Portale społecznościowe

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Portale społecznościowe

Post autor: djaq »

Ja mam konto na FB. Korzystam codziennie znaczy wygląda to tak, że się loguje i tyle (nie śledzę każdego posta) i mam go otwartego w otchłani kilkunastu innych kart. Mam prawie 200 osób w znajomych, ale będę musiał zrobić czystkę bo większości osób nawet z widzenia nie znam chociaż wiem, że mieszkają niedaleko (przyjmowałem zaproszenia, a co niech się ucieszą :D). FB służy mi jako możliwość zaprezentowania mojej twórczości, albo źródło informacji czy naprawdę ciekawych linków do filmów, piosenek czy artykułów. Postami typu "aśnaeabaem" czy "melanż łaaaaaaaaa!!!!" po prostu się nie przejmuję, ale czasem się nie da. Jeszcze 100 postów i komci parek (przyjaciółek czy parek) jacy oni nie są zakochanii w sobie i ogólnie rzygam teńczom, tacy są pierwsi do odstrzału :x Czatu używam, ale nie jestem zawsze przy kompie, ale sprawdza się gdy ktoś nie ma do mnie numeru, a takich osób jest dużo :D
5w4
INTJ
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Drim »

A propos FB: podobno rekruterzy automatycznie wyrzucają do kosza CV ludzi, którzy nie mają konta na tym portalu (lub jeżeli po prostu go nie znajdą)? Możliwe, że są to pogłoski (wiecie, newsy z netu:P).
O tempora, o mores !

GoldenLine było pierwszym "portalem społecznościowym" nastawionym głównie na pośredniczenie w procesie rekrutacji akurat na wyższe stanowiska.

Taki dosyć surowy, pseudoforumowy format.

Wraz z rozwojem sieci FB w Polsce i procesem pogłębiania się się problemów finansowych GoldenLine.pl

Cóż można dodać ? Osoba zatrudniająca chce wiedzieć wszystko o potencjalnym pracowniku, a ludzie są nieuważni i pozostawiają w sieci multum danych na swój temat. Z perspektywy rekrutera to nie jest wcale takie głupie posunięcie. Zależy jeszcze o jakiej branży mówimy, ale daje sobie rękę uciąć że to coś poważniejszego od plotki.
ivbefre
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:24
Płeć: nieokreślona

Re: Portale społecznościowe

Post autor: ivbefre »

A jeśli ktoś ma konto, ale jego profil nie jest pokazywany w wynikach wyszukiwania? Też do kosza? :?

Nie lubię FB. Tony śmieci i taniego lansu. Mam wrażenie, że większość ludzi używa tego portalu do chwalenia się jakie to ich życie jest super i jak pną się coraz wyżej. Nie wspominam nawet o dziesiątkach "fanpejdży" typu "Jan Kowalski Photography" albo "Typowa Ciocia Stasia". Dno.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Akolita »

ivbefre pisze: Nie lubię FB. Tony śmieci i taniego lansu. Mam wrażenie, że większość ludzi używa tego portalu do chwalenia się jakie to ich życie jest super i jak pną się coraz wyżej. Nie wspominam nawet o dziesiątkach "fanpejdży" typu "Jan Kowalski Photography" albo "Typowa Ciocia Stasia". Dno.
Jasne, ja się lubię na moim profilu lansić z moją zajebistością. Poprawia mi to samopoczucie.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Drim »

A jeśli ktoś ma konto, ale jego profil nie jest pokazywany w wynikach wyszukiwania? Też do kosza?
Dział marketingu i reklamy w firmie X szuka nowego pracownika. Pomyśleli sobie, no dobra, weźmiemy fajna dziewczynę. Przyszło 47 CV. Oczywiście wszystkie takie same bo to CV. To dział reklamy czytaj nieroby. Wbijają na FB i wystukują pojedyncze imiona i nazwiska.

Jakiś procent wyszukają.

Wezmą tego kto nie ma konta, tego który na koncie się lansi, czy laskę która w zdjęciach ma na pierwszym planie balony ? Oto wielka tajemnica wiary, wiary w kapitalizm, sprzedasz się to cie wezmą.

