Portale społecznościowe

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
JamesKKS
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2015, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Portale społecznościowe

Post autor: JamesKKS »

Także "mam" FB. Podkreśliłem mam, bo go dezaktywowałem. Więc tylko teoretycznie go mam. Miałem go tylko do kontaktu z moją grupą i znajomymi (dalszymi). Z racji tego, że jestem na tym forum, nie pisałem do żadnego z nich (z małymi wyjątkami) :D. Nie mam go już, bo przemyślałem kilka sytuacji związanych z tworem Zuckerberga i doszedłem do wniosku, że ma na mnie i moje życie negatywny wpływ.
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Portale społecznościowe

Post autor: ainos »

Z FB korzystam codziennie, w jednym miejscu mam prawie wszystko czego mi potrzeba, nie muszę korzystać z innych stron :) Dostęp do informacji ze świata i polityki, oficjalne profile różnych osobistości, różne grupy, nadchodzące wydarzenia,itp. no i oczywiście kontakt ze znajomymi. Mam też konto na Interpals, gdzie można nawiązać znajomości z ludźmi z całego świata i przede wszystkim podszkolić swój język.
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
littleladypunk
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:35
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Portale społecznościowe

Post autor: littleladypunk »

Mam konto na Facebooku, ale głównie po to by korzystać z apki Messengera. Na samą stronę rzadko wchodzę, a jeszcze rzadziej coś udostępniam. Co jakiś czas przeprowadzam też redukcję znajomych: przeglądam kogo tam mam, i jeśli jest to osoba z którą nie rozmawiałam już np. 2 lata, albo nie jest w stanie mi powiedzieć "cześć" na ulicy, to wywalam. Niepotrzebni mi tacy znajomi.
Awatar użytkownika
Kys
Użytkownik zablokowany
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2015, 19:46
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Kys »

@up Ja zrobiłem trochę inaczej. Wywaliłem wszystkich, a jak było mi potrzebne do kogoś napisać to go zapraszałem od nowa xD
Ding, dong, ding, dong,
And everything did go wrong
Wolfgang
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTP-T
Lokalizacja: Katowice

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Wolfgang »

Gdyby nie najświeższe informacje z mojego ulubionego klubu piłkarskiego czy też polskich podwórek dawno bym usunął tam konto. Trzyma mnie jeszcze to że rozmawiam tam czasem z ziomkami. Mowa o Facebooku.
Awatar użytkownika
Peccatum
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2017, 18:12
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ENTP
Lokalizacja: Katowice

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Peccatum »

A ja tam mam FB, który aktualizuję wtedy, gdy fejsbuk po raz trzeci wspomni, że już dawno nie aktualizowałam konto. Raczej nie udostępniam żadnych memów, dużej ilości piosenek, nie wstawiam masy zdjęć. Za to, lajkuję wszystko jak szalona, cudze zdjęcia (chyba, że widzę miliard szóste zdjęcie dziecka jakiejś młodej, albo niemłodej mamy, która wstawia swoje oraz jego foty codziennie), nie mam problemu komentować, nieco śmiechłam to już lajkuję.
Wiecie, młode pokolenia tak majo :lol:
Chociaż czasami oko drga z irytacji, no ale cóż, taki urok portali społecznościowych.
"That’s what family is. People who hate you, but can’t kill you, ‘cause they’re the first ones questioned." :lol:
Awatar użytkownika
serdeczności
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 lip 2017, 22:40
Płeć: kobieta

Re: Portale społecznościowe

Post autor: serdeczności »

Korzystam z fejsbuka ze względu na wygodę, jaką jest messenger, sama nie udostępniam za wiele, natomiast mam sporo polubień, często lajkuję posty. Większość znajomych mam odobserwowanych, tak, by wchodzenie tam było dla mnie relaksem. Mam też instagrama; podobnie jak z fb, głównie po to, by oglądać strony, które się mi podobają.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Pomidor »

jestę hipsterę i nie mam fb, tweeta, insta i innych takich.
KniRid
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 13:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP-T

Re: Portale społecznościowe

Post autor: KniRid »

Ja korzystam z FB ale tylko po to aby przeglądać różne stronki które mnie interesują oraz ze względu na kontakty ze znajomymi. Nic nie udostępniam, nie mam nawet profilowego. Miałem Twittera ale zapomniałem hasła :v
Awatar użytkownika
reynevan002
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2017, 11:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-T

Re: Portale społecznościowe

Post autor: reynevan002 »

Posiadam FB, ale głównie jako platformę do czatowania. Zauważyłem, że niewiele osób korzysta już z gadulca, więc co by nie było - żeby utrzymywać internetowe relacje FB jest konieczny.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 09 cze 2017, 13:11
Płeć: kobieta
Lokalizacja: 15 km od Poznania

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Małgorzata95 »

Mam konto na facebooku, ale w ogóle z niego nie korzystam (nawet nie korzystałam).
kb2244
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 18 cze 2017, 23:04
Płeć: mężczyzna

Re: Portale społecznościowe

Post autor: kb2244 »

Tylko Facebook, korzystam głównie żeby napisać coś do kogoś bo na tel wiecznie brak środków, i dowiedzieć się o różnych wydarzeniach, koncertach itp
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Portale społecznościowe

Post autor: czarnadziurawelbie »

A gdzie mnie nie ma... Nie odczuwam jednak za bardzo potrzeby, by informować świat o każdym szczególe mojej marnej egzystencji.
LoneWolf
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2017, 15:10
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: istj
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Portale społecznościowe

Post autor: LoneWolf »

Ja korzystam z FB tylko ze względu na Messengera. Sam nigdy nic nie udostępniam, nie mam żadnych zdjęć. Nawet przed chwilą dostałem powiadomienie od facebooka, że moje konto nie było aktualizowane od ponad 70 tygodni :D
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Portale społecznościowe

Post autor: Agon »

ODPOWIEDZ