problemy towarzyskie

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
ufoludek
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, 15:32
Płeć: nieokreślona

problemy towarzyskie

Post autor: ufoludek »

Witam!
Mój problem jest taki, że nie boję się np. porozmawiać z kolegami ze studiów czy nawet podejść do obcej osoby i o coś ją zapytać, ale te rozmowy są jakieś "nie takie". Kiedy inni ludzie rozmawiają, to często się śmieją, coraz bardziej się lubią itd. U mnie tak nie jest. Kiedy jestem w towarzystwie, to jakoś nie potrafię się zaangażować w tę rozmowę, jakoś mnie ona odpycha, mam ochotę skończyć tę rozmowę i już sobie pójść. Ale z drugiej strony przykro mi, że moje kontakty z ludźmi są takie tylko powierzchowne, na zasadzie: "Cześć, jak ci poszedł egzamin?" - i niewiele więcej. To jest właśnie taka sprzeczność, że chciałbym mieć lepsze kontakty z ludźmi, ale kiedy z nimi jestem, to jakaś siła mnie odpycha od rozmowy. I nie wiem, jak temu zaradzić.
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: Alien »

Zmuś się do tej rozmowy, spróbuj czymś zainteresować rozmówców, wspólne zainteresowania, jakieś obecne wydarzenia. Zawsze lepiej porozmawiać, niż uciekać cichaczem, to do niczego nie prowadzi.
4w5,dodatkowo INTJ
ufoludek
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, 15:32
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: ufoludek »

Alien pisze:Zmuś się do tej rozmowy
Ano zmuszam się, chociaż rodzina mi mówi, że nikt nie będzie chciał ze mną rozmawiać, jeśli zauważy, że ja się zmuszam do rozmowy. No i jak dotąd rodzina ma rację, bo chociaż wiele osób dawało mi początkowo szanse na rozmowę, to kiedy zauważyło, jak bardzo ta rozmowa jest wymuszona, to już nie chciało ze mną dalej rozmawiać.
Alien pisze: spróbuj czymś zainteresować rozmówców
Właśnie to mi nie wychodzi! Ciągle mówię jakąś ciekawostkę, a ludzie tylko odpowiadają, że mam dużą wiedzę, ale nie są tym zainteresowani.
Alien pisze: wspólne zainteresowania
Za diabła nie mogę takich znaleźć! Cokolwiek powiem, to innych to nie ciekawi. A kiedy słucham, o czym oni mówią między sobą, to nawet trudno mi zrozumieć, jaki jest temat.
Alien pisze: jakieś obecne wydarzenia.
I tego próbowałem - na nic. :evil:
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: Alien »

Ogólnie to wiesz, rozmowa nie może być liniowa, musi być ciekawa, podpytuj i twórz sobie jakiś taki profil danej osoby, co lubi, czym się zajmuję i tym samym rozwijaj rozmowę poprzez jej zainteresowania. Wśród większości społeczeństwa to skutkuję. Podam przykład, dzisiaj rozmawiałem z dziewczyną, mającą dziecko 2 godziny o wychowaniu dziecka. Da się, trzeba tylko próbować.
4w5,dodatkowo INTJ
ufoludek
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, 15:32
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: ufoludek »

Ech, tylko że to "podpytywanie" wychodzi jakoś głupio, jakbym był policjantem i przesłuchiwał... Jest to wyraźnie nieprzyjemne dla tej drugiej osoby, a i dla mnie też, kiedy widze, jak się krzywi i nie chce odpowiadać, a ja wymuszam te zeznania...
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: Alien »

Zacznij w stylu, nie chodziłaś czasem do szkoły w ..., nie, bo jakaś taka znajoma mi się wydajesz jakbym Cię już gdzieś widział.
4w5,dodatkowo INTJ
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: problemy towarzyskie

Post autor: cityCAT »

Po co sobie 'wypruwać flaki', nie chodzi przecież o to, żebyś zabawiał znajomych ciekawostkami ze swojego życia/ze świata..

