Czy lubicie robić zakupy?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2017, 16:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Canis Latrans »

No ja nie mam jakoś z tym problemu bo jako tako znam osoby które chcę czymś obdarować. Z girl jest najłatwiej bo chodzę z nią po sklepach to widzę kiedy jej oczy zaczynają iskrzyć,,,,
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Biała_Dama »

Coldman pisze: 17 gru 2017, 18:46 Najgorzej jechać do sklepu tak jak teraz i kupić coś komuś na prezent i nie wiadomo co, tak się chodzi i się patrzy i nie może się zdecydować
Oj tak, coś w tym jest. Nawet jeśli ma się mniej więcej wizję, co dana osoba by chciała, to jakoś tak nagle wszystko wydaje się jakieś takie brzydkie i człowiek się zaczyna zamartwiać, że jednak się nie spodoba, albo z kimś się zdubluje. Mnie dodatkowo strasznie rozprasza ten szał świąteczny. Mam wrażenie, że wtedy wszyscy ludzie tak chodzą w tę i we w tę, bo nie wiedzą co kupić i sami się już w tym szale gubią :D
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: highwind »

Świąteczny szał zakupów? Wystarczy umówić się z rodziną na święta bez prezentów. Polecam ten stan. Ale chyba tylko starzy ludzie mogą docenić takie podejście :P
Awatar użytkownika
Ally
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:52
Płeć: kobieta
MBTI: ENFJ-A
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Ally »

Zakupy to jest dla mnie strasznie ciekawy temat. Kiedyś nienawidziłam galerii handlowych. Sama myśl o udaniu się do jakiejś wielkiej galerii w Warszawie powodowała u mnie ścisk w żołądku. Nie znosiłam mierzenia i wybierania ubrań, więc kupowałam sobie cokolwiek tylko w skrajnych sytuacjach (typu portki pęknięte na tyłku). O zakup kosmetyków prosiłam mamę. Zakupy spożywcze traktowałam jako przykry przymus. A teraz? Teraz to jestem jakąś łagodniejszą odmianą zakupoholiczki. Kocham chodzić do galerii handlowych, mierzyć ubrania, wybierać stylizacje. Kosmetyki i żywność kupuję w bardzo przemyślany sposób i nie widzę problemu, by spędzić w sklepie godzinę albo i więcej. Nawet sam klimat galerii handlowej mnie cieszy. A przed świętami to już szczególnie.
monkeychunky
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2018, 0:54
Płeć: mężczyzna
MBTI: ENFP-T

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: monkeychunky »

W zależności jakie. Lubię chodzić na ciuchy w duo z jakimś znajomym od czasu do czasu, bawi mnie przymierzanie różnych ciuchów w które nigdy bym się rzeczywiście nie ubrał i sprawdzanie jak w nich wyglądam, czasem uda mi się nawet przekonać do jakichś nowych elementów swojego ubioru. Natomiast zakupy w różnego rodzaju spożywczakach i marketach są okropne. Nie cierpię stania w kolejkach, nie cierpię szukania produktów, jest to męczące i czuję się wtedy strasznie skrępowany.

Tak swoją drogą znalazłem dzisiaj na YT krótkometrażowy filmik. Jest w nim scena, która tematycznie idealnie tutaj pasuje, a mnie rozbawiła:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=etD24pA6ico
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Arsen »

To zależy. Jeśli wiem czego chce i gdzie to mniej więcej znajdę to nawet lubię. Szybko szybko, idę, biorę i kupuje. Lecz jak tak szukam czegoś dla siebie a nie wiem czego to w efekcie nic nie kupię i mam dość po 15 minutach. To mi się nie podoba to nie, to za drogie tego co lubię nie ma. Niezdecydowanie totalne, ale nie kupię czegoś czego nie czuje.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: bartek93 »

Lubię robić zakupy, jeśli wiem, co chce kupić. Wtedy potrafię naprawdę spędzić dużo czasu w sklepie. Kiedy nie planuję nic kupić, potrafię zajść tylko i zobaczyć, czy nie na czegoś ciekawego (chodzi zwłaszcza o ciuchy) i gdy nic nie ma, to wychodzę po kilku minutach.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Nontico
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2019, 19:22
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: UK

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Nontico »