Nie wszędzie mają czas i pomysł aby sprawdzać ludzi na FB.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Portale społecznościowe

Post autor: qb »

Wystarczy dać zdjęcie w CV - od razu inaczej na nie patrzą ;)

Co do portali społecznościowych, ja nie mam nic przeciwko. Owszem, nie jest to super rozwiązanie, ale pozwala na łatwy kontakt z ludźmi i dzielenie się ciekawymi rzeczami. Wali mnie to, czy ktoś się tam lansuje, czy nie - jak mi przeszkadza to mogę ustawić, żeby mi jego wpisów nie wyświetlało i tak samo ktoś może ze mną zrobić.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Sundari
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 20 lut 2013, 11:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Sundari »

Ciekawy dokument o konsekwencjach posiadania portali typu fb:

http://www.youtube.com/watch?v=2Pf4uHuTRWQ
„Samotność jest niezależnością, życzyłem jej sobie i zdobyłem ją po długich latach. Była ona zimna, o tak, ale była też cicha, prawdziwie cicha i wielka, podobnie jak zimne, ciche przestworza, po których wędrują gwiazdy.”
Hermann Hesse - Wilk stepowy


O mnie: INTJ | Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat" | Płciowo stypizowana "na krzyż":P
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Portale społecznościowe

Post autor: qb »

Wystarczy nie publikować wszystkiego co popadnie i ustawić sobie tak, żeby informacje o profilu i zamieszczane treści widzieli tylko ludzie, którzy maja to widzieć.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Snake
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 16 lip 2013, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Snake »

Sundari pisze:Ciekawy dokument o konsekwencjach posiadania portali typu fb:

http://www.youtube.com/watch?v=2Pf4uHuTRWQ
Wyłączyłem na początku po słowach: "W dzisiejszych czasach każdy potrzebuje kontaktu z ludźmi".

Ja mam konto na fb, odwiedzam, czytam, na szczęście tylko publikacje 'polubień', bo zablokowałem wszystkich znajomych oprócz rodziny, przyjaciół i 2 ziomalek.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Miszka »

Ja oprócz konta na tym forum mam tylko maila, choć ostatnio większość znajomych namawia mnie na fb bo "nie ma jak ze mną porozmawiać" :?
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale społecznościowe

Post autor: MatiZ »

Miałem kiedyś grono.net oraz nk.pl ale tylko dlatego by zobaczyć swoją przyszłą klasę technikum w wakacje. Miałem fb przez miesiąc, 2 lata temu. Chciałem przetestować czy faktycznie jest takie ciekawe i uzależniające. Okazuje się, że nie więc usunąłem konto. Obecnie mam tylko e-maila i parę kont na paru forach (o innych tematach np. rowery).
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Konradek »

Ja mam FB, tylko dla oglądania ludzi. Mam tam kilku znajomych, którzy mi starczą i nie bawię się w ciągłe klepanie lubię/komentuję, wstawiam kolejną setną fotkę w tym tygodniu. Uważam to za marnowanie czasu i energii.

Dla tych co się pytaj: "Po co oglądać innych?" Odpowie. Śmieszy mnie ja osoba, która w świecie realnym klepie biedę, zazwyczaj siedzi non stop w domu, na FB pokazuję się z goła inaczej. Zdjęcia z imprezy, tak jakby nie miła/nie miał innych. Itp pierdoły. Oglądając niektórych żal ściska
Awatar użytkownika
zan
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:47
Płeć: kobieta
MBTI: INFP/ENFP
Kontakt:

Re: Portale społecznościowe

Post autor: zan »

Ja nie mam nic przeciwko portalom społecznościowym. Na fb zaglądam dość często, rozmawiam z wieloma osobami, wolę to niż rozmowy przez telefon. Z wieloma osobami utrzymuję w ten sposób taki luźny kontakt i nie sprawia mi to problemu. Liczba osób, z którymi utrzymuję kontakt na żywo jest dużo bardziej ograniczona :)
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Konradek »

Ja też wolę pisać, niż mówić. Raczej wodzirejem na weselach nie zostanę :P
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale społecznościowe

Post autor: ponuraczek »

Używam fb jako coś w stylu komunikatora internetowego. Większość znajomych go ma, a mi też łatwiej się pisze z innymi. Jednak fb jest według mnie takim zbiorowiskiem śmieci i przeraża mnie to, że większość ludzi nie przejmuje się tym, co tam wrzuca. A jeszcze bardziej przerażające jest to, że nowoczesny świat jest tak uzależniony od portali społecznościowych i od tego by dzielić się z innymi każdą mało znaczącą chwilą, zapominając o takich normalnych kontaktach.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
ODPOWIEDZ