Odpycha Cię i raczej nie będzie inaczej, zastanów się czy tego chcesz.. Znajdź 1 osobę chciaż z uczelni/spoza, z którą pogadasz o wszystkim.

Ja mam tak samo jak Ty, kiedyś się zmuszałam do rozmów na siłę, teraz nie próbuję i jest mi z tym dobrze, od rozmów mam inne osoby [:
Actually, I CAN
ufoludek
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, 15:32
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: ufoludek »

Alien pisze:Zacznij w stylu, nie chodziłaś czasem do szkoły w ..., nie, bo jakaś taka znajoma mi się wydajesz jakbym Cię już gdzieś widział.
Zacząć to nie problem, ale nie umiem kontynuować ciekawie rozmowy.
cityCAT pisze:Znajdź 1 osobę chciaż z uczelni/spoza, z którą pogadasz o wszystkim.
1 osoba raczej mi nie załatwi wszystkich potrzeb społecznych, chyba, że to by była piękna dziewczyna, która jednocześnie może mi załatwić pracę i ma podobne zainteresowania hobbystyczne. No o taki ideał to raczej trudno :D Raczej jednak muszę różne sprawy załatwiać z różnymi ludźmi :D
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: Alien »

To mów coś ciekawego, śmiesznego, zawsze możesz tym samym rozładować napięcie.
4w5,dodatkowo INTJ
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy towarzyskie

Post autor: Inno »

ufoludek pisze:Kiedy jestem w towarzystwie, to jakoś nie potrafię się zaangażować w tę rozmowę, jakoś mnie ona odpycha, mam ochotę skończyć tę rozmowę i już sobie pójść.
Może to nie ci ludzie po prostu. Nie ma co się zmuszać, lepiej poszukać takich, z którymi będzie ci po drodze. A jeśli jesteś wybredny i niełatwo takich znaleźć, to no cóż. :P Myślę, że taka uroda introwertyków. Więc nie szukaj tylko w grupie na studiach.
Obrazek
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: problemy towarzyskie

Post autor: higsa »

ufoludek pisze:Za diabła nie mogę takich znaleźć! Cokolwiek powiem, to innych to nie ciekawi.
To jakie rzeczy Cie ciekawią? Może zdradzisz cóż Cie tak interesuje, tu są niestandardowi ludzie z dziwnymi zainteresowaniami, może pomogą w jakiś sposób pokonać upośledzenie towarzyskie :wink:
ufoludek pisze:Ech, tylko że to "podpytywanie" wychodzi jakoś głupio, jakbym był policjantem i przesłuchiwał...
Myślę, że jesteś przewrażliwiony tej kwestii. Za bardzo subiektywnie to odbierasz. To, że akurat Ty nie lubisz być "przesłuchiwany" nie znaczy, że inni też tak mają. Ja ze swego doświadczenia zauważyłam, że innym sprawia radość mówienie o sobie w rozmowie na zasadzie wywiadu. Choć, przyznam, że ja sama tego nie trawię.
ufoludek pisze:1 osoba raczej mi nie załatwi wszystkich potrzeb społecznych, chyba, że to by była piękna dziewczyna, która jednocześnie może mi załatwić pracę i ma podobne zainteresowania hobbystyczne
No takie rzeczy to tylko w erze :lol:
A tak w ogóle to po co Ci rozmówcy? Nie wiesz, ze jedynym na tym samym poziomie inteligencji i godnym Ciebie interlokutorem jesteś TY sam :mrgreen:
ufoludek
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, 15:32
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: ufoludek »