Chodzę z musu, bo żona uwielbia. Mnie to wyczerpuje - jak muszę iść w takie miejsce sam, to wchodzę, załatwiam, co mam załatwić, szukam kasy, w której jest najmniej ludzi i wychodzę. Mam jednak czasem dziwne napady i wchodzę do jakiegoś centrum handlowego żeby się poszwędać bez celu - najczęściej siadam na jakiejś ławce i gapię się na ludzi... Ale ja do normalnych chyba nie należę ;)
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Nowokaina »

Nie lubię kupować ubrań. Po prostu irytuje mnie ich przymierzanie. Natomiast robienie zakupów spożywczych to dla mnie pestka.
Z drugiej strony nie lubię stać w kolejkach. Zawsze czuję lekkie zdenerwowanie kiedy znajduję się blisko obcych osób, a niektórzy potrafią zachowywać się naprawdę karygodnie.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: bartek93 »

Nowokaina pisze: 13 mar 2019, 20:40 Nie lubię kupować ubrań. Po prostu irytuje mnie ich przymierzanie.
Ja od razu rezygnuję, jak do przebieralni jest kolejka :D
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Coldman »

bartek93 pisze: 14 mar 2019, 8:57
Nowokaina pisze: 13 mar 2019, 20:40 Nie lubię kupować ubrań. Po prostu irytuje mnie ich przymierzanie.
Ja od razu rezygnuję, jak do przebieralni jest kolejka :D
E tam, ja tak lubię na spokojnie, zabrać z 5 ciuchów i przymierzać. Gorzej jak jestem pewien, że będzie pasowało i nie pasuje i muszę się znowu ubrać wziąć inny rozmiar i znowu się przebierać.
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Nowokaina »

bartek93 pisze: 14 mar 2019, 8:57 Ja od razu rezygnuję, jak do przebieralni jest kolejka :D
Czasami człowiek musi coś kupić, a kolejki nie przeskoczysz :D
Coldman pisze: 14 mar 2019, 11:07 E tam, ja tak lubię na spokojnie, zabrać z 5 ciuchów i przymierzać. Gorzej jak jestem pewien, że będzie pasowało i nie pasuje i muszę się znowu ubrać wziąć inny rozmiar i znowu się przebierać.
Że tak powiem, z ust mi to wyjąłeś haha Najgorzej kupować ubrania w zimie. Nie dość, że człowiek ma na sobie "tysiące" warstw, to jeszcze się zgrzeje i raz-dwa odechciewa się kupowania czegokolwiek.
Awatar użytkownika
Erebus_Querella
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2018, 17:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Erebus_Querella »

Ja lubię ale zdecydowanie w samotności. Wiem po co przyszedłem więc to biorę i wychodzę. W odzieżowym (sprawdzonym swoim) po prostu biorę co mi się podoba i do kasy bez przymierzania. Ale niech tylko wypadnie wspólne robienie zakupów z girl. Mam ochotę palnąć sobie w łeb....
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: enter enigma »

Jestem kobietą, więc lubię kupować ciuchy w galeriach handlowych, ale! Ale:
  • nie lubię tłumów - kiedy w weekend po galerii plącze się tysiąc osób, mam ochotę uciec
  • nie lubię, kiedy sprzedawca do mnie podchodzi/patrzy się na mnie - jeśli będę potrzebowała pomocy, sama podejdę
  • nie lubię głośnego jazgotu zwanego inaczej sklepową muzyką - nie tylko nie trafia w mój specyficzny gust, to jeszcze hałas mnie męczy
  • nie lubię perfum, które rozpryskiwane są w sklepach - mdli mnie od tego zapachu
Zakupy spożywcze są dla mnie nudne, ale nie przeszkadzają mi. Największy problem mam chyba z kupnem książek/filmów/płyt z muzyką, bo się zawsze wstydzę, że będą mnie oceniać :? Chociaż przy tej ilości książek co pochłaniam, to muszę często odwiedzać księgarnie i przełamywać się.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Polan »

enter enigma pisze: 24 lis 2019, 17:51 Chociaż przy tej ilości książek co pochłaniam, to muszę często odwiedzać księgarnie i przełamywać się.
To chyba ekonomiczniej by ci wyszło zamawiać przez internet i odbierać w księgarni. Problem oceniania z głowy a jeszcze zaoszczędzisz.
ODPOWIEDZ