Nie potrafię się bawić

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Nocnik
Introwertyk
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Nie potrafię się bawić

Post autor: Nocnik » 14 cze 2017, 15:58

Także mam z tym problem, ale bywają niekontrolowane wyjątki.
Być może dlatego mam z tym problem, że zamiast bezpośrednio "smakować chwile" i wyrażać emocje, wszystko trafia do "pośrednika-interpretatora" który widać nie nadąża za chwilą, ale za to ułatwia pozostanie w sferze myśli i fantazji :)
Overthinking Kills Your Happiness.

Tofu
Intronek
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-A

Post autor: Tofu » 06 lip 2017, 21:27

Zależy jak zdefiniować słowo "zabawa". Ja świetnie bawię się grając w gry, czytając książki etc. Jeśli chodzi o dyskoteki, melanże i inne socjalne imprezy to nie dziękuję. Może i jestem przez to nudny, ale dobrze mi z tym. Ważne jest żeby pogodzić się z własną osobowością i być nolifem z wyboru, a nie przymusu.

Suchy69
Intronek

Post autor: Suchy69 » 06 lip 2017, 22:30

Nie trzeba pić na imprezach. Na początku to rzeczywiście może być trudne, ale potem człowiek i wszyscy wokół się do tego przyzwyczajają i jest w porządku, nawet się nastrój udziela. Jak wszyscy są pijani, to się ten wspomniany człowiek tak czuje bezpieczniej :mrgreen: .

Suchy69
Intronek

Post autor: Suchy69 » 06 lip 2017, 22:52

Czemu? 1000 razy wytłumaczysz i masz spokój, warto przecierpieć ;). Jak chcesz iść na skróty, to mów wszystkim, że jesteś samochodem albo na antybiotyku ^^.

Tofu
Intronek

Post autor: Tofu » 06 lip 2017, 23:03

Jeśli jest to jakaś domówka ze znajomymi to grzech nie pić i kisnąć w kącie na trzeźwo. A jak to jakaś dyskoteka gdzie trzeba (o zgrozo) tańczyć i zagadywać do obcych dziewczyn to po co w ogóle wychodzić z domu.

Wolfgang
Intronek
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTP-T

Post autor: Wolfgang » 07 lip 2017, 18:36

Ja lubie pić w plenerze. Stadion lub koncert.

Awatar użytkownika
Kiriot_Onky
Intronek
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Post autor: Kiriot_Onky » 08 lip 2017, 2:15

WalecznyOPL pisze:
07 lip 2017, 18:36
Ja lubie pić w plenerze. Stadion lub koncert.
Widzę że mieszkasz po sąsiedzku, choć na spożywanie napojów alkoholowych ;)

Ja mam ten problem, że właśnie zrobiłbym domówkę, mam wolne mieszkanie kiedy pojedzie współlokator ale mam może 1 czy 2 osoby które mógłbym zaprosić 0 dziewczyn wiec w sumie to nie domówka tylko takie spotkanie by wyszło, bardzo słabo...
"Każdy człowiek żyje wierząc w to co wie oraz to czego doznaje, sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata."

Awatar użytkownika
Hydro
Intronek
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Post autor: Hydro » 08 lip 2017, 10:38

Kiriot_Onky pisze:
08 lip 2017, 2:15
Ja mam ten problem, że właśnie zrobiłbym domówkę, mam wolne mieszkanie kiedy pojedzie współlokator ale mam może 1 czy 2 osoby które mógłbym zaprosić 0 dziewczyn wiec w sumie to nie domówka tylko takie spotkanie by wyszło, bardzo słabo...
STOP! Tutaj trzeba sięgnąć po stare dobre powiedzenie i zmienić myślenie!
Domówek się nie robi, na domówkach się bywa.

Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk

Post autor: Pomidor » 08 lip 2017, 14:48

Ja tam lubię imprezować. Problemem jest to, że na stare lata coraz ciężej o jakiś wypad. Jeśli się jednak zdarza jakaś okazja na wspólne wyjście/picie, to nigdy nie odmawiam.

