Czy lubicie robić zakupy?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
manat
Intronek

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: manat » 15 gru 2017, 11:55

Jestem sknerą i każdy wydany grosz sprawia że me serduszko krwawi tak więc nie lubię robić zakupów. Co więcej podoba mi się bardzo mało rzeczy, zwłaszcza jeśli chodzi o ciuchy. Często mam tak, że idę na zakupy z wyobrażeniem rzeczy, którą chcę nabyć i oczywiście nic nie kupuję bo żaden producent nie szyje ubrań na podstawie mojej wyobraźni.

Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Post autor: Canis Latrans » 17 gru 2017, 16:57

Jeżeli wybieram się do sklepu w celach zakupu czegoś czym się interesuję potrafię przeglądać wiele razy a nadal będę niezdecydowany co wybrać. Czasem gdy jakiś każual wpełznie w moje królestwo a obsługa oczywiście zacznie go naciągać niby mam ochotę mu coś polecić ale z drugiej strony nie chcę z nim rozmawiać. Gdy wychodzę na jakieś zakupy z swoją girl to zawsze wysyłam ją do sprzedawcy jeżeli trzeba o coś zapytać/poradzić się z tego samego faktu co wyżej - nie chcę rozmawiać. Inni klienci jakoś mi nie przeszkadzają w sumie są mi obojętni po prostu ich omijam jak te regały w sklepie. || Zwykłe typowe zakupy to najlepiej w sklepach samoobsługowych, nie lubię jak trzeba cały czas wymieniać kasjerowi czego potrzebuję a czasem jeszcze mu pokazywać bo nie ogarnia.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator

Post autor: Coldman » 17 gru 2017, 18:46

Najgorzej jechać do sklepu tak jak teraz i kupić coś komuś na prezent i nie wiadomo co, tak się chodzi i się patrzy i nie może się zdecydować
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek

Post autor: Canis Latrans » 17 gru 2017, 19:03

No ja nie mam jakoś z tym problemu bo jako tako znam osoby które chcę czymś obdarować. Z girl jest najłatwiej bo chodzę z nią po sklepach to widzę kiedy jej oczy zaczynają iskrzyć,,,,

Awatar użytkownika
Biała_Dama
Introwertyk
MBTI: INFP-T
Kontakt:

Post autor: Biała_Dama » 17 gru 2017, 22:19

Coldman pisze:
17 gru 2017, 18:46
Najgorzej jechać do sklepu tak jak teraz i kupić coś komuś na prezent i nie wiadomo co, tak się chodzi i się patrzy i nie może się zdecydować
Oj tak, coś w tym jest. Nawet jeśli ma się mniej więcej wizję, co dana osoba by chciała, to jakoś tak nagle wszystko wydaje się jakieś takie brzydkie i człowiek się zaczyna zamartwiać, że jednak się nie spodoba, albo z kimś się zdubluje. Mnie dodatkowo strasznie rozprasza ten szał świąteczny. Mam wrażenie, że wtedy wszyscy ludzie tak chodzą w tę i we w tę, bo nie wiedzą co kupić i sami się już w tym szale gubią :D
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde

Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Enneagram: 1w9
MBTI: istj

Post autor: highwind » 23 gru 2017, 21:51

Świąteczny szał zakupów? Wystarczy umówić się z rodziną na święta bez prezentów. Polecam ten stan. Ale chyba tylko starzy ludzie mogą docenić takie podejście :P

ODPOWIEDZ