Introwersja a długość snu

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.

Jak długo śpisz?

Sen bardzo krótki (minimum 4 i pół godziny na dobę)
2
2%
Sen krótki (5-7 godzin na dobę)
25
20%
Sen normalnej długości (7-8 godzin na dobę)
52
42%
Sen długi (9 godzin na dobę lub więcej)
45
36%
 
Liczba głosów: 124

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Coldman »

Ja najpierw trochę na lewym do ściany a potem przed samym zaśnięciem na lewym i przesuwam się lekko do zimnej poduszki :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: highwind »

Tylko boki albo na brzuchu. Nie umiem spać na plecach. A ma ktoś tak, że nie może spać z odkrytymi dłońmi? Ja swoje zawsze mimowolnie wkładam albo pod poduszkę, pod głowę, albo pod tułów i śpię z takimi przygniecionymi :P
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: So-ze »

Tak zmieniając delikatnie temat, nie umiem sobie przypomnieć kiedy ostatni raz się wyspałem. A przez ten stan rozumiem poczucie przypływu energii i chęci do działania z samego rana. W zeszłym roku może był tylko jeden taki dzień, chociaż był lepszy, w podstawówce, który tak wrył się w pamięć, że pamiętam go do dziś.

Generalnie ubolewam nad tym od dłuższego czasu, że mój sen jest jakiś taki bezwartościowy, a częste problemy z zaśnięciem powodują, że zdarza mi się go odwlekać. Nie wiem, czy to normalne budzić się przymulonym, może to kinematografia wykrzywiła moje postrzeganie tego tematu.

W każdym razie śpię raczej 7-8 godzin, chociaż wolałbym więcej a najlepiej, gdybym kładł się wcześniej. W sumie na 3 roku studiów postawiłem sobie granicę, że północ to czas do którego mogę nad czymś pracować i była to dobra decyzja, rok wcześniej często wpadałem w pułapkę, że zarywałem noc przykładowo we wtorek, środę i tak powtarzało się to kilka razy pod rząd, a z dnia na dzień zdolności do kreatywnego myślenia były coraz słabsze, przez co piątek był takim dniem na odchorowanie tego wszystkiego (pod kołdrą, nie w klubie).
Bartios
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2018, 10:05
Płeć: nieokreślona

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Bartios »

W ciągu tygodnia, z racji tego że nie potrafię się przyzwyczaić do wczesnego chodzenia spać to wychodzi średnio jakieś 6 godzin. Niestety za rzeczy do szkoly zabieram się często po 22 :P W weekend nadrabiam, mam tym łatwiej że rzadko chodzę wtedy na jakieś imprezy itp.. No a wakacje to kto by tam liczył 8) Natomiast jestem pewny że introwertyzm.pl nie ma nic wspólnego z długością snu, już nie przesadzajmy.
Awatar użytkownika
Torrez
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 11 gru 2017, 19:58
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ-T

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Torrez »

Wszystko zależy od dnia. Chodzę spać kiedy jestem zmęczony. Czasami są to późne godziny, więc w tygodniu potrafię spać 4-5 godzin, a potem funkcjonuje na kawie. W dni wolne z racji, że nie muszę wstawać wcześnie to 7-8 godzin.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Drim »

Oh, sen dla drimlajnerów to jedna z najważniejszych rzeczy! Nikt inny nie ma takich bajerów na pokładzie!
Wiedzieliście, że stewardessy mają swoje sypialnie na pokładzie samolotu? Takie z lustrem, lampką, materacem wygodnym.A teraz Wam powiem jak je znaleźć.Na tyłach Dreamliner’a są sekretne drzwi (nie mylić z tymi do toalety). Za drzwiami kryją strome schody i tymi schodami wchodzi się wprost do kilku sypialni.
Sypiam sześć - siedem godzin i nie jest to dla mnie korzystne. Najlepszy sen to sen dziewięciogodzinny. Czuje się po nim wypoczęty i zrelaksowany. Spanie na brzuchu, ręce pod poduszkę, wyciągnięty jak struna, z kotem na plecach, ale bez stewki u boku: chlip,chlip :cry: . Kawy brak, snów brak.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Coldman »