Alien pisze:To mów coś ciekawego, śmiesznego
No właśnie nie mam pomysłu, co takiego powiedzieć, żeby to było śmieszne lub ciekawe dla innych! Kiedy słucham, z czego oni się śmieją, to szczerze mówiąc nie rozumiem, co w tym było śmiesznego... :?
Inno pisze: Więc nie szukaj tylko w grupie na studiach.
Szukam jak najbardziej poza uczelnią, ale to jest jeszcze trudniejsze. Z obcymi osobami jeszcze trudniej mi złapać kontakt, niż z tymi z uczelni. Niedawno widziałem kolesia, który był bardzo wyluzowany i uśmiechniety, ale nawet on nie potrafił złapać kontatku z obcą osobą, do której podszedł.
higsa pisze: To jakie rzeczy Cie ciekawią? Może zdradzisz cóż Cie tak interesuje, tu są niestandardowi ludzie z dziwnymi zainteresowaniami, może pomogą w jakiś sposób pokonać upośledzenie towarzyskie :wink:
Właśnie paradoks polega na tym, że wiele różnych rzeczy mnie ciekawi, ale mam wrażenie, że innych nie ciekawi nic! Ani historia, ani politologia, ani inżynieria... Wszyscy mi mówią, że wszystkie moje zainteresowania to są "poważne tematy", a oni by chcieli jakiegoś "wesołego tematu", ale ja nie umiem niczego takiego wymyślić! :evil:
higsa pisze: Ja ze swego doświadczenia zauważyłam, że innym sprawia radość mówienie o sobie w rozmowie na zasadzie wywiadu
A ja tak nie zauważyłem. Kiedy ostatnio chciałem pogadać z jakąś dziewczyną i chciałem się nieco o niej dowiedzieć, to się skrzywiła i odpowiedziała, że nie mówi takich prywatnych informacji obcym ludziom.
higsa pisze: A tak w ogóle to po co Ci rozmówcy? Nie wiesz, ze jedynym na tym samym poziomie inteligencji i godnym Ciebie interlokutorem jesteś TY sam :mrgreen:
No jasne :wink: Ale sam dla siebie nie będę dziewczyną ani zespołem współpracowników :)
Awatar użytkownika
Enigma
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2011, 11:46
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: Enigma »

ufoludek pisze: No właśnie nie mam pomysłu, co takiego powiedzieć, żeby to było śmieszne lub ciekawe dla innych! Kiedy słucham, z czego oni się śmieją, to szczerze mówiąc nie rozumiem, co w tym było śmiesznego... :?
Wrzuć na luz. Może za bardzo się przejmujesz. Spróbuj pogadać o jakichś zupełnie powierzchownych sprawach, np. pogoda itp.
ufoludek pisze:
Właśnie paradoks polega na tym, że wiele różnych rzeczy mnie ciekawi, ale mam wrażenie, że innych nie ciekawi nic! Ani historia, ani politologia, ani inżynieria... Wszyscy mi mówią, że wszystkie moje zainteresowania to są "poważne tematy", a oni by chcieli jakiegoś "wesołego tematu", ale ja nie umiem niczego takiego wymyślić! :evil:
może muzyka, jakieś filmy, książki?
Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie
Z. Herbert
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: Alien »


"A ja tak nie zauważyłem. Kiedy ostatnio chciałem pogadać z jakąś dziewczyną i chciałem się nieco o niej dowiedzieć, to się skrzywiła i odpowiedziała, że nie mówi takich prywatnych informacji obcym ludziom."


Mogę spytać o co Ty ją spytałeś, że tak zareagowała?
4w5,dodatkowo INTJ
ufoludek
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, 15:32
Płeć: nieokreślona

Re: problemy towarzyskie

Post autor: ufoludek »

Enigma pisze: pogoda itp. może muzyka, jakieś filmy, książki?
Takich tematów też próbuję, ale jakoś się ta rozmowa nie układa. Nie wiem, na czym to polega. Może na tym forum spróbujemy o tym porozmawiać i sami się przekonacie, co jest nie tak?
Alien pisze: Mogę spytać o co Ty ją spytałeś, że tak zareagowała?
O numer telefonu :)
ODPOWIEDZ