tam w sumie niby mam konto na obu (na NK wnet pewnie je usunę), jednak moja aktywność na obydwu jest właściwie taka, że jej nie ma. Jakoś niespecjalnie kręci mnie to wszystko, co się tam dzieje, niespecjalnie mnie tam ciągnie i mam jakieś takie dziwne przeczucie, że nie jestem z tym sam :twisted: A więc?
Awatar użytkownika
Stachv
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 26 lut 2011, 22:43
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Stachv »

Ja tam nawet lubie portale społecznościowe, ale czesto wkurzaja mnie ci głupsi znajomi, którzy spamują jakimiś linkami i swoimi tekstami nie mającymi żadnej wartości (np. "jestem śpiący", "ale miałem dzisiaj dzień", "znów chory"). NK na poczatku była spoko, ale wkrótce pojawiło się tyle plebsu, że zrezygnowałem i usunąłem. Na poczatku jak ząłożyłem FB i miałem ok 60 znajomych też bylo fajnie, ale teraz zmierza to w tą samą stronę co NK. Codziennie tony jakiś pseudośmiesznych linków z Kwejka albo youtuba, że aż się tak zastanawiem czy nie postąpić podobnie jak z NK.
Tyle że FB jest o tyle dobre, że mam jakieś połączenie ze światem. Nie chodze ani do szkoły, ani na studia i jak ktoś się zmawia, czy by sie nie spotkać to na FB od razu wiadomo :P
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Portale społecznościowe

Post autor: qb »

Ja ze wszystkich najbardziej lubię grono, tam głównie ludzie się skupiają wokół forów(?) na różne tematy, a nie na tym co je znajomy :P Chociaż teraz pewnie i taka opcja tam jest, że można wpisywać co się robi. Konto mam na gronie i na facebooku.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Padre »

Mam konto na NK, ale usycha z braku pielęgnacji ;-) FB nie tknąłbym metrowym kijem, nie chcę mieć nic wspólnego z tą fabryką targetowanych reklam. Typowo służbowe znajomości trzymam na LinkedIn; w ogólności obywam się doskonale bez tak zwanych "społeczności".
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Portale społecznościowe

Post autor: MetalMan »

Mam konta na nk i fb. FB mnie przerasta swoim ogromem, nk pokemonowatością. Poza tym nie mam na to czasu.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Portale społecznościowe

Post autor: higsa »

Nie mam żadnych tego typu kont.
Nie odczuwam potrzeby ich posiadania.
Z ludzi, z którymi chce się spotykać umiem nawiązać kontakt przy pomocy maili bądz telefonów. A reszta moich "znajomych" mało mnie jakoś obchodzi.Przynajmniej nie jestem ciągana na silę na spotkania klasowo-grupowe.
Ale jest jeszcze jeden plus tej sytuacji: jak zapoznaje się z nowymi ludźmi, to nie mogą oni zaczerpnąć, choć minimum info o mnie, poza tym co im sama nie powiem, a ich mina, gdy mówie, że nie mam konta jest bezcenna. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Agata »

Nałogowo pykam w gierki na fejsbuku :)
NK chyba mi jeszcze nie usunęli, ale nie zaglądałam od kilku miesięcy.
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Piorun23 »

Z zasady nie udzielam się w tego typu przedsięwzięciach. Nie mam konta ani na face, ani na NK, ani w zasadzie nigdzie.

Jeśli powstaną portale a-społecznościowe, to się zastanowię :mrgreen:

Jedyne odstępstwo robię dla internetowej galerii DeviantArt i mojego zdołowanego bloga
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
maadmaax123
Intronek
Posty: 46
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:54
Płeć: nieokreślona

Re: Portale społecznościowe

Post autor: maadmaax123 »

Posiadam fikcyjne konto na nk, które jak dotąd wykorzystywałem tylko do bezkarnego bluzgania :twisted:. Skusiłem się na facebooka, ale (poza przyjemną, stonowaną kolorystyką) nie znalazłem tam nic wartościowego.
Awatar użytkownika
Jat
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:24
Płeć: nieokreślona

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Jat »

Nie mam facebooka, nk, grona, nic. Jedynie lastfm, deviantart i kilka kont na paru forach.
I never found the companion that was so companionable as solitude.
Aikila
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Aikila »

Konto na nk posiadam ze względu na to, że na moim forum klasowym pojawiają się cenny informacje szkolne, nawet od wychowawczyni. Trochę mnie to przeraża, że dzisiaj wszystko uzależnione jest od Internetu, nasi rodzice , dziadkowie nie mieli takich wygód, a jakoś sobie radzili.
Facebook założyłam niedawno, głównie po to aby odnaleźć swoich dawnych znajomych i poobserwować innych, co lubię. Mój udział w tych portalach ogranicza się do tego, że po prostu jestem, aktywnośc zerowa.
Awatar użytkownika
Esseti
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Esseti »

Posiadam konto na nk(tylko dla formalnosci) i na fb. FaceBook to niestety portal zerujacy na plotkarstwie, zazdrosci i falszywosci ludzi. Zadko kto ma cos tam wartosciowego lub prawdziwego do napisania. Sam odwiedzam ten portal tylko gdy na prawde mam cos ciekawego do powiedzenia/podzielenia sie, a tak to jestem tam aby kompletnie nie odizolowac sie od ludzi.
Delta
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2011, 15:38
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Delta »

Posiadam konto na NK od 2 lat. Mam chęć je usunąć, ale pewnie na chęciach się skończy. Loguję się często, głównie po to, by po minucie się wylogować. Zdjęcia nie mam i nie zamierzam mieć. Na FB może się skuszę.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Akolita »

Ja mam konto na facebooku. Lubię czasami pobuszować po profilach znajomych - często dodają interesujące linki, prowadzą dowcipne dyskusje. Nawet moja ulubiona pani magister od literatury dodała mnie do swoich znajomych, dzięki czemu zawsze wiem pierwsza kiedy planowane są jakieś zmiany w planie jej zajęć, kiedy nie będzie jej w szkole itd. ;) Wrzodem na dupsku są tylko osoby, które wysyłają do mnie zaproszenia a ja nie mam serca ich ignorować. Większość zaproszeń olewam, ale czasami spotykam taką osobę na żywo i zaczyna się krępująca rozmowa gdy pyta, dlaczego nie chcę jej wśród swoich znajomych. :P Nie lubię też tych wszystkich zaproszeń i rozpaczliwych próśb o pomoc z gier typu Farmville i Happy aquarium. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Portale społecznościowe

Post autor: iksigrekzet »

To czemu nie mam Ciebie w znajomych ?? :roll:
Sułtan.
ODPOWIEDZ