Awatar użytkownika
Fangtasia
Stały bywalec

Post autor: Fangtasia » 10 lip 2017, 15:20

Ja byłam taka w liceum i trochę też w gimnazjum. Wychodzę z założenia, że wszystko zależy od otoczenia i ich sposobu na zabawę. Liceum - grono dziewczyn które lubiły wódę i lubiły tańczyć na wiejskich potańcówkach i w tym wszystkim ja. Zatańczyć mogę, ale taniec zawsze mnie trochę stresował, ciężko mi się dzielić tak otwarcie radością z osobą dopiero co poznaną.
Mój ulubiony typ imprezy to posiadówa, gadanie i poznawanie nowych osób (nie mam z tym problemu, wręcz sprawia mi to przyjemność). Pije ten kto lubi i nikogo bym do tego nie zmuszała. Ważne żeby nie siedział w kącie i nie kontemplował nad bezsensem robienia imprez i nie robił z siebie wielkiej niepijącej indywidualności.

Awatar użytkownika
Saladin
Stały bywalec
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Kontakt:

Post autor: Saladin » 10 lip 2017, 17:50

Całe gimbazjum i liceum byłem przeciwny imprezom, BO JAK TAK MOŻNA IŚĆ NA IMPREZĘ I CHLAĆ!!!111ONEONE, ZAJĘCIE DLA NORMIKÓW'. Jak poszedłem na studia to przełamałem się i przestałem być wojującym abstynentem. Zacząłem okazjonalnie pić i żałuję że tego nie zrobiłem wcześniej xD. Właśnie fakt picia alko sprawił że zacząłem bywać w towarzystwie no i siłą rzeczy 'wyleczyłem się'. No i jak się okazało, nigdy nawet intro nie byłem. :v
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA

Mój blog: http://javathelife.blog.pl/

Blog z moją antypoezją- http://antypoeta.blog.pl/ Zapraszam! :)

Obrazek

Tofu
Intronek

Post autor: Tofu » 10 lip 2017, 21:57

Fangtasia pisze:
10 lip 2017, 15:20
Zatańczyć mogę, ale taniec zawsze mnie trochę stresował, ciężko mi się dzielić tak otwarcie radością z osobą dopiero co poznaną.
Pewnie lubiłbym tańczyć, gdybym rozumiał o co właściwie chodzi w tych niekontrolowanych ruchach. Mówię oczywiście o tym imprezowym, bo jeśli chodzi o polonezy, walce itp to nie ma problemu.
Saladin pisze:
10 lip 2017, 17:50
Całe gimbazjum i liceum byłem przeciwny imprezom, BO JAK TAK MOŻNA IŚĆ NA IMPREZĘ I CHLAĆ!!!111ONEONE, ZAJĘCIE DLA NORMIKÓW'. Jak poszedłem na studia to przełamałem się i przestałem być wojującym abstynentem. Zacząłem okazjonalnie pić i żałuję że tego nie zrobiłem wcześniej xD. Właśnie fakt picia alko sprawił że zacząłem bywać w towarzystwie no i siłą rzeczy 'wyleczyłem się'. No i jak się okazało, nigdy nawet intro nie byłem. :v
To jak lubisz od czasu do czasu napić się z ludźmi, to już nie jesteś intro? xD

Ja w sumie lubię domówki, tylko jak już na takiej jestem to i tak zazwyczaj myślę sobie "mogłem teraz siedzieć w domu i w coś grać". :/

Awatar użytkownika
Saladin
Stały bywalec
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Kontakt:

Post autor: Saladin » 10 lip 2017, 22:06

Nie chodzi o to, po prostu dotarło do mnie że usprawiedliwiałem swój ówczesny spierdolony charakter cechami chorego introna ;)
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA

Mój blog: http://javathelife.blog.pl/

Blog z moją antypoezją- http://antypoeta.blog.pl/ Zapraszam! :)

Obrazek

ODPOWIEDZ