Wasze pustelnie

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.

Jak wyglądają Wasze pokoje/mieszkania?

1. Tapeta w Teletubisie, landszafty z jeleniami, mrugające lampki i zeszłoroczna choinka w kącie.
14
12%
2. Obrazki/pamiątki z wakacji w Egipcie wiszą tu i tam.
8
7%
3. Mam zegar na ścianie, jesli o to ci chodzi.
43
37%
4. Muchy łamią sobie nogi na jednorodnej gładzi moich ścian.
51
44%
 
Liczba głosów: 116

es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Wasze pustelnie

Post autor: es_pada »

Moj pokoj to moja prywatna pustelnia.
Kolekcjonuje stare porcelanowe lalki,ktore sa na szafie,krzeslach,w starych walizkach,obok lozka.
Na stole mam lusterko antykwariat,kilka lalek duzych,troche bizuterii,latem lubie postawic rowniez bukiecik kwiatow.
Na scianie mam duzy zegar vintage,po trugiej stronie duze lustro rowniez antykwariat,kilka obrazow,plakat.
Jesli chodzi o wystroj pokoju,to nie lubie stylu wspolczesnego,czyli minimalizmu.
Dla mnie jest bardzo nudny,chlodny,az z zimna przechodza mi ciarki.
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Wasze pustelnie

Post autor: tomektomek »

Mój pokój.. hmmm..
Kiedyś miałem ściany pomalowane na czarno - serio. Ktokolwiek to zobaczył łapał się za głowę :D
Teraz mam troszkę "ładniej" - ściany są siwe, mam regał, drewniane biurko wykonane samodzielnie, dwa plakaty, dwa kaktusy i bambusa (;

Najważniejszym miejscem w moim pokoju jest owe biurko gdzie mam swoje "centrum dowodzenia" tzn rozrywki :P które długo doprowadzałem do finalnej formy (:
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Suchy69
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
Płeć: mężczyzna

Re: Wasze pustelnie

Post autor: Suchy69 »

es_pada pisze: Kolekcjonuje stare porcelanowe lalki,ktore sa na szafie,krzeslach,w starych walizkach,obok lozka.
Na stole mam lusterko antykwariat,kilka lalek duzych,troche bizuterii,latem lubie postawic rowniez bukiecik kwiatow.
Chyba bym się zejszczał ze strachu, jakby ktoś mi kazał spędzić noc w Twoim pokoju :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze pustelnie

Post autor: Papaja »

chwilowo dziele moj kat z innym introwertykiem,ale nie wchodzimy sobie w droge.kiedys potrzebowalam osobnego pomieszczenia by czuc swiety spokoj.dzis wystarcza mi wlasna kanapa
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Wkurzony_Kosmita
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 13 cze 2017, 11:53
Płeć: mężczyzna

Re: Wasze pustelnie

Post autor: Wkurzony_Kosmita »

Mieszkam z bratem, ale ponieważ to on się do mnie wprowadził, więc zajmuje mniejszy pokój (ale jemu to nie przeszkadza). U mnie w szafkach i na szafkach stoją modele i gry komputerowe. Kiedy mi źle, obracam się i patrzę na swoją kolekcję i od razu mi się robi lepiej. :)
Kaw
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49
Płeć: nieokreślona

Re: Wasze pustelnie

Post autor: Kaw »

Moja pustelnia jest trochę duża. Wszędzie mi się walają narzędzia, na jednym biurku mi się walają radiostacje, na drugim stoją trzy monitory i klawiatura z myszką, na trzecim mam jeden monitor, oscyloskop, kilka generatorów, kilka lutownic, hot air .itp ogólnie sprzęt do napraw i lutowania, mam trzy szafki pełne części i elementów elektronicznych. W kącie stoi teleskop a pod nim leży lustrzanka do robienia zdjęć. Na środku mam rowerek stacjonarny, ławeczkę do brzuszków, ławeczkę do wyciskania z małą kolekcją obciążników. Na suficie kręci się wiatrak z lampą, a obok niego wisi projektor. Na jednej szafce leży serwer hp, którym się czasami bawię i eksperymentuje. Mam też szafkę pełną książek i trochę sprzętu grającego od kolumienek po wzmacniacz, amplituner i odtwarzacz cd. Ogólnie można to opisać słowem "chaos", wszystko i nic. Na szczęście panuję nad nim i wiem co gdzie mam. Tylko ciągle słyszę, żebym ogarnął jakoś ten burdel... ;)
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Wasze pustelnie