Jak myślicie czy stałe pory kładzenia się spać oraz wstawania mogą być odpowiedzialne za to, że będziemy mogli się wyspać w mniejszym czasie ?
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Hazaks »

Kiedyś gdzieś słyszałem, że tak. Może nie koniecznie zasypianie zawsze o tej samej porze sprawia, że musimy spać mniej, a zasypianie o totalnie różnych porach sprawia, że robimy się senni wcześniej bo organizm nie wie, o której może spać.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Coldman »

Ogólnie uwielbiam długo spać i późno wstawać. Jeśli pójdę spać o 4, a wstanę o 9 to będę się znacznie lepiej czuł niż jakbym poszedł spać o 0, a wstał o 5. Jestem ciekaw ile czasu bedę potrzebował, żeby się przestawić, w końcu raczej będę pracował od 6.
Kavova
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2018, 19:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Między między

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Kavova »

Ja od 3 lat mierzę sobie sen. Moja bransoletka mocy mierzy i rozdziela sen głęboki od snu lekkiego. Rejestruje wszystkie pobudki, moment zaśnięcia i to ile czasu zajeło mi wstanie z łóżka od momentu budzika. I o ile dane z mojej bransoletki mocy są prawdziwe, to jeśli śpię 7-8h i sen lekki trwa mniej więcej tyle ile głęboki to jestem super wyspana. Najgorzej się czuję gdy sen lekki ma mniej niż 2h.. Takie wnioski.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Coldman »

Kavova pisze: 16 kwie 2018, 9:26 Ja od 3 lat mierzę sobie sen. Moja bransoletka mocy mierzy i rozdziela sen głęboki od snu lekkiego. Rejestruje wszystkie pobudki, moment zaśnięcia i to ile czasu zajeło mi wstanie z łóżka od momentu budzika. I o ile dane z mojej bransoletki mocy są prawdziwe, to jeśli śpię 7-8h i sen lekki trwa mniej więcej tyle ile głęboki to jestem super wyspana. Najgorzej się czuję gdy sen lekki ma mniej niż 2h.. Takie wnioski.
Co to jest bransoletka mocy ?
Kavova
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2018, 19:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Między między

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Kavova »

Coldman pisze: 16 kwie 2018, 10:12 Co to jest bransoletka mocy ?
https://f01.esfr.pl/foto/1/16742498129/ ... 8129_3.jpg
xiaomi mi band 2
spotkałam się jednak z opinią, że dla mężczyzn to niepraktyczny gadżet. Mi akurat wystarcza bo ma wszystkie funkcję, na których mi zależało. Pomiar pulsu, snu, nie wyrywa mnie głośny dźwięk budzika a miło wibruje na nadgarstku.. ;)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Coldman »

Wow patrze na to od jakiegoś czasu na necie, ale czekam za wypłatą, to może zainwestuje.

#TylkoXiaomi
Kavova
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2018, 19:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Między między

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Kavova »

Ja mam mi band 2, widziałam, że jest nowa wersja, ale nie sprawdzałam jeszcze funkcji jakie ma. Ta moja ma wymienny pasek, więc można dostosować pod siebie. Fajny gadżet, przydatny. Bateria trzyma około 14 dni. Do tego lubię funkcję powiadomień. Może wibrować gdy dzwoni Ci telefon, dostaniesz maila, zawiadomi o sms'ie. Więc telefon moze zostać w drugim końcu domu :) Ten nowy model chyba bardziej w męskim stylu jest, także polecam : )
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Alphekka »

Hazaks pisze: 06 kwie 2018, 16:01 Kiedyś gdzieś słyszałem, że tak. Może nie koniecznie zasypianie zawsze o tej samej porze sprawia, że musimy spać mniej, a zasypianie o totalnie różnych porach sprawia, że robimy się senni wcześniej bo organizm nie wie, o której może spać.
Coś w tym jest, bo od kiedy sypiam regularnie w tych samych godzinach, to faktycznie częściej czuję się wyspana.

Dla mnie 8-9h to optimum. Mniej = niewsypana. Więcej = rozstrojona i senna przez cały dzień
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
ODPOWIEDZ