Post autor: es_pada »

Smutny zedobol - moje lalki nie sa przerazajace,tylko maja piekne pastelowe sukienki :-D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Wasze pustelnie

Post autor: highwind »

Oto moja pustelnia
Obrazek
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Wasze pustelnie

Post autor: Alphekka »

Kiedyś moja pustelnia byłaby prawie pusta. Rozmyślałam nawet nad taką skrajnością jak usunięcie szaf i trzymanie ubrań po prostu złożonych w kostkę na podłodze. Chciałam mieć jak najmniej rzeczy. W późniejszym okresie życia doceniłam jednak fakt, że dbałość o otoczenie, w którym się żyje, poprawia nastrój dokładnie w ten sam sposób co ubrania, które się nosi... Teraz jestem trochę rozdarta i szukam jakiegoś balansu. Dalej bardzo pociąga mnie proste życie / proste mieszkanie. Lubię przestrzeń, lubię poczucie wolności, które daje mi posiadanie małej liczby przedmiotów - tak jakby każda z nich była kotwicą nie pozwalającą się wzbić w powietrze... Z drugiej strony doceniam wartość piękna starannie zaprojektowanych i wykonanych przedmiotów.
Jakbym miała wybór, to chciałabym mieszkać w jakimś minimalistycznym i jednocześnie nieoczywistym, nieco bardziej zaskakującym wnętrzu. Na przykład fajna byłaby jakaś stara fabryka 8)
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Wasze pustelnie

Post autor: nietota »

Małe mieszkanie, tanie meble (nie ładne, nie brzydkie - odczyn estetyczny obojętny), dużo zakątków, w które można się wcisnąć, w jednym z nich śpiący kot (trzeba ostrożnie chodzić, bo nigdy nie wiadomo, w którym), trochę nadgniłych od przelewania roślin, puste ściany, ale na powierzchniach leżących duży chaos. I najważniejsze - żadnego człowieka (ale to chyba zawiera się w idei pustelni), cisza, pustka czekająca, aż w niej zacznę coś stwarzać myślą lub ręką.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wasze pustelnie

Post autor: Drim »

Dom na ulicy Papierowej. Nie dlatego że walić konsumpcjonizm, chociaż to też. Dach kapie na głowę, klamki pourywane, kaloryfery do wymiany a w piwnicy no co prawda nie wody po kolana ale gratów i przydasiów na pewno. Dom na ulicy Papierowej.

Obrazek

W co ja się wpakowałem...

Realizuję swoją męską stronę naprawiając to i owo.

Wszak życie to nieustanny remont (so deep :idea: ).
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Wasze pustelnie

Post autor: nietota »

Drimlajner pisze: 29 lis 2018, 20:51 Wszak
Jak ja się cieszę, że to słowo wciąż w użyciu! Wszak to takie ładne słowo jest!
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Wasze pustelnie

Post autor: Nocnik »

Mam, odkąd pamiętam w książce tel numer domowy jako Pustelnia :)
Czyli dom oddalony od ulicy, z jednej strony pola i zarośla, z innych sąsiadujące domy tak położone, że sąsiedzi nie mają jak zobaczyć co się u mnie dzieje, ogólnie bardzo cicho dookoła.
Pokój na piętrze na którym nikt nie mieszka, oprócz mnie. W pokoju prosto - białe ściany i dużo brązu zbliżonego do koloru drewna. Najważniejsze by po zmierzchu panował półmrok - najczęściej blask świec, lub lampa solna.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Wasze pustelnie

Post autor: bartek93 »

Mój pokój wygląda tak samo od 10 lat, bo wcześniej mi to pasowało, a teraz... Teraz nie mam pomysłu, co tu pozmieniać :lol: Ogólnie, gdy patrzę na tapety, to się zastanawiam, czy pomarańczowy rzeczywiście nadal jest moim kolorem. Myślałem też o jakimś motywie kosmicznym albo kolejowym, co byłoby zgodne z moimi zainteresowaniami... Sam nie wiem :D Póki co mam masę książek i różnych innych gratów, jakieś meble, jakieś łóżko... W sumie nie narzekam i lubię tu być :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Domator
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2016, 11:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: opolskie

Re: Wasze pustelnie

Post autor: Domator »

Nerdownia:

Obrazek

Salon:

Obrazek

Okolica do spacerów:

Obrazek
ODPOWIEDZ